Tipsport extraliga • 51. kolo • 17:20

Předposlední kolo extraligy

Vítejte u online přenosu z předposledního kola základní části hokejové Tipsport extraligy.

Připomeňme si situaci v tabulce hokejové extraligy. Dvě kola před koncem se bojuje především o dvě nejdůležitější kóty - šesté místo zaručující přímý postup do play off a o desáté místo zaručující alespoň předkolo.

Situace ani na jedné z kót není ještě definitivní. O šesté místo usiluje za současného stavu čtveřice týmů. Nejvíce bodů (73) mají v současné chvíli Pardubice před Libercem, Olomoucí (oba 72) a Zlínem (71). Teoreticky je ve hře i Sparta, ale ta se spíš bude soustředit na to, aby uhájila desáté místo před Chomutovem. Podívejte se na celou situaci v tabulce.

17:20

Utkání na sedmi stadionech v České republice právě začínají.

ZLN - CHO

3. | Zlín jde v zápase s Chomutovem do vedení 1:0. Ve třetí minutě se prosadil po sólu přes útočnou třetinu Ferenc.

OLO - KOM

3. | Do bleskového vedení se dostala také Olomouc, která po třech minutách vede nad Kometou dokonce už 2:0 díky gólům Káni a Vyrůbalíka.

TRI - PCE

6. | Skóre se mění také v zápase Třinec - Pardubice. Hosty posunul v šesté minutě do vedení z pohledné akce Hrabal.

LIT - VIT

8. | V osmé minutě zápasu se mění skóre také v zápase Litvínov - Vítkovice. Domácí poslal do vedení dorážkou Hanzal. Výsledek tohoto utkání ale boj o šesté ani desáté místo neovlivní.

ZLN - CHO

12. | V utkání Zlín - Chomutov domácí vedli už 2:0. V šesté minutě zvyšoval náskok Beranů Popelka, jenže o dalších šest minut později snižuje chomutovský Sklenář na 1:2 z pohledu Pirátů.

SPA - MBL

11. | Sparta prohrává v první třetině s Boleslaví 0:1. Z úhlu se podařilo hostujícímu Lencovi prostřelit Aittokallia.

MHK - JIH

14. | Jihlava vede v Hradci po čtrnácti minutách 2:0. O branky se postarali v jedenácté minutě Stříteský a o dvě minuty později Straka.

SPA - MBL

14. | Sparta srovnává zápas s Boleslaví. Petr Vrána se prosadil po velké chybě v defenzivě Boleslavi střelou do horního rohu brány a skóre v O2 areně je opět nerozhodné - 1:1.

OLO - KOM

20. | Olomouc zvýšila vedení nad Kometou těsně před koncem první třetiny už na 3:0 zásluhou gólu Buriana.

MHK - JIH

20. | Stříteský dělovkou od modré zvýšil vedení Jihlavy v Hradci už na 3:0.

ZLN - CHM

20. | Od modré pálil také zlínský Nosek, který zvýšil vedení Zlína na 3:1. Chomutovu se tak předkolo play off pomalu vzdaluje.

První třetina je na všech stadionech u konce. Pokud by utkání skončila za současného stavu, před posledním kolem by byly nejblíže přímému postupu do play off Pardubice (76) následované Olomoucí (75), Zlínem (74) a Libercem (73). Sparta má v současné chvíli náskok čtyři body na Chomutov.

Litvínov - Vítkovice 1:0

Na většině stadionů začala druhá třetina.

SPA - MBL

28. | Sparta dvakrát udeřila a vede. Ve druhé třetině se krátce po sobě trefili Řepík a Vrána a Pražané vedou nad Boleslaví 3:1. Za současného stavu by měli sparťané jisté předkolo play off ještě před nedělním 52. kolem základní části.

OLO - KOM

31. | Olomouc doma drtí Kometu. Kohouti vedou nad Brnem už 4:0, zatím poslední branku utkání vstřelil Knotek.

SPA - MBL

31. | Sparta zvyšuje náskok. Lukáš Klimek se prosadil, Sparta v prostřední části vstřelila už tři branky a vede 4:1.

ZLN - CHO

36. | Piráti bojují ve Zlíně o naději. Slovák v šestatřicáté minutě překonal Kašíka a snížil na 2:3 z pohledu Chomutova.

SPA - MBL

36. | Vojtěch Němec z Mladé Boleslavi snížl na 2:4. Sparta má však k předkolu play off stále výrazně blíže. Boleslav se bude muset pokusit o zázrak.

Po dvou třetinách se situace výrazně nezměnila. Sparta upevnila svou pozici na desáté příčce, a pokud udrží vedení 4:2, a zároveň Chomutov neotočí utkání ve Zlíně, zajistí si Pražané předkolo už dnes. Šesté jsou v tabulce seřazené podle aktuálních výsledků stále Pardubice (76) před Olomoucí a Libercem (oba 75 bodů).

OLO - KOM

52. | Kometa zásluhou Krejčíka a Štencela snížila na 2:4, jenže pohodlný náskok následně vrátil Olomouci Knotek.

TRI - PCE

50. | Závěr sezóny vychází Martinu Kautovi z Pardubic, který zvýšil vedení Dynama na ledě Třince svou druhou brankou v utkání na 4:1.

ZLN - CHO

52. | Gól Michala Popelky do sítě Chomutova ještě více snížil naděje Pirátů na předkolo play off. Ti by nyní museli Zlínu za necelých devět minut vstřeli tři branky a otočit nepříznivý výsledek 4:2 pro domácí.

SPA - MBL

50. | Michal Řepík svou druhou brankou v zápase zvýšil vedení Sparty nad Boleslaví na 5:2. Pražané jsou s téměř stoprocentní jistotou desátým účastníkem vyřazovacích bojů.

TRI - PCE

60. | Pardubice vedou v Třinci 6:2 a mladý Martin Kaut se na nyní už jisté výhře hostů podílel hattrickem.

TRI - PCE

Pardubice zvítězily v Třinci a drží se na šestém místě před Olomoucí, Libercem a Zlínem. O přímém postupu do play off ovšem pravděpodobně rozhodne až poslední extraligové kolo.

ZLN - CHO

57. | Zlínský Fořt se trefil necelé čtyři minuty před koncem do prázdné branky Chomutova a pečetí výhru Beranů nad Piráty. Ani tento poslední pokus o zvrácení zápasu hostům nevyšel.

LIB - PLZ

Liberec porazil Plzeň 4:0 a drží se v boji o šestku. Na Pardubice bude před posledním kolem ztrácet jediný bod.

SPA - MBL

Spartu špatný vstup do utkání nezlomil, Pražané otočili utkání s Mladou Boleslaví a i díky hattricku Michala Řepíka zvítězili nad Středočechy 6:2.

LIT - VIT

Litvínov zvítězil v zápase, který neměl na šesté ani desáté místo žádný vliv, nad Vítkovicemi 2:1 v prodloužení. Rozhodl v 61. minutě Viktor Hübl.

ZLN - CHO

Chomutov definitivně prohrál ve Zlíně 2:5 a nemá už žádnou naději hrát předkolo play off. Piráty čekají zápasy play out.

OLO - BNO

Olomouc porazila Kometu vysoko 7:2. Více informací najdete v reportáži z předposledního kola extraligy.

Děkujeme za pozornost. Online z předposledního kola extraligy je u konce. Do předkola jistě postupuje Sparta, Mladá Boleslav a Chomutov jsou mimo hru. O posledním přímém postupujícím do play off se rozhodne v neděli.