Tipsport extraliga • 52. kolo • 18:00

Poslední extraligové kolo živě

Vítejte u online přenosu ze závěrečného extraligového kola, v němž se rozhodne o prezidentském poháru i posledním účastníkovi play off. Všechny zápasy začínají v 18:00.

Dnešní poslední 52. kolo základní části odpovídá na posledních několik otázek. Stále zbývá rozluštit, kdo bude brát Prezidentský pohár, známy budou také první dvě čtvrtfinálové dvojice a hlavně se dozvíme na koho z tria Zlín - Sparta - Litvínov zbyde pomyslný černý Petr a bude muset hrát play-out.

Souboj o Prezidentský pohár:

K vítězství v základní části letošního ročníku mají neblíže Bílí Tygři Liberec, kteří by na to tohle prvenství dosáhli potřetí během čtyř let. Na čele tabulky mají dvoubodový náskok a stačí jim uhrát bod na ledě Sparty. Druhý aspirantem na vítězství v základní části jsou Oceláři Třinec. Ti po skvělých posledních týdnech vyšplhali tabulkou vzhůru a stále mohou myslet na prvenství. K tomu však potřebují, aby Liberec v hlavním městě nebodoval, a sami musejí zvítězit za tři body v Mladé Boleslavi.

Sparta se bude o postup do play-off prát až v posledním kole.

Čtvrtfinálové dvojice:

Po dnešku už budeme znát také kompletní dvě dvojice pro čtvrtfinále, které otevřou příští týden v pondělí 19.3. brány play-off. Na třetím místě je Škoda Plzeň, která v posledním kole hostí doma v západočeském derby Karlovy Vary. K jistotě třetího místa musejí Čihákovi svěřenci získat bod. Na 4. místě je momentálně Mountfield Hradec Králové, které čeká pro změnu východočeské derby v Pardubicích. Na pátém místě už má jistotu toho umístění Kometa Brno, šestá skončí s jistotou Olomouc. Dočkáme se pikantního souboje Hradec - Kometa? Nebo se situace ještě bude měnit?

Souboj o postup do předkola:

Tento souboj zajímá diváky ze všeho nejvíce. O poslední dvě volná místa se pere trio Sparta - Zlín - Litvínov. V nejlepší pozici jsou PSG Berani Zlín, kterým stačí k jistotě předkola uhrát jeden jediný bod v derby proti Kometě Brno. V podobné situaci je také Sparta Praha. Ta musí proti vedoucímu Liberci uhrát alespoň bod, nicméně narozdíl od moravského derby, kde Kometě o nic nejde, tak v tomto souboji bude Liberec chtít pojistit výhru v základní části. Nejhorší pozici má Verva Litvínov, jež musí vyhrát za tři body ve Vítkovicích a doufat v zaváhání alespoň jednoho z výše zmíněných soupeřů.

Poslední extraligové kolo právě začalo!

Hned na dvou stadionech se v první minutě měnilo skóre! Kometa díky trefě Holíka vede ve Zlíně 1:0, Mladá Boleslav po Vondrkově trefě pak doma nad Třincem taktéž 1:0.

Zlín doma ale ve 2. minutě proti Kometě vyrovnal, když se prosadil Pavel Sedláček. Ševcům by nyní tohle skóre stačilo k jistotě účasti v předkole play-off.

V nejvíce ostře sledovaném duelu mezi Spartou a Libercem hrají domácí v 6. minutě první přesilovku, ale v ní museli přežít už tutovku Bílých Tygrů.

Změnu skóre evidují v 7. minutě také na východě Čech, kam Mountfield přijel v hodně okleštěné sestavě a domácí Pardubice vedou po trefě Kratochvíla 1:0.

Situace se začíná lehce zamotávat. Litvínov potřebuje k jistotě předkola vyhrát za tři body a potřebuje, aby jeden z dvojice Sparta - Zlín nebodoval. A po trefě Lukáše Doudery vede ve Vítkovicích 1:0!

A je to tady! Na Spartě padla první branka, domácí by v tuto chvíli šli do play-out. Liberec vede po teči Kvapila v přesilovce 1:0.

První gól už viděli také diváci v Plzni, domácí vedou po Kodýtkově gólu 1:0. Stejným poměrem vede i Olomouc v Chomutově, když se prosadil Jan Káňa.

Naopak východočeskému derby dominují Pardubice, které vedou už 3:0! Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Horký, třetí trefu obstaral Ondřej Matýs.

Na Spartě se hraje 15. minuta a domácí nevyužili ani druhou přesilovku dnešního duelu. Pražané budou muset zabrat, za současných výsledků by šli do play-out.

Sparta hraje v křeči. Opět přežila tutovku soupeře, který mohl znovu odskočit. Nyní si Pražané zahrají přesilovku.

Na Spartě je vyrovnáno na 1:1, přesilovku využil Jaroslav Hlinka! První gól navrátilce může mít pro Pražany cenu zlata.

Na všech stadionech máme dohranou první třetinu.

Chomutov - Olomouc 0:1

Karty jsou nyní rozdány jasně. Litvínov sice vede ve Vítkovicích, ale Zlín se i Sparta drží potřebnou remízu, která by jim stačila k jistotě předkola play-off. Verva by si naopak vyřazovací boje nezahrála.

K Prezidentské trofeji má blíže Liberec, který remizuje na Spartě, naopak Třinec prohrává od úvodní minuty v Mladé Boleslavi.

Druhé třetiny odstartovaly.

A skóre se měnilo hned v Chomutově, kde domácí srovnali na 1:1 s Olomoucí. A Karlovy Vary vyrovnaly v derby v Plzni.

V komplikacích je nyní Litvínov, Vítkovicím se podařilo srovnat na 1:1. Autorem branky Szturc.

A Sparta jde do vedení! V přesilovce se prosadil opět Jaroslav Hlinka, který se může stát velkým hrdinou svého celku v klíčovém duelu!

Plzeň v derby opět vede, prosadil se nejlepší střelec soutěž Milan Gulaš. Náskok proti Třinci navýšila i Mladá Boleslav, což hraje do karet hlavně Liberci, který by za těchto výsledku - přestože na Spartě prohrává - bral Prezidentský pohár.

Na Spartě se stále bojuje na ostří nože.

Matěj Machovský
Matěj Machovský | Foto: Milan Kammermayer

Potřetí inkasoval Třinec na ledě Mladé Boleslavi a vzdaluje se mu sen o Prezidentském poháru.

Na Spartě se stále hraje beze změn a domácí drží náskok. K vidění bylo několik přesilovek, ale ani jeden tým žádnou z nich nevyužil.

Chomutov dal během druhé třetiny tři branky, dvakrát se prosadil Růžička a jednou Jank. Hosté z Olomouce snížili v závěru třetiny na 2:3.

Mladá Boleslav - Třinec 3:0

Za současného stavu drží postup do předkola stále Zlín a Sparta. Na Valašsku se skóre neměnilo, naopak Pražané se dostali do vedení a k postupu jim stačí i remíza. Navíc Litvínov přišel o náskok ve Vítkovicích.

V boji o Prezidentský pohár sice Liberec prohrává, ale hozenou rukavici Třinec nezvedl a prohrává v Mladé Boleslavi 0:3.

Třetí třetiny začaly.

Naděje Litvínova jsou nejspíš ta tam, Vítkovice totiž vstřelily gól a vedou doma nad Vervou 2:1. Gól dal Šidlík.

Sparta navíc navýšila svůj náskok a vede už 3:1 po trefě Andreje Kudrny!

Zdá se býti hotovo, Sparta přidala za další minutu čtvrtou branku a vede 4:1. Trefil se obránce Jeremie Blain.

V hlavním městě to padá, Liberec ještě v téže minutě při přesilovce snížil na 2:4 ze svého pohledu. Do černého mířil obránce Derner.

Sparťané míří do předkola.

Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka | Foto: Milan Kammermayer

Zlín se dostal proti Kometě v 50. minutě do vedení a taktéž pojišťuje svou účast v předkole. Trefil se Kubiš. Ševci by nyní hráli v předkole s Mladou Boleslaví, Vítkovice by narazily na Spartu.

Třinec dostal čtvrtou branku v Mladé Boleslavi a je bez šance na Prezidentský pohár.

Vítkovice přidaly třetí gól a vedou nad Litvínovem 3:1 Litvínov míří do play-out.

Litvínov má jisté playout, ve Vítkovicích inkasoval ještě dvakrát a prohrál 1:5. Letos si vyřazovací

Sparta přidala ještě jednu branku a nad Libercem vyhrála 5:2.

Sparta - Liberec 5:2

Základní část je minulostí. Prezidentský pohár získává Liberec, druhý končí Třinec. Naopak play-off se letos vyhne Litvínovu, který prohrál 1:5 ve Vítkovicích a do předkola tak jdou Sparta a Zlín.