Fanoušci Magnitogorsku uctili památku Jana Marka

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 1. 2013 19:40
Fanoušci Magnitogorsku navštívili hrob a rodinu tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který v minulosti za Metallurg hrál.
Jan Marek zahynul 7. září 2011 spolu s dalšími 43 osobami na palubě letu do Minsku.
Jan Marek zahynul 7. září 2011 spolu s dalšími 43 osobami na palubě letu do Minsku. | Foto: Reuters

Praha - Fanoušci Magnitogorsku navštívili před úterním utkáním Kontinentální hokejové ligy na ledě Lva Praha hrob a rodinu tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který v minulosti za Metallurg hrál.

Příznivci ruského klubu vyrazili do Markova rodiště Jindřichova Hradce, kde se setkali s otcem bývalého českého reprezentanta.

"Byli jsme v Janově rodném domě, viděli jeho domácí muzeum, fotky. Seznámili se i s jeho prarodiči. Darovali jsme jim klubovou vlajku, puk a talismana," citovaly ruské sportovní weby jednoho z fanoušků Magnitogorsku Andreje Zajceva.

Marek hrál za Magnitogorsk v letech 2006 až 2010, s klubem získal ruský titul a v ročníku 2008/09 se stal nejlepším střelcem KHL. Později působil v CSKA Moskva, Atlantu Mytišči a Lokomotivu Jaroslavl, s jehož týmem zahynul v září 2011 v 31 letech stejně jako další mistři světa z roku 2010 Josef Vašíček a Karel Rachůnek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy