reklama
 
 

Zlín přerušil sérii osmi porážek. Hamrlík: Tým hrál na hranici možností, tlak na body byl obrovský

3. 12. 2016 7:15
Hokejový Zlín zlomil osmizápasovou sérii porážek a v souboji předposledního s posledním porazili na vlastním ledě Karlovy Vary nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Branku zařídila spolupráce Antonína Honejska s Robertsem Bukartsem. Na zlínských hráčích i trenérech byla po utkání znatelná obrovská úleva. „Tímto zápasem to ale nekončí. Naopak bychom se měli odrazit nahoru,“ řekl po zápase Honejsek.

Zlín – Souboj dvou nejhorších týmů tabulky vyzněl lépe pro Zlín, který porazil Karlovy Vary zásluhou gólu Robertse Bukartse těsně 1:0. Domácí přerušili sérii osmi porážek v řadě, naproti tomu Energie zůstává poslední a na nejbližší Pardubice ztrácí čtyři body.

Utkání zlomil Bukarts ve druhé třetině, když mu připravil ideální přihrávkou puk nový spoluhráč z útoku Antonín Honejsek. Poté už Zlín poctivě bránil a dopracoval se k výhře. „Přesně to jsme potřebovali, porazit Vary 1:0. Hráli jsme obětavě, makali jsme,“ těšilo Honejska.

Optimismus ale přirozeně mírnil. „Prohráli jsme osm zápasů v řadě, takže touto výhrou nic nekončí,“ dodal vážně. Pro utkání se přesunul do třetího útoku, ve kterém nastoupil s tahounem domácích Robertsem Bukartsem. V předchozím zápase Honejsek dokonce chyběl kvůli výkonům.

„Uvědomil jsem si, co zlepšit. V den zápasu jsem měl hodně času na přemýšlení,“ popsal poslední hektické dny. Ve vyrovnaném utkání byly o fous lepší hosté. Na rozdíl od předchozích kol se ale zlepšil i herní projev ševců, kteří měli řadu velkých příležitostí. „Musíme to využívat. Jsou to vlastně stejné chyby, jako když se nám něco nepovede v obraně. Moc gólů nedáváme, a to je potřeba zlepšit,“ uvědomoval si Honejsek

Karlovy Vary zůstávají poslední. „Zápas byl víc bojovný, než hokejový,“ shrnul hostující hlavní trenér Jan Tlačil. „Nedokázali jsme si vytvořit žádnou velkou šanci,“ přiznal. Martin Hamrlík, v tandemu s Robertem Svobodou nový trenér PSG Zlín, byl o poznání veselejší. „Spadlo to z nás. Hráli jsme na hranici našich možností, protože tlak na body už byl obrovský,“ nevyhýbal se nepříjemným odpovědím. „Víme, že nedáváme moc gólů. Hrát zezadu bylo řešení,“ uzavřel.

autor: Marek Janoš | 3. 12. 2016 7:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama