Famózní obrat zajistil Spartě výhru i v hokejovém derby

Ivo Pospíšil
23. 9. 2010 20:52
Sparta - Slavia 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)
Sparta skolila svého rivala čtyřmi góly v závěrečném dějství
Sparta skolila svého rivala čtyřmi góly v závěrečném dějství | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Skvělý a především náramně sladký obrat předvedli v předehrávce čtvrtého kola Tipsport extraligy hokejisté pražské Sparty.

Holešovický celek prohrával v ostře sledovaném derby se Slavií po dvou třetinách 1:3, ale za necelých dvanáct minut v poslední části vstřelil svému soupeři čtyři branky a nakonec mohl oslavovat výhru 5:3.

Sparta o Slavii před derby: I bez Červenky je silná
Samotné derby jsme sledovali ON-LINE ZDE:

Sparťané tak navíc svého dnešního soupeře i bodově předskočili v tabulce, když mají na svém kontě sedm bodů. Slavia je s pěti body sedmá.

Sešívaným tak nevyšel hlavní cíl číslo 1, a sice, napravit prohru fotbalistů, kteří v pondělí podlehli v rámci Gambrinus ligy Spartě 1:2.

Růžičkův výběr ovšem držel vše dlouho ve svých rukou. Nesrazila ho ani trefa Phillipa v úvodu zápasu a naopak do první třetiny otočil díky trefám Sklenáře a Svobody vývoj zápasu na svou stranu.

Z 1:3 na 5:3 za dvanáct minut

A když ještě v prostředí části zvýšil Tomáš Svoboda po rychlém brejku na rozdíl dvou branek, vypadalo to se šancemi holešovického celku všeljak, jen ne dobře.

To se ale mělo brzy změnit. Sparta chytla druhý dech hned v úvodu třetí třetiny, když se pohotově prosadil Smoleňák. Probrali se i fanoušci a domácích byl najednou plný led. Vidina obratu, na který zbývalo spousta času, změnila do té doby poněkud malátnou Spartu v tým, který rázem diktoval tempo hry.

Domácím pomohly navíc i přesilovky. Po Vondrkově vyloučení využil svou šanci opět Smoleňák, který se při závaru nejlépe zorientoval před Slipčenkovou brankou a rázem se začalo od znova.

Brankář Slavie se nestíhal otáčet, navíc jeho spoluhráčům nepomohl ani oddechový čas. Třináct minut před koncem proto inkasoval hostující gólman znovu.

Tentokrát ho překonal dokonce bývalý spoluhráč Tomáš Kůrka, jenž mu střelou mezi betony nedal šanci. A když pak svůj tým oslabil i Kadlec, dočkala se zaplněná aréna i pátého gólu v síti soupeře. Ta byla nakonec připsána Hromasovi, jenž bruslí tečoval kotouč do sítě. Odpor Slavie tak byl definitivně zlomen.