Famózní obrat: Rangers slaví triumf ve Victoria Cupu

1. 10. 2008 21:51
Magnitogorsk - New York Rangers 3:4
Henrik Lundqvist se mohl radovat z vítězství
Henrik Lundqvist se mohl radovat z vítězství | Foto: Reuters

Bern - Famózní obrat New Yorku Rangers rozhodl o tom, že trofej pro prvního vítěze Victoria Cupu poputuje do NHL. Zámořští hokejisté porazili ve středu v Bernu ruský Magnitogorsk 4:3.

Vyprodaná hala ve švýcarské metropoli sledovala zápas mezi kluby zastupujícími Severní Ameriku a Evropu. Zatímco Metallurg Magnitogorsk si účast v tomto prestižním duelu zajistil vítězstvím na Super Six, Rangers byli federací IIHF vybráni.

Čtěte dále: Jako v dobách SSSR. Evropský hokej vyzve slavnou NHL

Úvod zápasu naznačil to, co se očekávalo. Nástup ruského týmu. Už ve druhé minutě se dostal do vedení, když Henrika Lundqvista po chybě obrany překonal Denis Platonov.

Jenže to nebylo vše. Zámořský celek udával tempo, z druhého gólu se však opět radoval Magnitogorsk. V čase 18:07 využil Vladimir Malenkych přesilovou hru, když poslal puk přesně pod brankářovu lapačku.

A když se přesně v polovině druhé třetiny prosadil Nikolaj Zavaruchin, vypadalo to s newyorským mužstvem hodně bledě.

Na obratu se podílel i Rozsíval

Prohrával 0:3! Ačkoliv svěřenci Toma Renneyho předváděli ofenzivní hokej, nemohli střelci překvapit výborně chytajícího brankáře Mezina.

Přesto běloruský reprezentant inkasoval. Těsně před odchodem do kabin rozradostnil fanoušky Rangers Chris Drury, jenž potrestal dvojnásobné vyloučení soupeře. A to byl dost možná klíčový moment celého duelu.

Favorizovaný celek z NHL vstřelený gól probudil a do posledního dějství vstoupil výborně. Po pěti minutách našel Rozsíval Dana Fritsche, a ten snížil na 2:3. Za chvíli vyrovnal na 3:3 svou druhou brankou Drury, který za záda Mezina dorazil střelu Gomeze.

Když už to vypadalo, že utkání skončí po šedesáti minutách remízou, přišel šok pro Magnitogorsk. Dvacet vteřin před koncem vystihl přihrávku Rusů Ryan Callahan, puk vystřelil přímo k pravé tyči a odstartoval oslavy New Yorku Rangers.

Zámořský celek se nyní přesune do Prahy, kde jej o víkendu čekají dva duely s Tampou Bay Lightning.

Výsledek:

Branky a nahrávky: 40. Drury (Žerděv), 46. Fritsche (Rozsíval), 51. Drury (Gomez, Näslund), 60. Callahan - 2. Platonov (Čistov), 19. Malenkych, 31. Zavaruchin (Aťjušov, Marek).