Zlín díky hattricku Říčky získal dva body. Bereme to, hlavně, že jsme vyhráli, říká střelec

ČTK ČTK
11. 12. 2016 21:39
Premiérový hattrick kariéry si připsal zlínský Robert Říčka. Zlín zůstal po dvoubodové výhře na 12. místě tabulky, ztrátu na jedenáctou Plzeň ale snížil na dva body. "Dva body bereme. Hlavně, že jsme vyhráli. Na jednu stranu jsme po většinu zápasu vedli, na druhou stranu v tom závěru se mohlo stát už cokoli," řekl spokojený střelec.
Robert Říčka
Robert Říčka | Foto: ČTK

Zlín - Útočník Robert Říčka si ve 144. zápase v hokejové extralize připsal premiérový hattrick, také díky němu Zlín porazil Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech a připsal si pod novými trenéry třetí domácí výhru v řadě. Říčka se dvakrát prosadil ze hry, poté byl i autorem rozhodujícího nájezdu.

V normální hrací době se sedmadvacetiletý útočník prosadil vždy v přesilových hrách, které se přitom Beranům v předešlých kolech příliš nedařily.

"Změnili jsme styl přesilovek. Nešly nám, a tak jsem putoval do druhé lajny. Trenéři nás pořád nutili hrát důrazně, tudíž stát před brankou a čekat na dorážky. Sice to v předbrankovém prostoru bolí, ale dnes to neslo ovoce" řekl Říčka po zápase.

Hattrick zkompletoval v nájezdech, kdy zařídil Zlínu bod navíc. "Nájezdy nejezdím, ale tím, že nedohrál Petr Holík, tak jsem jel. A věřil jsem si," uvedl Říčka, který poslal puk mezi betony brankáře Daniela Dolejše, jenž v průběhu nájezdů nahradil Patrika Bartošáka. "Jakmile se dostal na střed, už jsem to viděl jako ztracený nájezd. Na tréninku vždy střílí, nikdy kličky nedělá," uvedl kouč Martin Hamrlík.

Zlín zůstal po dvoubodové výhře na 12. místě tabulky, ztrátu na jedenáctou Plzeň ale snížil na dva body. "Dva body bereme. Hlavně, že jsme vyhráli. Na jednu stranu jsme po většinu zápasu vedli, na druhou stranu v tom závěru se mohlo stát už cokoli," dodal Říčka.

 

Právě se děje

Další zprávy