11. Dočekal (Čermák)
12. Zaťovič (Haščák)
20. Malec (Kvapil)
30. Mallet

Sledujte online přenos z prvního finálového utkání play off Tipsport extraligy mezi Libercem a Kometou Brno. Zápas začíná v pátek 14. dubna v 17:20.

Po čtyřdenní pauze je tady první finále extraligy ledního hokeje, ve kterém domácí Liberec vyzve Kometu Brno. Oba týmy se spolu v letošní sezóně utkaly čtyřikrát. Třikrát se z vítězství radovala brněnská Kometa. Jednu výhru v prodloužení získal Liberec.

Liberec ve čtvrtfinále narazil na Plzeň, se kterou si poradil v poměru 4:2. V semifinále vyřadili překvapení letošního play off z Chomutova také 4:2.

Nejproduktivnější hráči play off:
10b - Lakatoš, Valský
9b - Radivojevič
8b - Svačina
7b - Ordoš

Kometa Brno si ve čtvrtfinále překvapivě poradila s pražskou Spartou jednoznačně 4:0. Hradec Králové v semifinále vzdoroval podstatně více. Kometa zvítězila na 4:2 na zápasy. Hned dvě utkání přitom muselo jít do prodloužení.

9b - Krejčík
8b - V. Němec, H. Zohorna
7b - Haščák

Bílí tygři Liberec

Will (Lašák) - Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík, Kolmann - Lakatoš, Jelínek, Radivojevič (C) - Valský, Bulíř, Svačina - Bartovič, Bližňák, Krenželok - Stránský, Vantuch, Ordoš

Kometa Brno

Čiliak (Vejmelka) - Trška, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský - Erat, Hruška, Kvapil - Vondráček, Čermák (C), Dočekal - Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) - Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna - Havránek

1

Úvodní vhazování patří Kometě.

1

Přechod Liberce do útoku přerušuje píšťalka rozhodčího. Ofsajd Bílých tygrů.

2

Svačina bojoval v rohu útočného pásma o kotouč, ale ten získal Čermák, který zakládá útočnou akci.

2

První střelu na Čiliaka vyslal obránce Michal Plutnar.

2

Ofsajd také na druhé straně. Dostal se do něj Hynek Zohorna.

4

Bartejs si sjel na střed hřiště a ohrozil Willa. Následovala dorážka Hrušky, která šla bohužel pro brněnské mimo branku. První náznak tlaku Brna.

4

A máme tady úvodní branku! Od modré čáry vypálil Michal Plutnar, jehož střelu tečoval za Čiliakova záda Vladimír Svačina.

5

Liberec kombinuje v útočném pásmu, ale Dernerovi utíká kotouč do středního pásma.

6

První přesilovku zápasu si zahraje Kometa. Za hákování je vyloučen Lukáš Vantuch.

6

Ševc teď masíroval u ledu Erata, kterému dokonce svlékl dres. Budou to další dvě minuty pro liberecký tým.

6

Dvě minuty za hrubost dostal Ševc.

6

Kometa si zahraje minutu a padesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

7

H. Zohorna dostal nabito mezi kruhy, ale vychytal jej Will.

7

Krejčíkova bomba od modré zlomila hokejku Krenželokovi.

7

Křižnou střelu Erata chytá Will a přerušuje hru.

8

Kováčikovu ránu před brankou zblokoval jeho spoluhráč Dočekal.

8

Liberec hraje v plném počtu.

8

Čermákovu střelu vyráží Will.

9

Čermák teď atakoval Willa a po zásluze obdrží trest. Na ledě se okamžitě vytvořilo několik dvojiček. Emoce ale uklidňují rozhodčí.

9

Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká kapitán Komety Leoš Čermák.

9

Liberec kombinuje v útočném pásmu.

9

Čiliak teď dobře zareagoval na střelu Radivojeviče.

10

Také Liberec si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Tomáš Malec.

10

Liberec si bere oddechový čas.

10

Dvojnásobná přesilovka Liberec bude trvat minutu a deset vteřin.

10

Šimkovu ránu vyráží Čiliak. Krejčík neúspěšně vyhazuje.

10

Po další Šimkově střele Čiliak přerušuje hru.

11

Svačina dostal nabito, ale z úhlu trefuje Čiliaka.

11

Šimkovu střelu chytá Čiliak do lapačky.

11

Ve chvíli kdy Čermák spěchal do obranného pásma, prostřelil Ševc vše co mu stálo v cestě a trefuje levý horní roh Čiliakovy branky.

11

To je ale rychlá odpověď Brna! Stránský ve středním pásmu ztratil rukavici, pro kterou se rozhodl vrátit a následně chyběl v obraně. Střela Čermáka mířila mimo branku, ale trefila Dočekala do nohy a končí tak za zády Willa.

12

A další rychlovka! Je srovnáno! Martin Zaťovič z levého kruhu trefuje přesně pod břevno.

14

Bleskově po vhazování střílel Haščák, ale Will byl připraven.

14

Svižná střela Stránského mířila mimo branku.

14

Podruhé byl Stránský úspešnější, ale Čiliak jeho střelu vyráží.

15

Valský se snažil prosmeknout brněnskou obranou, ale byl sražen k zemi. Podle rozhodčích čistě.

16

Bartejsovu střelu od modré čáry zblokoval Krenželok.

16

Erat si sjížděl na přihrávku mezi kruhy, ale Ševc přihrávku zblokoval do středního pásma.

17

Ševcova střela sražena vedle branky.

17

Krejčík teď projel půl hřiště nikým neatakován. Svou střelou trefuje Willa do masky. Ten následně přerušuje hru.

18

Stránský teď dobře nahazoval zpoza branky kotouč na Ordoše. Čiliak připraven.

18

Kováčikova střela do protipohybu nebyla přesná.

18

Krásná kombinace Liberce byla nakonec moc překombinovaná.

19

Z protiútoku hned hrozila Kometa. Hruškovu střelu z mezikruží Will chytá.

20

Kováčikovu střelu blokuje Mojžíš.

20

Vteřinu před koncem první třetiny Kometa skóruje. Tomáš Malec netrefil puk ideálně. Ten se ve vzduchu vrtěl a překvapivě zapadl do branky přes Willovo rameno. Vše ještě kontroloval videorozhodčí.

Kdo čekal, že první zápas finálové série nabídne defenzivní hokej ten se musí hodně divit. Úvodní branku zápasu viděli fanoušci ve 4. minutě, kdy napřáhl Plutnar a jeho střelu tečoval Vladimír Svačina. V 6. minutě nabídli domácí Kometě téměř dvě minuty trvající přesilovku pět na tři. Kometa uzamkla Tygry v pásmu, ale výrazněji nezahrozila. O několik minut později měli dvojnásobnou přesilovku také liberečtí. A ti už byli úspěšnější. Po návratu prvního vyloučeného Čermáka na modré čáře napřáhl Martin Ševc a propálil vše co mu stálo v cestě.
Kometa ale nesložila zbraně a bleskově srovnala. Nejprve za pouhých 18 vteřin snížil Dočekal, který nohou tečoval Čermákovu střelu. 57 vteřin po libereckém gólu srovnal Martin Zaťovič, který z levého kruhu trefil přesně pod břevno. Už se zdálo, že týmy odejdou do kabiny ve vyrovnaného stavu, ale dvě vteřiny před koncem do puku plácl Tomáš Malec. Puk z jeho hokejky se ve vzduchu třepal tak dlouho, až zapadl přes Willovo rameno do jeho branky.

Střely na branku 5:11

21

Druhou třetinu zahajuje Kometa zakázaným uvolněním.

21

Před brankou bojoval Jelínek, ale Erat jej obral o kotouč.

21

Zakázané uvolnění také na straně Liberce.

23

Ordoš kroužil s kotoučem v útočném pásmu, ale situaci si zkomplikoval a o puk přišel.

24

Ke střele se mohl dostat Radivojevič, ale nepochopitelně volil přihrávku hůře postavenému spoluhráči.

25

Bulíř prošel středním pásmem jako nůž máslem a prověřil Čiliaka na první tyči. Na dorážejícího Svačinu si počkala přesila hráčů Komety před brankou.

25

Valského střelu chytá Čiliak, ale neví, kde má kotouč.

26

A je srovnáno! Mojžíšova střela se od clonícího Svačiny odrazil k osamocenému Bulířovi, který jej uklidil pod břevno Čiliakovy branky.

27

Gulašiho střelu zblokoval Mojžíš.

28

Za brankou do sebe zůstali zaklesnutí Gulaši se Stránským.

28

Oba kohouti dostávají dvě plus dvě minuty za hrubost.

29

Po sérii soubojů na hranici faulu už rozhodčí budou vylučovat. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Leoš Čermák.

29

Radivojevičova střela od modré čáry mířila mimo.

30

Mallet v oslabení napadal rozehrávku Liberce, což se mu nakonec povedlo a obral o kotouč Svačinu. Následně střelou zápěstím z pravého bodu pro vhazování překonává Willa v brance Liberce.

30

Willa v brance Liberce střídá Lašák.

31

Po střele Bartoviče se rozezněla pravá tyč za Čiliakem.

31

Vyloučen je Lukáš Vantuch, za vyhození kotouče do hlediště.

33

Kováčikova střela míří mimo branku. A Liberec je v plném počtu.

35

Trškovu střelu zblokoval Mojžíš. Další Trškovu střelu chytá Lašák.

36

Ke střele se dostal Bulíř, ale tu blokuje Kováčik.

36

Dvě plus dvě minuty za vysokou hůl obdržel Vondráček.

37

Kranželokovu střelu tečoval Bližňák mimo branku.

38

Kometa se zatím dobře brání.

38

Krásná kombinace Liberce. Valského střelu tečuje Bartejs rukou do ochranné sítě.

39

Všechny liberecké přihrávky mířily na bekend. Proto nedošlo k ohrožení Čiliakovy branky.

40

Ševc dostal nabito na modrou. Jeho střelu Čiliak chytá. Navíc je píškáno Vantuchovo postavení v brankovišti.

40

Svačina se odpoutal od Malce a nahazoval na branku.

40

Brno je v plném počtu a následně končí druhá třetina zápasu.

Druhá třetina přinesla dvě branky a to jak do sítě domácího Liberce, tak do sítě Komety. Ve 26. minutě se odražená střela Mojžíše dostala k osamocenému Bulířovi, který umístil kotouč pod břevno. Ve vlastním oslabení se ve 30. minutě prosadil střelou z pravého bodu pro vhazování Alexandre Mallet. Liberec dostal na konci druhé třetiny příležitost čtyřminutové přesilovky pěti proti čtyřem, ale na Čiliaka v brance Brna nikdo nevyzrál. Do třetí třetiny tak jdou domácí s jednogólovým mankem.

41

Úvodní buly třetí třetiny pro Liberec.

41

Ke střele se dostal Vondráček. Jeho pokus Lašák kryje. K drobné strkanici se dostali Derner s Čermákem.

42

Tomáš Mojžíš podrazil Vojtěcha Němce a ten ošklivě dopadl na mantinel.

42

Tomáš Mojžíš dostává dvě minuty za podražení.

43

Krejčíkovo nahození končí za brankou Liberce, který se následně osvobozuje.

43

K puku se dostal Čermák, ale připravil jej o něj Ševc a Liberec opět vyhazuje.