15:42 Straka
43:40 Gulaš (Mertl)
54:15 Mertl (Gulaš)
56:40 Němec (Budík)

Vítejte u online přenosu ze zápasu 1. kola Tipsport extraligy mezi Spartou Praha a Škodou Plzeň. Utkání se odehraje ve čtvrtek 12. září od 18:30.

Přeji příjemný čtvrteční večer. Okurková sezóna je definitivně u konce a my se dnes můžeme těšit na úvodní utkání nového ročníku Tipsport extraligy. Proti sobě se postaví dvě těžké váhy, když se v Praze utká domácí Sparta s hostující Plzní.

Sparta má za sebou několik neúspěšných sezón, ve kterých se párkrát pokoušela o přestavbu kádru. Ve znamení velkých změn v sestavě byly také poslední měsíce, když přišla jména jako Růžička, Kvapil, Řepík či navrátilci Polášek s Ďalogou. Také letos tak Sparta s pozměněným kádrem hodlá útočit na nejvyšší mety a konečně znovu po letech vybojovat titul.

V rámci přípravy odehrála Sparta za jeden měsíc celkem devět zápasů a letní část ukončila s bilancí 5 vítězství a 4 porážky. Ty ovšem přišly především s kvalitními zahraničními celky, neboť Pražané podlehli Soči, Ženevě a HV 71. V dosud posledním odehraném utkání pak nestačili na Mladou Boleslav.

Naopak vítězství sbírala Sparta proti relativně slabším týmům. Kromě německého Mannheimu totiž porazila jen Slavii, Karlovy Vary, KooKoo a na domácím ledě pak Mladou Boleslav. Za zmínku ovšem stojí fakt, že doma Sparta vyhrála čtyři ze čtyř přátelských utkání.

Také Plzeň bude letos patřit mezi největší adepty na titul. V loňském roce to měli hráči ze západu Čech rozehráno velmi dobře, když se umístili na třetím místě základní části a následně v semifinále vedli 2:0 na zápasy. Jenže poté zavelel pozdější mistr z Třince k obratu a sen o finále se Plzni v sedmizápasové sérii rozplynul. K ničemu tak byl také příspěvek dvojice Gulaš-Kovář, která drtila jednoho soupeře za druhým. Letos se navíc Plzeň musí obejít bez druhého zmíněného, kterého se pokusí nahradit Tomáš Mertl.

Na rozdíl od Sparty se hokejisté Plzně probojovali do Ligy mistrů, ve které zatím potvrzují svou fantastickou formu z přípravy. V přátelských utkáních totiž porazili České Budějovice, dvakrát Kladno a jednou Klatovy. Načež v Lize mistrů dosud doma porazili Hämeenlinnu i Rungsted a tyto celky přehráli následně také na jejich ledě.

Sparta

SESTAVA SPARTY

Machovský (Sedláček) - Blain, Kalina, Košťálek, Ďaloga, Piskáček, Polášek, Pavelka - Řepík, Růžička, Kvapil - Říčka, Sukel', Rousek - Forman, Pech, Kudrna - Smejkal, Černoch, Dočekal

Plzeň

SESTAVA PLZNĚ

Frodl (Kolář) - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Kantner, Vlach, Němec - Indrák, Kolda, Rob - Eberle, Kodýtek, Straka

0:01

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

0:33

Plzeň se jako první usazuje v útočném pásmu. Pour se nedostal k zakončení, hosté hrají zatím jen za bránou.

0:58

Kalina kotouč přenesl přes modrou čáru a k zakončení oslovil Řepíka. Jeho nahození si Frodl v pohodě pohlídal.

1:16

Velká příležitost! Hosté rozjeli přečíslení dvou na jednoho a byl to Kantner, který zprava v rychlosti zakončoval. Machovský se stačil přesunout a navíc byl posléze faulován.

1:24

Matyáš Kantner je k údivu hostující lavičky potrestán za nedovolené bránění, když narazil do gólmana Machovského.

1:35

Přísné vyloučení Kantnera je po jedenácti vteřinách potrestáno. Kotouč šel hned po buly na modrou čáru, kde se ho ujal Adam Polášek. Následovala razantní střela, kterou do brány usměrnil nedostatečně bráněný MICHAL ŘEPÍK. Asistence: Adam Polášek, Vladimír Růžička.

2:42

Plzeň se okamžitě pokusila o nastěhování se do útočného pásma. Jenže postup hostujícího celku zastavil ofsajd.

3:08

Po souboji v rohu kluziště se na ledě ocitl Marek Kvapil. O faul se ovšem nejednalo.

3:51

Ani jeden z celků se teď nemůže dostat do tlaku. Hraje se především mezi modrými čarami.

4:02

Teď se ale Lukáš Pech skvěle vymotal zpoza brány a bleskově zakončoval. Menší závar před bránou skončil dobrým zákrokem Frodla.

4:21

A je vyrovnáno! Kdo jiný než Milan Gulaše by mohl mít prsty v prvním gólu Plzně v nové sezóně. Zkušený útočník totiž zprava přihrával před bránu, kde se puk od brusle odrazil před zcela volného LUBOŠE ROBA. Nováček v nejvyšší soutěži v pohodě překonal rozhozeného Machovského. Asistence: Milan Gulaš, Tomáš Mertl.

5:00

Okamžitě je tady velký tlak hostujícího celku. Plzeň je po vyrovnání při chuti.

5:50

Rob mohl přidat další gól. Znovu se k němu odrazil míč po nahození zprava, ale tentokrát Machovský dokázal zasáhnout betonem.

6:46

Po komerční přestávce se do ofenzívy vrhla domácí Sparta. Zatím to nevedlo k ohrožení Dominika Frodla.

7:16

Kudrna se u mantinelu pokusil přehrát Milana Gulaše, nicméně to bylo předem určeno k neúspěchu. Plzeň se tlačí vpřed.

7:42

Na druhé straně se Gulaš neprodral přes dva beky. Mertlovi pak byla zablokována hokejka.

8:26

Souboj v útočném pásmu Sparty. Pražané se teď ale ne a ne prodrat k zakončení.

8:55

Nenápadné nahození zpoza blokujícího soupeře vyslal Petr Kalina. Sražený kotouč prolétl vedle Frodlovy brány.

9:42

Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž. Plzeň se v útočném pásmu marně pokouší vymanit od mantinelu.

10:17

Výborně si pod tlakem za svou bránou počínal Vojtěch Budík. Mladý obránce Plzně dokázal založit útok svého celku.

10:41

Kvapil nebyl při bránění nejjistější a využít to mohl Petr Straka. Držitel slavného příjmení vypálil přesně do připraveného Matěje Machovského.

10:51

Po icingu Sparty se vhazovalo u Machovského a ten záhy čelil Pulpánově nahození. To bylo sraženo mimo tři tyče.

11:21

Nepříliš povedené zakončení z obou stran útočného pásma Sparty. Nejprve pálil Forman, následně Růžička.

11:23

Okamžitě po buly se k zakončení odhodlal Tomáš Pavelka. Frodl zakončení dobře viděl a byl připraven.

11:47

Do útočného pásma se krásně prokličkoval Indrák. Forvard Plzně si to zprava namířil až k Machovskému, ale gólman Sparty byl pozorný.

12:37

A před Frodlem okamžitá odpověď Spartty. Hned tři zakončení z bezprostřední blízkosti musel vyřešit plzeňský brankář, který dvakrát čelil Pechovi a posléze ještě Sukel'ovi. Pech dokonce trefil tyč.

13:09

Nepovedené založení akce od Kantnera. Sparta se zadarmo usazuje v útočném pásmu.

13:23

Polášek chtěl hru rychle vrátit do útočného pásma, ale Kvapil se nestačil dostat z ofsajdového postavení.

14:02

Zaváhání domácí defenzívy je potrestáno! Bleskové přečíslení při pádu Košťálka rozjel Lukáš Pulpán, který postupoval po levé straně. Následně počkal na ideální moment a přihrávkou ke gólu oslovil MILANA GULAŠE. Ten se z prvního doteku nemýlil. Asistence: Lukáš Pulpán.

15:15

Straka rozjel další akci Plzně. Bekhendovou přihrávkou zprava nenašel spoluhráče.

15:42

Tak to je pro Spartu těžká rána. Domácí propadli v útočném pásmu, načež se dopředu rozjel PETR STRAKA. Forvard Škodovky neměl prostor na přihrávku, na vrcholu levého kruhu napřáhl a tvrdou střelou propálil Machovského. Bez asistence.

15:57

Navíc pro Spartu přichází další nepříjemnost. Jeremie Blain se provinil sekáním.

16:28

Sparta se zatím dobře brání. Okamžitě dostala kotouč až k bráně Dominika Frodla.

16:54

Rousek se Sukel'em soupeře nepustili do útočného pásma. Plzeň tak sáhla k pouhému nahození, což končí vhazováním u Machovského.

17:29

Teď už jsou hosté nastěhováni v těsné blízkosti domácího brankáře. Zatím je to ovšem bez zakončení.

17:48

A nyní již je kotouč znovu až u Frodla. Z přesilové hry Plzně nic nebude.

17:57

Sparta hraje v plném počtu.

18:33

Růžička měl trochu prostoru na levé straně, ale tvrdou střelu mu srazil jeden z obránců Plzně.

18:54

Nenápadné nahození Poláška vypadlo z lapačky Dominika Frodla. Kotouče se ujali obránci Plzně.

19:22

Sparta se v závěru první třetiny nadále snaží o dobytí útočného pásma.

19:37

Jakub Pour po odpískání zbytečně u zadního mantinelu postrčil Piskáčka. Je z toho první potyčka.

19:43

Sparta vyhrála buly v útočném pásmu a následovala razantní střela Jeremieho Blaina. Obránce nepropálil hradbu těl před sebou.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní část zápasu je minulostí a spokojenější jsou určitě hokejisté Plzně. Nicméně pojďme postupně, neboť lepší vstup do zápasu měla díky přesilovkové trefě Michala Řepíka Sparta. Jenže vedení Pražanů netrvalo dlouho. Již v páté minutě se totiž prosadil Luboš Rob a další góly v první třetině padaly už jen do sítě Matěje Machovského. V 15. minutě si svou první branku v nové sezóně připsal nezastavitelný Milan Gulaš a o 100 vteřin později se trefil také Petr Straka. Plzeň tak zatím navázala na fantastické vystoupení v dosavadním průběhu Ligy mistrů.

20:17

Plzeň se hned dostala do útočného pásma a Mertl pohotově vypálil z prostoru mezi kruhy.

20:38

Skvělý vstup do druhé třetiny od Sparty. Zprava si to až do brankoviště namířil JIŘÍ SMEJKAL. Útočník domácího mužstva puk navezl až ke gólmanovi a po střetu s ním se puk zjevil za brankovou čárou. Sudí neoblomně ukazuje na gól. Asistence: Jiří Černoch.

20:38

První Coach's challenge v historii Tipsport extraligy. Plzeňský trenér reklamuje nedovolené bránění brankáři.

20:38

Gól platí, neboť Smejkal byl do brankáře natlačen plzeňským obráncem.

20:55

Velký šok pro Plzeň! Sparta se znovu nastěhovala do útočného pásma a přihrávku z rohu kluziště poslal před bránu Marek Kvapil. Před bránou se zjevil MICHAL ŘEPÍK, kterého neubránil Moravčík a posléze už měl kapitán Sparty jednoduchou práci. Asistence: Marek Kvapil, Vladimír Růžička.

21:48

Za sekání je navíc potrestán Roman Vlach. Hodně nepříjemná pasáž pro Plzeň.

22:37

Sparta kombinuje v útočném pásmu. Růžička zatím marně hledá prostor pro nebezpečnější přihrávku.

22:55

Nakonec jsme registrovali jedno nepřesné zakončení Sparty, ale nyní už je puk až u Matěje Machovského.

23:18

Pražané se rychle stěhují zpět před Frodla. Stále je to ale bez nebezpečného zakončení.

23:48

Se střelou Košťálka je ukončena přesilová hra Sparty.

24:12

Aktivní Smejkal puk bekhendem posunul k Frodlovi. Gólman Plzně má jednoduchý zákrok.

24:38

Plzeň se zatím nemůže vzpamatovat ze dvou inkasovaných branek v úvodu druhé části.

24:59

Až nyní přišla také ofenzivní snaha Indiánů. Nahození od modré čáry bylo protečováno mimo bránu.

25:10

Kolda si dobře najel před bránu a Vladimír Růžička jej musel zahákovat. Přesilovka pro Plzeň.

25:25

Z pravého kruhu to zkusil Luboš Rob. Zakončení bylo sraženo k zadnímu mantinelu.

25:42

Elitní formace Plzně se sice udržela v útočném pásmu, ale nyní už kotouč letí za Frodla.

26:27

Zpoza obránce to zkusil Milan Gulaš. Puk skončil jen na bruslích bránícího Košťálka.

27:05

Jedovaté zakončení z kruhu od Indráka vytěsnil Machovský, který se navíc bleskově musel přesunout proti dorážce Vojtěcha Němce. Vše ale zvládl.

27:10

28:21

Budík kotouč nahodil ze středního pásma a Plzeň teď bojuje u zadního mantinelu.

28:51

Domácí kotouč pouze vyhazují k obráncům hostujícího celku. Gulašova formace je znovu velmi aktivní.

29:19

Ve středním pásmu zůstal na chvíli ležet Piskáček a následovala rychlá šarvátka. Miroslav Forman se pustil do mladého Matyáše Kantnera, což vyústilo v pohlednou vyrovnanou rvačku.

29:19

Tresty jsou následující. Roman Vlach s Matyášem Kantnerem dostávají 2+2 minuty za hrubost, Miroslav Forman s Adamem Poláškem stejný trest a Forman k tomu desetiminutový osobní trest za shození rukavic.

30:14

Na ledě se očividně přiostřilo a do tvrdšího střetu se nyní dostal také Milan Gulaš. Nebylo z toho nic velkého.

30:42

Po Kvapilově nepřesném zakončení se Plzeň přesouvá do útočného pásma. Kotouč je ale zatím jen u mantinelu.

31:10

Je tady velká šarvátka. Kvapil nejprve fauloval, ale pak byl atakován Houdkem. S tím si to chtěli domácí okamžitě vyřídit. Jenže ve finále skončil Piskáček s krví ve tváři, když dostal naloženo právě od Houdka.

31:12

A máme tady první trest do konce utkání. Michal Houdek už se kvůli krosčeku vůči Kvapilovi a následné bitce s Piskáčkem na ledě neukáže. Kromě toho dostává Marek Kvapil dvě minuty za sekání a Jan Piskáček 2+2 minuty za hrubost. A navíc ještě Piskáček inkasuje desetiminuoivý osobní trest.

31:12

Hrát se nyní bude 4 na 4, po dvou minutách začne přesilová hra Sparty.

31:53

Uvidíme, jak nyní utkání bude pokračovat. Momentálně to vypadá na mírné uklidnění emocí. Přeci jenom, na trestných lavicích není zrovna moc místa.

32:25

Ďaloga to zkusil bekhendem z poměrně velkého úhlu. Bez úspěchu.

32:40

Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje Spartě. Nebezpečné zakončení jsme ale neviděli.

32:53

Komerční přestávka.

33:12

Sparta hraje v plném počtu a začíná její tříminutová přesilovka.

33:55

Jenže úvod oslabení zvládla Plzeň skvěle. Našetřila několik cenných vteřin a pak poslala puk k Machovskému.

33:58

A navíc je tady zakázané uvolnění Sparty.

34:22

Matúš Sukel' už se nemohl dívat na přesilovkový zmar Sparty a střelou do Frodlovy hrudi vybojoval aspoň buly v útočném pásmu.

34:29

Dosud nevýrazná přesilová hra Sparty je nakonec využita. Po buly v útočném pásmu se dostal puk k Pechovi, který poslal přihrávku přes celou šíři kluziště. Do puku se okamžitě opřel JAN KOŠŤÁLEK a přesunující se Frodl byl bez šance. Asistence: Lukáš Pech, Adam Polášek.

35:38

Přesilová hra Sparty sice pokračuje, ale nyní už nenabízí nějaké zajímavější kombinace.

35:59

Kantner spěchal za pukem. Měl k němu ale dál než vracející obránce Sparty.

36:12

Plzeň hraje v plném počtu.

36:59

Sparta skvěle napadá a nepouští Plzeň z prostoru před Frodlem.

37:22

Napadání domácího mužstva přináší další gól. Fantasticky zabojoval Jiří Smejkal, který u mantinelu získal kotouč a bekhendem jej poslal na volného ROBERTA ŘÍČKU. Útočník Sparty se zjevil sám před Frodlem, roztáhl si jej a posunul puk mezi betony. Asistence: Jiří Smejkal.

38:41

Dva Sparťané mohli postupovat sami na Frodla. Jenže finální přihrávka na ně nakonec neprošla.

39:24

Závěr třetiny drží domácí celek za bránou Dominika Frodla. To Sparťanům bohatě stačí.

39:56

A z prostoru v blízkosti Frodla už se kotouč nedostal.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Fantastická druhá třetina z pohledu Sparty je u konce. Do prostřední části zápasu se šlo při skóre 1:3, ale domácí za 55 vteřin díky Smejkalovi Řepíkovi dokázali vyrovnat. Poté se na ledě hodně přiostřilo, což vyústilo v několik bitek a také pětiminutové vyloučení Houdka. Trest pro hostujícího beka byl Spartou využit ve vedoucí branku Jana Košťálka. Od patnácté minuty tak domácí vedli, ale ani u třech branek v druhé třetině Sparta nezůstala. V 18. minutě totiž Smejkal dobře zabojoval a využil ke gólu Roberta Říčku. S dvougólovým vedením tak do další třetiny půjdou právě svěřenci kouče Kruppa.

40:09

Plzeň určitě hodlala rychle zaútočit na snížení, ale místo toho po devíti vteřinách třetí části inkasuje. Přihrávku do jízdy dostal Smejkal, který při přečíslení oslovil MARTINA DOČEKALA. Novic v dresu Sparty v pohodě skóroval přes přesunujícího se Frodla. Asistence: Jiří Smejkal, Jan Košťálek.

41:17

Plzeň se pochopitelně okamžitě nastěhovala do útočného pásma a pokouší se o rozjetí nějaké kloudné akce. Zatím bez úspěchu.

41:52

Další ofenzivní akce Plzně. Stále je to bez potřebného zakončení.

42:04

Dva hráči hostujícího celku se u Machovského pokoušeli o dorážku. Důrazná obrana Sparty si poradila.

41:21

Indiáni se stále snaží v útočném pásmu. Machovský vyřešil nahození od modré čáry a nyní už jde puk k Frodlovi.

43:09

Kodýtek zkusil zakončení z vrcholu pravého kruhu. Přes několik hráčů však puk nedostal.

43:40

Gólové hody pokračují. Znovu to vzal na sebe MILAN GULAŠ, který dostal prostor na levém kruhu. Tam putovala bekhendová přihrávka Tomáše Mertla, jež byla Gulašem neomylně poslána ke vzdálenější tyči Machovského brány. Asistence: Tomáš Mertl.

44:43

Machovský znovu musel vyřešit nahození jednoho z hostů. Poradil si ale celkem bez problémů.

45:11

Moravčík kotouč potáhl po levé straně, načež zakončoval prudkou střelou. Puk ale nedostal do prostoru brány.

45:48

Několik přerušení v krátkém časovém úseku. To jistě vyhovuje spíše domácí Spartě.

46:36

Hosté mají aktivitu nadále na svých hokejkách, ale momentálně se nedostávají k zakončení.

46:59

Gulašova formace se dvakrát nedostala přes dobře bráněnou modrou čáru a jde střídat.

47:40

Petr Straka se rychle vymotal od mantinelu a z pravého kruhu dokázal zakončit. Machovský byl znovu připraven.

48:06

Po komerční přestávce nesledujeme zrovna oslnivý hokej. Kotouč se drží především mezi modrými čarami.

48:55

Stále se hra odvíjí pouze ve středním pásmu. Nic zajímavého teď nepřichází.

49:38

Frodl si pohlídal Řepíkův pokus z pravé strany. Puk šel navíc pouze do boční sítě.

50:23

Odražený kotouč se zjevil před Jakubem Pourem. Svižné zakončení letělo přesně do hrudi Matěje Machovského.

50:56

Miroslav Indrák se dostal za záda sparťanských obránců, postupoval na Machovského, ale nakonec byl Pavelkou čistým způsobem odzbrojen.

51:17

Dvě trestné minuty na konto Vojtěcha Budíka, který podrazil Sukel'a.

51:57

Sparta se sice drží v útočném pásmu, ale dosud se nedostala ke střeleckému pokusu.

52:50

Obrovská šance v oslabení. Petr Straka se zleva prodral před bránu Matěje Machovského, ale bekhendovou kličkou neuspěl.

53:17

54:06

Šance na snížení pro Plzeň. Miroslav Forman se provinil nedovoleným bráněním.

54:15

Přesilová hra Plzně byla okamžitě využita. Hosté se hned usadili v útočném pásmu a následovala razantní střela Milana Gulaše. Kotouč Machovskému propadl za záda, čehož využil TOMÁŠ MERTL. Jeho dorážka se od zad brankáře odrazila do brány. Asistence: Milan Gulaš.

55:22

Sparta nyní hraje velmi opatrně. V útočném pásmu nepředvádí vůbec nic.

55:57

Další neúspěšná akce Sparty. Na led se vrací útok vedený Milanem Gulašem.

56:40

To je neskutečné utkání! Zničehonic se za obranou Sparty zjevil VOJTĚCH NĚMEC, který proskočil mezi domácími beky a rázem byl před Machovským. Útočník Plzně předvedl rychlou bekhendovou kličkou, po které puk posunul mezi betony. Asistence: Vojtěch budík.

56:57

Před Řepíkem zívala prázdná brána, ale dorážka z levého kruhu putovala pouze do dobře postaveného obránce.

Dnešní utkání sleduje 8632 diváků!

57:46

Utkání pomalu spěje k prodloužení. Uvidíme, zda se ještě někdo dostane do gólové šance.

57:54

Hloupě nyní fauloval Michal Moravčík, který se provinil držením. Dvouminutová přesilovka pro Spartu.

58:15

Řepík si musel přikopnout kotouč a až poté mohl vypálit. Z nepřesné přihrávky nepálil přesně.

58:30

Chybu v obraně Sparty mohl využít Straka, ale ten byl okamžitě podražen Adamem Poláškem. Nebezpečí pro Machovského zažehnáno, avšak Pražané ztratili přesilovku.

58:59

Vypadá to na prodloužení. Nezdá se, že by některý z celků našel síly na rozhodnutí v základní části.

59:54

60:00

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Neskutečné utkání ještě nekončí. Po dvou třetinách to vypadalo na vítězství Sparty, přičemž se navíc v úvodu třetí části prosadil Martin Dočekal. Jenže poté znovu zabrali Indiáni. Milan Gulaš ve 44. minutě snížil a zhruba o deset minut později připravil gól pro Tomáše Mertla. Rázem to bylo 6:5 a Plzni stačil jeden gól na vyrovnání. To přišlo z hole Vojtěcha Němce, který Machovského překonal bekhendovým blafákem. Následovat tak bude prodloužení.

60:22

Plzeň má na úvod prodloužení krátkou přesilovou hru, ale puk je nyní až u Frodla.

60:30

61:08

Začátek prodloužení nenabízí nic moc zajímavého. Momentálně se hraje ve čtyřech a čeká se na přerušení, které urči správný počet hráčů.

61:29

Zakázané uvolnění Sparty. Konečně se tak začne hrát 3 na 3.

61:49

Němec byl čistě odzbrojen Košťálkem. O rychlý útok se ale Sparta připravila nepřesností.

62:10

Marek Ďaloga se toho nebál a jakožto obránce se vydal na útočný výlet. Po protáhnutí se kolem obránců však nevyzrál na pohotového Frodla.

62:37

Nyní to zkusil Sukel'. Frodl znovu zasáhl pravým betonem.

63:01

Dělovku Petra Straky Machovský nezvládl ideálně. Vyražený kotouč tak znovu získává plzeňský útočník.

63:32

Ze střídačky naskočil Jakub Pour a Machovský měl znovu práci. Vhazovat se bude po pravici gólmana Sparty.

63:53

Vráblíkův průnik nepřinesl pořádné zakončení. S pokusem o dorážku neuspěl ani Pour.

64:23

Je rozhodnuto! Fantastickou práci udělal Miroslav Forman, který několika manévry unavil bránící se hokejisty Plzně. Posléze útočník Sparty přenechal kotouč rozjetému JANU KOŠŤÁLKOVI, který na levém kruhu zamířil a poslal puk rychle pod břevno Frodlovy brány. Asistence: Miroslav Forman.

64:23

KONEC UTKÁNÍ.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Sparta - Michal Řepík (2+0)

Plzeň - Milan Gulaš (2+2)

Dnešní utkání je tedy u konce a věřme, že v takovém stylu bude Tipsport extraliga pokračovat po celou novou sezónu. První zápas sezóny totiž nabídl úplně všechno!

Sparta měla lepší vstup do zápasu, když v druhé minutě vedla, ale poté zavaleli hosté k obratu. Během jedenácti minut totiž Plzeň nasázela tři branky a do kabin se šlo za stavu 1:3. Pak ovšem znovu zabrala Sparta, jež měla fantastické vstupy do třetin. Za 55 vteřin druhé části tak dokázala vyrovnat a v prostřední části pak navíc přidala další dva zářezy. Stav po čtyřiceti minutách byl proto pro změnu nakloněn na stranu domácích. A také úvod třetí třetiny vyšel lépe Spartě, když se prosadil Dočekal. Jenže ani vedení 6:3 domácím nestačilo. Gulaš a spol. za to znovu vzali, načež si třemi góly vynutili prodloužení. To bylo dlouho vyrovnané, avšak rozhodnutí přeci jenom přišlo a to z hole domácího Jana Košťálka. Po třinácti vstřelených brankách tak utkání skončilo 7:6 v prodloužení!