Zlín doma ještě neskóroval. Navíc musí krotit horlivé bratry Bukartsovy

Marek Janoš Marek Janoš
16. 9. 2017 2:26
Hokejisté Zlína prohráli třetí ze čtyř utkání extraligy. Doma zatím nevstřelili branku, jelikož si čekání na ni v pátek prodloužili prohrou 0:4 s brněnskou Kometou. Trenér Robert Svoboda navíc musí krotit důležité hráče týmu – bratry Bukartsovy – jejich horlivost možná v pátek stála Zlín zápas.
Zlínský střelec Roberts Bukarts se raduje z gólu ve třinecké síti. Nyní však místo branek sbírá spíše trestné minuty. | Foto: Lukáš Filipec

Zlín - Podruhé doma bez vstřelené branky, potřetí v novém ročníku extraligy bez bodů. Hokejisté Zlína vykročili do sezóny levou a po čtyřech kolech mají na kontě pouze jedno vítězství v prodloužení. K tomu trenérský tým trápí neposední bratři Bukartsové.

Především starší z bratrů Roberts Bukarts má být pro letošní sezónu oporou Beranů číslo jedna. Jenže v pátečním zápase proti Kometě Brno pomáhal lotyšský útočník svému týmu jen do deváté minuty. Potom se zapojil do bitky, ve které dostal osobní trest do konce utkání.

Provinil se tím, že se do šarvátky zapojil až jako hráč, který naskočil do přerušené hry a zapojil své pěsti. Roberts Bukarts tak zásadně oslabil svůj tým. "Zvrátilo to zápas, celé se nám to pak rozpadlo. První třetinu jsme uhráli, ale chyběl nám i při přesilovkách," věděl zlínský asistent trenéra Martin Hamrlík.

V deváté minutě se totiž na ledě strhla větší strkanice, do které se zapojily prakticky dvě kompletní pětky. A navíc nejspíš i Roberts Bukarts. "Nejdřív mě jeden ze soupeřů podrazil v útočné třetině, a potom do mě ještě další narazil cestou ke střídačce. Pak začala mela," popsal situaci ze svého pohledu mladší z lotyšských bratrů Rihards.

"Zastával jsem se spoluhráče a viděl jsem, že tam hráč přiletěl ze střídačky," řekl k incidentu brněnský Marcel Haščák. "Rozhodčí ho vyloučil, protože prý přijel k bitce z lavičky. Jenže on byl na ledě už předtím," oponoval soupeři Rihards Bukarts. Ovšem slovenský útočník si stál za svým. "Byli tam oba Bukartsové. Asi se chtěli jeden druhého zastat a získali jsme z toho dvě minuty, dobrá věc pro nás," ušklíbl se Haščák.

Zlínským trenérům s bratry Bukartsovými začíná docházet trpělivost. Lotyšští hráči se na ledě chrání příliš úzkostlivě, jsou vznětliví a Zlín tak čelí více přesilovkám, než by musel.

"Dali jsme je od sebe v útočných formacích, protože se pořád navzájem ochraňovali a byla z toho zbytečná vyloučení," osvětlil Hamrlík důvod, proč spolu oba bratři už nehrají v útoku. Proti Kometě ovšem ani tohle opatření nepomohlo. "Měli jsme s nimi na toto téma už i pohovory," krčil rameny Hamrlík.

"Jeden druhého se zastaneme. O tom je přece hokej, je to týmový sport," stál si za svým mladší z bratrů Rihards Bukarts. Jenže oba hráči nasbírali v letošní sezóně už čtyřicet trestných minut. Zlín kvůli nim hrál několik oslabení. "Navzájem se chrání, ale nechávají se příliš vylučovat. Od toho tu nejsou, oni jsou tu od ofenzívy," supěl po utkání Hamrlík.

Zlín klesl na dno tabulky. Po čtyřech kolech má na kontě jen dva body, stejně jako Hradec Králové. Berany čeká v pátém kole výjezd do Jihlavy.