Tvrdé k. o. se obešlo bez otřesu mozku. Sparťan Černoch si nezahraje dva zápasy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 8. 10. 2018 15:15
Zlínský obránce Daniel Gazda, který schytal v závěru utkání se Spartou tvrdou ránu pěstí na hlavu od Jiřího Černocha, vyvázl bez vážného zranění. Černoch byl disciplinární komisí potrestán distancem na dvě utkání.
Daniel Gazda se po úderu od Jiřího Černocha dlouho nezvedal, ale otřes mozku neutrpěl.
Daniel Gazda se po úderu od Jiřího Černocha dlouho nezvedal, ale otřes mozku neutrpěl. | Foto: ČTK

Praha - Závěrečné sekundy zápasu 8. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Spartou a Zlínem provázely velké emoce. Za rozhodnutého stavu 5:1 ve prospěch Beranů se strhla před zlínskou bránou potyčka, kterou odnesl nejhůře ze všech jednadvacetiletý Daniel Gazda.

První dvojici rváčů rychle vytvořili zlínský Michal Poletín a Kanaďan Zach Sill ve službách Pražanů. Domácí útočník Jiří Černoch přijel ke Gazdovi, a přestože se obránce Zlína evidentně nechtěl prát, zanedlouho pocítil boxerský direkt od o rok staršího soupeře.

Situace vypadala vážně, Gazda zůstal dobré dvě minuty ležet na ledě a za pomoci spoluhráčů nakonec dobelhal na střídačku. Hned po zápase odjel zlínský obránce na vyšetření, které pro něj dopadlo pozitivně.

"Podezření na otřes mozku se nepotvrdilo. Bolela ho hlava, cítil se slabý, ale to je po takovém zákroku běžné. V první moment, kdy inkasoval ránu na bradu, se skácel k ledu, nicméně zranění by nemělo být vážné," řekl tiskový mluvčí zlínských hokejistů Roman Ordelt.

Další utkání hraje Zlín ve středu doma proti Pardubicím. "Je možné, že nastoupí. Záleží, jak se bude cítit a co řeknou doktoři," doplnil Ordelt.

Berani se s marodkou potýkají od začátku ročníku. Po svalovém zranění se nedávno vrátil útočník Jakub Herman, Zdeněk Okál utrpěl v přípravě otřes mozku a musel na operaci obličeje. Do tréninku by se měl naplno zapojit v listopadu. Ani jedno utkání zatím neodehrál Antonín Honejsek, ale podle Ordelta by mohl nastoupit už tento týden.

Černoch byl po zákroku na Gazdu vyloučen na pět minut plus do konce utkání, a proto se jeho jednáním hned v pondělí zabývala disciplinární komise soutěže. Ta uznala, že útočník Sparty napadl soupeře bezdůvodně, a tak mu vyměřila trest na dva zápasy. 

"Předseda disciplinární komise vyhodnotil toto jednání jako přestupek Bitka a hráče Jiřího Černocha potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání, tj. v dolní polovině sazby. Jako polehčující okolnosti vzal v potaz to, že hráč si před úderem nesundal rukavice, což by vedlo k výrazně horším následkům, a že v uplynulých dvou letech nebyl disciplinárně trestán." uvedla v tiskové zprávě disciplinární komise. 

Černoch tedy bude nuceně muset vynechat duel s Karlovými Vary, který hraje Sparta v úterý doma, a páteční šlágr na ledě Třince. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy