Tipsport extraliga • 1. kolo • 17:20

Živě: 1. kolo hokejové Tipsport extraligy

Dobrý den, vítáme vás u souhrnného online přenosu z prvního kola hokejové Tipsport extraligy. Program otevře v pátek 8.9. v 17:20 duel mistrovské Komety Brno s ambiciózním Třincem, další zápasy začínají v 17:30, respektive v 18:00.

Ostatní zápasy začínají v těsném časovém sledu. Utkání Chomutov - Olomouc, Jihlava - Mladá Boleslav, Plzeň - Litvínov a Vítkovice - Zlín začínají v 17:30. První kolo Tipsport extraligy uzavřou duely Liberce - Mountfield Hradec Králové a Pardubic s pražskou Spartou. Oba začínají v 18:00.

Kometa - Třinec 0:1. V brněnské DRFG Aréně se sotva rozehrálo, Třinečtí rychle získali puk v útočném pásmu a dostali se do šance. Tu využil Marcinko, gól padl již po 34 vteřinách.

V Brně zatím vládne Třinec! Další tutovku si vytvořil Svačina, jeho samostatný únik ovšem lapil gólman Čiliak.

Kometa - Třinec 1:1! Puk si za bránou vzal Vojtěch Němec a zkusil nenápadnou bekhendovou střelu. Ta k překvapení všech propadla gólmanovi Hrubcovi až do sítě - je vyrovnáno. Čas 4:19.

Kometa - Třinec 2:1! Přesilovkovou kombinaci domácích využil Tomáš Vincour, kterého krásnou žabičkou našel Martin Zaťovič. Kometa otáčí skóre.

Chomutov - Olomouc 1:0! Začalo se hrát také na severu Čech, kde již ve 2. minutě využil přesilovku Michal Poletín.

Kometa - Třinec 2:2! Jihomoravská přestřelka pokračuje - vyrovnal Irgl, který dorazil svou vlastní střelu. Diváci na ČT Sport ovšem gól viděli až ze záznamu, kvůli prodloužení komerční přestávky.

Jihlava - Mladá Boleslav 1:0! Slaví také nováček z Vysočiny. Přesilovou hru využil Protasenya.

Jihlava - Mladá Boleslav 2:1! Vedení zvýšil v desáté minutě Macík, jen několik vteřin po tom se ovšem podařilo hostům snížit zásluhou Valského.

Kometa - Třinec 2:3! Gólové hody pokračují, tentokráte skóre otáčí Slezané - gól dal opět Marcinko.

Chomutov - Olomouc 1:1! Ve dvanácté minutě vyrovnali hosté z přesilovky. Gól dal Strapáč.

Chomutov - Olomouc 2:1! Domácí si opět berou vedení zpět, ve 13. minutě se prosadil Chlouba.

Skončila první třetina zápasu Kometa Brno - Třinec. Hosté v divoké přestřelce zatím vedou 2:3.

Začínají také utkání Pardubice - Sparta a Liberec - Mountfield Hradec Králové.

Vítkovice - Zlín 1:0! Raduje se také Ostravar Aréna, v 17. minutě vedou domácí nad hostujícím Zlínem. Gól dal bývalý mládežnický reprezentant Patrik Zdráhal.

Liberec - Mountfield HK 1:0! Přesilovku využil Pyrochta.

Pardubice - Sparta 0:1! V desáté minutě se prosadil matador a několikanásobný reprezentant Petr Kumstát.

Druhá třetina se již rozběhla na všech stadionech kromě Liberce a Pardubic, kde teprve čekají na konec první části.

Plzeň - Litvínov 1:0! Branka padla také v západočeské metropoli, ve 27. minutě se trefil Schleiss. Tento zápas byl zatím jediným, ve kterém jsme čekali na vstřelený gól.

Kometa - Třinec 2:4! Hosté jdou do dvougólového vedení. V přesilovce se ránou příklepem prosadil Erik Hrňa.

Plzeň - Litvínov 1:1! Verva vyrovnává záslouhou Černého.

Chomutov - Olomouc 3:1! Domácí zvyšují vedení, branku dal Vladimír Růžička ml.

Plzeň - Litvínov 3:1! Dvěma brankami v těsném sledu zvýšili Západočeši v zápase proti Vervě - o branky se postarali Stach a Straka.

Jihlava - Mladá Boleslav 2:2! Vyrovnal Jakub Orsava.

Chomutov - Olomouc 4:1! Svůj druhý gól v zápase dal Chlouba.

Pardubice - Sparta 0:2! Ve 28. minutě zvýšil vedení Říčka.

Pardubice - Sparta 0:3! Na rozdíl třídy zvyšují Pražané ve 32. minutě brankou Černocha v oslabení.

Show v aréně brněnské Komety byla před začátkem duelu s Třincem opravdu velkolepá.

Plzeň - Litvínov 4:1! K vítězství se nyní hodně přiblížili také hráči Škody Plzeň. Ve 48. minutě zvýšil na tříbrankový rozdíl Dominik Kubalík.

Liberec - Mountfield HK 2:0! Další gól domácích z přesilovky. Prosadil se Adam Jánošík.

Plzeň - Litvínov 5:1! Kanonáda pokračuje - další branku, už svou druhou, přidal Straka.

Jihlava - Mladá Boleslav 3:2! Zlom přišel také na Vysočině, v 50. minutě vsítil branku Kajínek.

Kometa - Třinec 3:4! Dramatická zápletka se rýsuje na Moravě - po krásném průniku Erata se prudkou ranou prosadil Jan Hruška v 54. minutě.

Kometa - Třinec 4:4! 58. minuta a Brno vyrovnává! Na pas zpoza branky si krásně sjel od modré čáry Ondřej Němec a překonal Hrubce.

Konec zápasu: Plzeň - Litvínov 5:1. Domácí zlomili odpor Vervy dvěma slepenými góly ve druhé třetině, poté už si hlídali svůj náskok.

Konec zápasu: Chomutov - Olomouc 4:2.

Jihlava - Mladá Boleslav 3:3! Z obrovského tlaku na konci zápasu vytěžili hosté vyrovnávací gól, který vstřelil Kotvan. Vypadá to na prodloužení.

Začíná prodloužení zápasu Kometa - Třinec. To se hraje v novém formátu 3 na 3. Uvidíme, jestli nějaká branka padne, nebo se dočkáme nájezdů.

Liberec - Hradec Králové 3:0! Na severu Čech to také vypadá na jasnou záležitost, ve 42. minutě zvýšil už na rozdíl tří gólů Ordoš.

Vítkovice - Zlín 1:1! Minutu před koncem základní hrací doby se prosazují také Berani a vyrovnávají zásluhouz Freibergse. Diváci v Ostravě již vyhlížejí prodloužení, které začne za chvíli.

Jihlava - Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení! Domácí se dočkali a slaví první výhru v nejvyšší české lize. Na Vysočině slaví poprvé po dvanácti letech, kdy tento tým extraligu opustil.

Zápas Kometa - Třinec prodloužení nerozhodlo, a začínají nájezdy.

Vítkovice - Zlín 1:2! V Ostravě smutní, nejprve přišli o výhru v samém závěru, a nyní navíc Zlín dokázal skórovat v prodloužení a odváží si dva body.

Pardubice - Sparta 1:3! Za domácí snížil v 51. minutě Holland.

Kometa vítězí 5:4 po nájezdech! Ty se poprvé jely po pěti lidech na každé straně, a zatímco v poslední sérii neproměnil třinecký Petružálek, jeho protivník, Tomáš Svoboda už úspěšný byl. Dva body tedy zůstávají v Brně.

Konec zápasu: Pardubice - Sparta 2:3! Domácím se sice podařilo v poslední třetině zdramatizovat zápas dvěma brankami, tak na 2:3 ovšem přišla jen několik vteřin před závěrečnou sirénou. To už si Pražané pohlídali, a vezou si domů plný bodový zisk.

Konec zápasu: Liberec - Mountfield Hradec Králové 3:0! Domácí měli utkání pod kontrolou, v každé třetině vstřelili po jednom gólu a na úvod extraligy slaví pohodlné vítězství.

Vážení čtenáři, díky za přízeň při sledování tohoto online přenosu. Všechny zápasy prvního extraligového kola již skončily a tím pádem se loučíme i my. Díky za pozornost!