31. Sill
5. Dravecký (Galvinš, Musil)
36. Roth (M. Kovařčík)
43. Dravecký (Růžička)

Vítejte u online reportáže z utkání 48. kola Tipsport Extraligy mezi Spartou Praha a Oceláři Třinec. Utkání se odehraje ve středu 27. února 2019 od 18:30.

Domácí hokejisté jsou pět kol před koncem základní části ve složité situaci. Sparta měla patřit mezi týmy bojující o šestku, nicméně z desáté pozici ztrácí na přímý postup do play-off propastných 10 bodů. Místo toho jsou Pražané ve velkých problémech, neboť jim reálně hrozí play-out. Ve prospěch Sparty hraje pouze fakt, že jedenáctý Litvínov má hodně daleko od ideální formy. Nicméně tříbodový náskok na Vervu není žádnou jistotou a Sparta potřebuje každý bod. Především z domácího ledu.

Třinec je ve zcela opačné pozici jako jeho dnešní soupeř. Nepovedená první polovina února sice znamenala propad z prvního na čtvrté místo, avšak jistotu výhody domácího prostředí pro play-off mají hosté pevně ve svých rukou. Na pátou Kometu totiž Oceláři drží náskok sedmi bodů, přičemž mají dnešní zápas k dobru. Navíc případným vítězstvím nad Spartou se Třinec může dostat na rozdíl dvou bodů od druhé Plzně.

Hokejová extraliga 2018/19, Třinec - Mladá Boleslav: Petr Vrána
Hokejová extraliga 2018/19, Třinec - Mladá Boleslav: Petr Vrána | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Co se týče aktuální formy, jak bylo naznačeno, lépe je na tom rozhodně Třinec. Oceláři sice selhali v první polovině února, ale poslední dva zápasy zvládli. V Litvínově vyhráli 5:0 a naposledy se jim podařil skvělý obrat, když zvrátili nepříznivý stav 0:3 a ve Vítkovicích zvítězili 4:3.

Sparta sice vyhrála dvě utkání v polovině měsíce, avšak kromě toho je únor jedna velká bída. Před výhrami nad Mladou Boleslaví a Chomutovem totiž Sparťané prohráli třikrát v řadě. Navíc z posledních dvou zápasů má Sparta jen dvě vstřelené branky a prohry 1:3 s Olomoucí a 1:4 se Zlínem.

Vzájemné zápasy hovoří v poslední době jednoznačně pro Třinec. Z posledních pěti utkání proti Spartě vyhráli Oceláři čtyřikrát, když si jedinou prohru připsali v prvním vzájemném zápase sezóny po samostatných nájezdech. Avšak nepříjemnou vzpomínku má Třinec rozhodně na utkání v ledna roku 2017, neboť na Spartě inkasoval 12 branek!

Sparta

SESTAVA SPARTY

Machovský (Sedláček) - Ouellet-Blain, Kalina, Voráček, Piskáček (C), Košťálek, Dvořák, Pavelka - Smejkal, Sill, Černoch - Bukarts, Hlinka, Klimek - Forman (A), Pech (A), Buchtele - Rousek, Klima, Kudrna

Třinec

SESTAVA TŘINCE

Hrubec (Kantor) - Roth, Gernát, Musil, Galvinš, Matyáš, Doudera - Růžička (A), Vrána, Svačina - Hrňa, Marcinko (C), Dravecký (A) - Novotný, Polanský, Werek - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Cienciala

Velmi pikantní bude dnešní utkání především pro Petra Vránu. Aktuálně třinecký útočník se totiž do Slezska stěhoval až během letošní sezóně výměnou za Robertse Bukartse. Vrána odehrál na Spartě poslední tři sezóny, přičemž se dostal do pozice kapitána. Bukarts bude mít o motivaci taktéž postaráno, nicméně v Třinci má za sebou jen 33 zápasů. Aktuální forma obou hokejistů hovoří jednoznačně pro Vránu, který se stal dvakrát za sebou hráčem zápasu. Proti Litvínovu a Vítkovicím si totiž připsal celkem jeden gól a tři asistence. Tolik bodů Bukarts ve Spartě (0+2) nenasbíral za celých devět utkání, které už v dresu Pražanů absolvoval.

Pro domácí Spartu bude dnešní souboj s Třincem velmi složitý, neboť fanoušci pražského celku vyhlásili pro toto utkání bojkot. Uvidíme, kolik příznivců si nakonec najde cestu do O2 Arény.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Dobré úvodní střídání Třince. Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu a Machovský musel dvakrát zasahovat.

2.

První vyloučení zápasu. Jan Buchtele Draveckému vysekl hokejku z rukou a půjde si odsedět dvě trestné minuty.

2.

Gernátovo nahození od modré čáry se zastavilo před gólmanem Sparty a domácí pak kotouč vyhodili přes všechny čáry.

3.

Další nepovedená kombinace třineckých hokejistů. Přesilová hra Ocelářů zatím nenabídla pořádné ohrožení Machovského.

3.

Rothova dělovka od modré čáry letěla přesně do lapačky Matěje Machovského. Z přesilové hry Třince zbývá jen 16 vteřin.

4.

Sparta hraje v plném počtu.

5.

Zajímavá akce hostů. Cienciala šel s jedním ze spoluhráčů do přečíslení, avšak bekhendem ze strany nechal vyniknout Machovského.

5.

Hosté jdou do vedení. Třinec ještě zůstal v útočném pásmu, načež přišlo svižné nahození od modré čáry. Pokus Guntise Galvinše dokázal tečovat dobře postavený VLADIMÍR DRAVECKÝ, který míč usměrnil nad beton sparťanského gólmana. Asistence: Guntis Galvinš, David Musil.

6.

Až teď se do útočného pásma dostala Sparta. K ohrožení Šimona Hrubce ale akce nevedla.

7.

Třinec hru znovu přesunul před Machovského. Sparta si pomohla jen za cenu zakázaného uvolnění.

8.

První zákrok si připisuje Šimon Hrubec. Jenže se zakončením z velkého úhlu neměl problém a Vrána poté k zákroku donutil Machovského.

9.

Douderovo nahození od modré čáry znovu zaměstnalo Machovského. Sparta výrazně ztrácí při bruslení a zatím je všude pozdě.

10.

Konečně se Sparta prezentovala výraznějším tlakem do brankoviště. Po nahození od mantinelu se kotouč zjevil v chumlu hráčů, ale Hrubec si poradil.

10.

Pech rozjel rychlou akci, načež kotouč přenechal Kudrnovi. Toho si výborně pohlídal Martin Gernát.

11.

Jiří Polanský puk zavezl za Machovského bránu, ale nikomu ze svých spoluhráčů už přihrát nedokázal.

12.

Nepovedená akce Polanského vyústila v brejk na druhé straně. Košťálek zařídil přečíslení dvou na jednoho, avšak střelou z pravého kruhu trefil Hrubce.

12.

Roth kotouč posunul jen podél mantinelu. Další akci může rozjet Sparta, neboť hosté potřebují vystřídat.

13.

Další nebezpečná akce domácích. Lukáš Pech si našel prostor na levém kruhu a div, že svižnou střelou nemířil pod břevno Hrubcovy brány.

14.

David Musil si sjel z pozice obránce na pravou stranu útočného pásma. Nahozením trefil jen svého bývalého spoluhráče Robertse Bukartse.

14.

Rychlý přechod do útočného pásma se Werekovi nepodařil. Výsledkem je ofsajd.

15.

Sparta trochu převzala iniciativu, avšak další větší šanci si ne a ne vypracovat. Nahození Ouellet-Blaina skončilo na chráničích jednoho ze soupeřů.

16.

Třinec se konečně dostal zpět na kotouč, ale poté jej poslal jen na zakázané uvolnění.

16.

Aron Chmielewski se prodral k zadnímu mantinelu. Jenže poté byl odzbrojen.

17.

Dvě trestné minuty pro Martina Gernáta. Slovenský obránce kotouč sevřel v rukavici.

17.

Závar před Hrubcem. Ten si sice poradil s Pechovou střelou, ale pak byl kotouč před osamoceným Bukartsem. Lotyšský forvard skákavý puk netrefil ideálně.

18.

Klíma kotouč nedokázal udržet v útočném pásmu. Sparta musí další akci rozjet od vzdálenější modré čáry.

19.

Třinec hraje v plném počtu.

19.

Sparta z mírné převahy vytěžila vyrovnávací branku. Domácí se znovu dostali do útočného pásma a Piskáček kotouč nabil ANDREJI KUDRNOVI. Slovenský útočník byl sám na pravém kruhu, načež se dělovkou trefil pod břevno. Asistence: Jan Piskáček.

20.

U zadního mantinelu byl důrazně dohrán Lukáš Pech. Sparťanského útočníka atakoval razantní Gernát, ale vylučovat se nebude.

20.

Lukáš Pech nevypadá zrovna čerstvě a za doprovodu zdravotníků kráčí do kabiny. Spartě už dnes navíc chybí Buchtele, který má problémy od prvních minut zápasu.

20.

Nahozený kotouč od modré čáry byl tečován Kovařčíkem. Puk šel následně mimo tři tyče.

20.

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Výrazně lepší vstup do zápasu měl Třinec, který šel v 5. minutě zásluhou Vladimíra Draveckého do vedení. Jenže poté Sparta vyrovnala hru a hosté ji nabídli přesilovou hru. Tu sice Pražané nevyužili, ale v čase 18:40 už se prosadil Andrej Kudrna. Po první třetině je tak stav vyrovnaný 1:1

Střely na bránu: 11 - 11

21.

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

21.

Brzká přesilová hra pro Spartu na začátku druhé třetiny. David Cienciala v rohu kluziště podrazil Silla.

21.

Střelecký pokus z vrcholu levého kruhu obstaral Roberts Bukarts. Zakončení lotyšského útočníka letělo mimo tři tyče.

22.

Dvě nepovedené kombinace Sparťanů. Nicméně nakonec se domácí dokázali usadit v útočném pásmu.

23.

23.

U pravého kruhu si našel prostor jeden z hostů. Zakončení bylo okamžitě zablokováno.

25.

Zakázané uvolnění Třince. V úvodu druhé třetiny jsou mírně aktivnější hokejisté Sparty.

25.

Další vyloučení na straně Třince. Rozjetého Formana nedovoleně zastavil Jiří Polanský.

25.

Samotný začátek přesilové hry se Spartě nepodařil. Třinec kotouč vyhodil až za Machovského.

26.

Kromě sražené střely od modré čáry si Sparta v přesilovce zatím nic nevypracovala. Navíc ji teď zastavil ofsajd.

27.

Pražané se sice drží v útočném pásmu, ale kromě nevýrazného zakončení Hlinky výrazně nezahrozili.

27.

Až nyní musel zasahovat Šimon Hrubec. Svižný pokus Kaliny letěl přesně do náruče pozorného gólmana.

27.

28.

Nepovedený přechod do útočného pásma v podání Sparty. Odpískán je ofsajd.

28.

Smejkalova šikovná přihrávka zpoza brány našla jednoho ze Sparťanů a pozor musel dávat Hrubec. Třinecký gólman šel daleko z brány, nicméně ránu nakonec zablokoval obránce Ocelářů.

29.

Sill kotouč zavezl k rohu útočného pásma. Sražené nahození letělo do ochranné sítě.

30.

V polovině zápasu zaváhala obrana Sparty a Růžička byl zničehonic sám před Machovským. Jenže v tísni hostující kanonýr neuspěl, načež si domácí gólman poradil s rychlou dorážkou Ciencialy.

31.

V kombinaci Sparty se začínají kupit nepřesnosti. Třinec je tak při chuti a znovu se stěhuje před Machovského.

31.

Třinec se zapomněl v útočném pásmu a je potrestán. Obrovskou rychlost totiž nabral ZACH SILL, který prolétl celé kluziště a navedl si puk na levý kruh. Poté následovala nechytatelná střela pod břevno Hrubcovy brány.

31.

Martin Růžička byl hodně nespokojen se sudími a po spršce ostřejších slov dostává desetiminutový osobní trest.

32.

Třinec zvýšil aktivitu a odměnou je druhá přesilová hra hostů. Podražením se provinil Jan Košťálek.

33.

Hostům se zatím nedaří přechod do útočného pásma. Defenzíva Sparty je pozorná.

33.

Tři zakončení si připsal Gernát. Nejprve netrefil bránu, poté zakročil Machovský a třetí pokus zlikvidoval obránce Sparty.

34.

Velmi rychle se dokázal přesunout Machovský, který musel reagovat na Polanského přihrávku na Gernáta. Výsledkem byl výborný zákrok domácího gólmana.

34.

35.

Lukáš Pech si při napadání počínal nedovoleným způsobem. Dvě trestné minuty za podrážení.

35.

Rychlý výpad hostujících hokejistů musel vyřešit Machovský. Domácí gólman zneškodnil svižnou střelu Polanského.

36.

Machovský opět v permanenci. Tentokrát vyřešil nepříliš povedené zakončení z předbrankového prostoru.

36.

Je vyrovnáno! Okamžitě po vhazování v útočném pásmu se kotouče ujal VLADIMÍR ROTH. Obránce Třince natáhl k dělové střele a vymetl horní růžek Machovského brány. Neskutečná střela, která snad nešla trefit lépe. Asistence: Michal Kovařčík.

37.

Jedovaté zakončení od modré čáry obstaral Ouellet-Blain. Hrubec kotouč viděl na poslední chvíli, ale přesto si poradil.

38.

A další šance domácích. Klíma se zprava protáhl až před Hrubce a div, že ve výsledku nepřichystal tutovku před prázdnou bránu pro Smejkala.

39.

Jednoznačný ofsajd v podání Sparty. Černoch už byl výrazně v útočném pásmu, když Smejkal kotouč zavážel přes modrou čáru.

39.

A ofsajd také na druhé straně. Hosty to musí mrzet, neboť se řítili do přečíslení.

39.

Znovu je hra přerušena. Tentokrát se hosté provinili zakázaným uvolněním.

40.

Třinec hru po vlastním icingu rychle dostal do útočného pásma, ale vpřed se pak rozjel Andrej Kudrna. Střelu nedokázal vměstnat do prostoru brány.

40.

Ještě jedna zajímavá příležitost pro Třinec. Razantní střelu od modré čáry vyslal Dravecký, který dostal nabito od Doudery. Machovského lapačka byla připravena.

40.

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Také druhá třetina už je fuč a nadále sleduje velmi vyrovnané utkání. Tentokrát šla ovšem do vedení Sparta, neboť skvělou individuální akcí se prezentoval Zach Sill. Na druhou branku sparťanského útočníka v sezóně však Oceláři dokázali odpovědět. Domácí totiž faulovali dvakrát v krátkém časovém úseku a druhou přesilovou hru už využil Vladimír Roth. Po parádní dělovce hostujícího obránce je tak skóre zápasu opět vyrovnané.

Střely na bránu: 16 - 25

41.

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

41.

Za bránou Matěje Machovského není dostatečně zamrzlý led. Po icingu Sparty se tak na navázání hry musí chvíli počkat.

41.

V útočném pásmu se Třinci nepovedla kombinace a domácí kotouč dostávají až k Hrubcovi.

42.

Košťálek se jakožto obránce zjevil na levém křídle a bekhendem ohrozil hostujícího gólmana. Hrubec byl připraven.

43.

Hosté si berou zpět vedení. Martin Růžička se po desetiminutovém trestu vrátil na ledě a okamžitě se prezentoval dobrým napadáním. Sparťané střídali, zatímco Růžička skvěle našel VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, jenž zakončil přesně mezi betony. Asistence: Martin Růžička.

44.

Hodně nejistý zákrok Hrubce. Třinecký gólman neudržel nahození od modré čáry, načež se musel bleskově zmátořit, aby kotouč dostal mimo nebezpečí. Velké štěstí hostujícího celku.

44.

Nicméně Sparta získala aspoň přesilovou hru. Za vysokou hůl je potrestán Vladimír Svačina.

44.

Do výborné pozice se dostal Jaroslav Hlinka. Legenda Sparty byla osamocena na pravém kruhu, ale švihem nenašel prostor mezi rukou a tělem Hrubce.

45.

45.

Sparta je nastěhována v útočném pásmu. Blain netrefil bránu a Košťálek napálil jen Martina Gernáta.

46.

Ethan Werek si nabruslil před Machovského, ale domácí brankář byl na soupeřův výjezd zpoza brány připraven.

46.

Nevýrazné nahození Pavelky bylo zablokováno jedním z hostujících hokejistů. Hra je teď z obou stran poněkud neurovnaná.

47.

Sparta je sice na kotouči v posledních minutách častěji, avšak do výraznější šance se momentálně vůbec nedostává.

48.

Dvě přihrávky šly na hranici brankoviště Šimona Hrubce. Třinecký gólman byl pozorný.

49.

Do velké příležitosti se dostal Lukáš Pech. Zkušený forvard Sparty trefil rameno Hrubce a ten si navíc poradil také s bleskovou dorážkou hostujícího útočníka.

49.

Rychlé přečíslení Sparty. Hlinka kombinoval s Bukartsem, avšak domácí nedokázali vytěžit pořádné zakončení.

49.

Nepříjemný střet s Chmielevským absolvoval Ondřej Kovařčík. Mladý útočník Třince už je v péči zdravotníků.

50.

Domácí jsou teď jednoznačně aktivnějším celkem. Jenže Piskáčka skvěle vychytal Šimon Hrubec a hostující gólman pak zvládl i dělovku od modré čáry.

51.

Bukarts dobře našel volného Lukáše Klimka, který okamžitě vypálil z levého kruhu. Tlak Sparty je momentálně opravdu výrazný.

51.

Ještě jedna střela. Tentokrát to byl Kalina, který tvrdou ranou prověřil Šimona Hrubce.

52.

Kudrna rychle vlétl mezi dva soupeře a znovu vystrašil hostujícího brankáře. Ten byl opět připraven.

53.

Zakázané uvolnění Třince. Hned po buly se ovšem hostující celek vymanil z obranného pásma.

54.

Jen za cenu ofsajdu teď Bukarts protečoval kotouč do útočného pásma. V něm už se totiž nacházel Zach Sill.

54.

Hrubec si v pohodě pohlídal nahození od mantinelu. Následovala menší strkanice, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

55.

Rousek nezvládl přechod do útočného pásma. Výsledkem je ofsajd Sparty.

55.

Hrubec za bránou zastavil nahození soupeře a Třinec může v klidu rozjet další akci.

56.

Vladimír Dravecký zaútočil na hattrick. Útočník Třince měl dost prostoru na pravém křídle, ale posléze trefil jen náruč Matěje Machovského.

57.

Naprosto zbytečný faul Ethana Wereka, který mimo hru vysokou holí trefil jednoho ze soupeřů. Kanaďan si odpyká dvě trestné minuty a to je velká šance na vyrovnání pro Spartu.

57.

Sparta sice vyhrála vhazování v útočném pásmu, ale Kalinovi kotouč okamžitě otekl do neutrální zóny. Třinec bleskově střídá.

57.

Kalinovo nahození si bezpečně pohlídal Hrubec. Třinecký gólman je od velké chyby ze 44. minuty skvělý.

58.

Znovu pozorný Šimon Hrubec. Opět si třinecký gólman poradil s Kalinovým zakončením.

58.

Sparta si bere oddechový čas a s největší pravděpodobností odvolá gólmana.

58.

Je tomu tak. Matěj Machovský zůstává na střídačce. Sparta to zkouší v šesti.

58.

Bukartsova nepřesná střela z levého kruhu. Kotouč se dostává až k prázdné bráně Sparty.

59.

59.

Bukarts svižnou střelou rozvlnil boční síť, Na druhé straně to zkusil Werek, ale ten po obtočení brány neuspěl.

59.

Sparta je u puku, ale akci rozjíždí až od své brány.

60.

Blainovi kotouč přeskočil hokejku a puk zamířil do středního pásma.

60.

Rousek se prodíral přes tři hráče do zakončení. Bez úspěchu.

60.

Tak teď to Sparta vůbec nezvládla. Kevin Klíma vysokou holí zasáhl Rotha a domácí přichází o šanci na vyrovnání.

60.

Vhazuje se v útočném pásmu Třince a hostující kouč Václav Varaďa si bere oddechový čas.

60.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní důležité utkání je u konce a vítězství nakonec slaví hostující Třinec. Oceláři šli do vedení už v 5. minutě, kdy se prosadil Vladimír Dravecký, avšak Sparta dokázala do konce první třetiny vyrovnat. V závěru úvodní periody se totiž trefil Andrej Kudrna, jenž zařídil vyrovnání stavu.

Vstup do druhé části měla lepší Sparta, nicméně vedení zajištěné Zachem Sillem v 31. minutě domácím dlouho nevydrželo. Záhy nato se totiž v přesilové hře do kotouče opřel Vladimír Roth a Machovský jeho bombu do horního rohu brány nemohl zastavit. Třetí perioda hovořila jasně ve prospěch Sparty, což potvrzuje poměr střel 21 - 4, avšak jedinou branku periody vsítili hosté. Byl to Vladimír Dravecký, který těžil z chyby domácích beků a po přihrávce Martina Růžičky ve 43. minutě rozhodl o vítězi. Závěrečný tlak Sparty byl marný a Pražané tak zaznamenali třetí prohru v řadě.