Play off hokejové extraligy • 5. finále • 17:00

0:3, 0:0, 1:0
HC Kometa Brno
50. Jank (Polanský, Linhart)
1. R. Zohorna (J. Hruška, Němec), 9. Nečas (Krejčík, Erat), 17. Mallet, 56. H. Zohorna

Sledujte online přenos z pátého finálového utkání play off Tipsport extraligy mezi Třincem a Kometou Brno. Zápas začíná v neděli 22. dubna v 17:00.

Základní sestavy:

Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Jank - Rákos, R. Vlach, Petružálek - Dravecký, Marcinko, Rudovský - Adamský, Polanský, Svačina - Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Kofroň.

Kometa: Čiliak (Langhamer) - Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs - R. Zohorna, Hruška, M. Erat - Zaťovič, P. Holík, Haščák - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Vondráček.

Připomeňme si situaci v pátém utkání finálové série. Kometa může už dnes rozhodnout a obhájit loňský titul. Naopak Třinec je na hraně, prohrává 1:3 na zápasy.

00:01

Utkání začíná.

0:25

Kometa jde ihned do vedení! Domácí si nerozuměli při bránění a platí hodně drahou daň. Hrubec vyrazil nahození Jana Hrušky a puk se odrazil k Radimu Zohornovi, který byl úplně nehlídaný a pověsil puk do sítě. Asistence: Jan Hruška, Ondřej Němec.

2:59

Haščák se natlačil ze strany k bráně, ale z ostrého úhlu trefil jen Hrubce.

3:14

Cienciala se natlačil před Čiliaka, ale nedokázal už zakončit. Obránci se kolem něj pevně semkli.

4:06

Leoš Čermák podrazil soupeře v obranném pásmu a domácí budou mít k dispozici první přesilovku.

4:55

V přesilovce to před Čiliakem jiskří, domácí byli několikrát v krátkém sledu blízko gólu. Naposledy Cienciala našel před brankou osamoceného Svačinu, který promáchl v gólové pozici.

5:45

Ondřej Kovařčík dostal na pravý kruh přihrávku po ledě a ve skvělé šanci přestřelil.

6:24

Kometa dobře napadá třineckou rozehrávku a v plném počtu už se brání o poznání lépe.

7:27

Za hosty se snažil prosadit Erat, ale Třinečtí jeho ránu srazili mimo.

7:42

Polanský podrazil Erata a první přesilovku v utkání si zahrají také hosté.

8:27

Krejčíkovu střelu z vrcholu kruhu domácí srazili do rohu.

8:32

Kometa odskakuje do vedení 2:0! Na vrcholu přesilovkového postavení se ocitl Martin Nečas, který se srovnal na střelu a z první propálil Hrubce. Asistence: Jakub Krejčík, Martin Erat.

10:10

Třinečtí nahodili puk do pásma, ale dlouho se tam neohřáli a na druhé straně Haščák provětral Hrubcovu výstroj.

11:30

Petružálek zavezl puk do útočné třetiny, ale Hynek Zohorna jej zblokoval u mantinelu.

12:04

Vlach zachytil rozehrávku Komety a před bránou našel volného Petružálka. Ten ani na několikrát nepřekonal Čiliaka a následně se na něj sesypali bránící hráči, kteří jej chytili do kravaty a znemožnili jakékoliv další zakončení.

12:05

Barinka za nekompromisní odstavení Petružálka od brány dostal trest dvě minuty.

12:25

Adamský při střele zlomil hokejku a byl blízko gólu, ale Čiliak vytlačil puk mimo branku.

13:42

Přesilovou kombinaci Třince rozhodčí přerušili, protože mimo hru ležel Marcinko. Pár vteřině předtím jej u mantinelu dohrál Gulaši.

14:07

Kometa se ubránila. Ondřej Němec na závěr oslabení poslal puk přes všechny čáry.

15:42

Hrubec si připsal snadný zákrok při střele od modré a raději puk podržel.

15:56

Leoš Čermák se opět dopustil sekání a podruhé oslabuje Kometu.

16:36

Kometa dává gól. Brňané se prosadili v oslabení. Vlach přišel na útočné modré o puk a hosté se hnali dva na jednoho. Hrubec si nejdříve poradil s první střelou, ale dorážka Alexandra Malleta proplula mezi betony třineckého brankáře do brány. Bez asistence.

17:30

Pokračuje přesilovka Ocelářů, ale Kometa kontroluje hru a opařeného soupeře nepouští vůbec do zápasu.

19:17

Kometa bez potíží dokázala ubránit přesilovku Třince.

19:59

Na poslední půlminutku Oceláři uzamknuli soupeře v obranné třetině, ale Čiliak dokázal lapit i Rothovu střelu a Kometa se ubrání.

20:00

Konec první třetiny.

Třinec prožil extrémně špatnou první třetinu a prohrává 0:3. Poprvé se trefil Radim Zohorna už v první minutě utkání. Na 2:0 zvýšil v deváté minutě Martin Nečas a na konci periody Alexander Mallet v oslabení přidal třetí branku.

Šimon Hrubec opouští branku a od druhé třetiny bude v bráně Peter Hamerlík.

20:01

Druhá třetina začíná.

20:37

Peter Hamerlík si připsal první úspěšný zákrok.

22:21

Domácí kombinovali v útočné třetině až nakonec vypálil Jank, ale jeho ránu zblokoval do rohu vlastním tělem Vincour.

23:34

Dlouhá přihrávka byla pro Draveckého dlouhá až příliš a puk končí až na zakázaném uvolnění.

23:51

Rákos prošel přes modrou, prohodil přes dva bránící hráče puk pro Romana Vlacha, který si ještě roztáhl Čiliaka, jenže zakončení mu už nevyšlo podle představ.

24:33

Podruhé je branka mimo předepsané umístění a hra je přerušena.

24:55

Radim Zohorna se snadno dostal k puku a bekhendem mohl sám před Hamerlíkem zakončit. To se mu povedlo, ale našel jen náruč brankáře.

25:52

Branka je opět vysazená a bude se opětovně navrtávat.

26:40

Třinec se v útočné třetině moc dlouho neohřál a jeho následnou akci zastavil těsný ofsajd.

27:26

Svačinovo nahození Čiliaka neohrozilo a Kometa se dostane na útočnou polovinu. Tempo utkání výrazně opadlo.

28:49

Kometa skvěle napadala rozehrávku domácích a ti se vrací do vlastní obranné třetiny.

29:56

Marcinko se provinil krosčekem a Třinec bude hrát oslabení.

30:45

Kometa zdlouhavě kombinuje okolo obranného postavení Třince, rána ale ani po minutě přesilovky nepřichází.

31:30

Nečas pálil podobně jako při své první brance, tentokrát ale těsně minul.

33:22

Kometa přesilovku nevyužila. Nicméně tempo hry je stále na nižší úrovni než v první třetině.

35:10

Adamský patří k aktivnějším hráčům Třince. Dobruslil puk za brankou, poslal jej rychle na modrou, odkud se puk dostal k osamocenému Svačinovi. Třinecký útočník v tutové šance minul.

36:13

Teď už Třinec dokázal vytvořit tlak a uzamnknout soupeře v obranné třetině. Ondřeji Kovařčíkovi ovšem střela před brankou nevyšla, jeden z bránících hráčů mu zablokoval hůl.

37:27

Jank podrazil Čermáka a je tu další přesilovka pro Kometu.

39:10

Kometa kombinuje, ale se střelbou váhá. Pálil pouze Gulaši, jehož ránu od modré viděl Hamerlík dobře a vyrazil ji do rohu.

40:00

Konec druhé třetiny.

Prostřední část utkání branku nepřinesla. Oba týmy si dokázaly vypracovat nějaké brankové příležitosti, ale ani Hrubec, ani Čiliak neinkasovali.

40:00

Začátek třetí třetiny.

40:24

Třetí část utkání začala jemným nahozením Barinky na Hamerlíka, který bez potíží sebral puk ze vzduchu.

40:55

David Musil se od mantinelu opřel do odraženého puku a málem nachytal Čiliaka, který nebyl proti střele úplně srovnaný. Puk ovšem udržel ve výstroji.

41:11

Třinec hrál v šesti a čekají jej dvě minuty oslabení.

42:18

Kometa si zatím žádnou významnou šanci nevypracovala, nicméně drží puk pevně pod kontrolou, stejně jako utkání.

42:25

Kometa rychle přešla do útoku, Jan Hruška žabičkou posunul puk k Haščákovi, proti kterému se ale stihl bleskově přesunout Hamerlík.

43:37

Bartejs vybruslil od mantinelu ke střele z vrcholu kruhu, ale Hamerlík si proti němu povyjel, a protože měl dobrý výhled, zasáhl.

44:13

Vlach vrátil puk z rohu pro Linharta, který tvrdě vypálil od modré a Čiliak lapačkou puk vyrazil nad sebe. Ten mohl už už zapadnou do brány, ale nakonec skončil na horním vypoulení síťky.

44:44

Bartej versus Hamerlík podruhé během pár minut. Opět byl lepším třinecký brankář, který vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

46:40

Petružálek se opřel do rány od modré, ale trefil bránícího Radima Zohornu. Ten schytal bolestivý úder pukem. Nicméně pokračuje ve hře.

47:12

Linhart pálil od modré, ale Čiliak měl dobrý výhled a sebral puk do lapačky.

48:11

Obrovský závar před Čiliakem po nahození Polanského, ale ani tentokrát se nepodařilo třineckým hráčům dostat z dorážky puk za rozhozeného brankáře Komety.

49:00

Vlach a Petružálek se pokoušeli u tyčky dotlačit puk za Čiliaka, ale brněnský brankář znovu odolal a puk se vrátil do rohu.

49:10

Hamerlík teď byl několik vteřin z branky a Třinec zkusil necelých jedenáct minut před koncem powerplay.

49:40

Třinec dává gól a snižuje. Puk dostal na modrou čáru Bohumil Jank a tvrdou ranou po ledě překonal mezi betony Čiliaka. Werk arena explodovala radostí a možná ještě není tak úplně dobojováno. Asistence: Tomáš Linhart, Ondřej Kovařčík.

50:11

Jakub Krejčík fauloval a Třinec má přesilovku.

51:00

Hamerlík z branky, domácí kombinují v útočném pásmu v šesti.

51:24

Roth pálil od modré, ale minul. Třinečtí se vyhnali z pásma.

52:12

Třinci přesilovka nevyšla a Kometu dělí od titulu necelých sedm minut.

52:28

Kometě se daří skvěle kouskovat hru. Teď hosté nic nevymýšleli a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

53:10

Čiliak teď předvedl dva svěží zákroky proti pohotovým ranám Ocelářů a drží Kometu ve hře.

54:01

Tlak Třince sílí. Domácí cítí, že ještě mají šanci zápas vyrovnat. Kometa ale hraje chytře a posílá puky do středního pásma.

54:33

Čiliak teď raději podržel puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

55:05

Třinec už hraje hodně na riziko a v jeho obraně se otevírají okénka, kterých se snaží Brňané využívat.

55:37

Kometa dává čtvrtý gól. Domácí zazmatkovali za vlastní prázdnou brankou, kterou opět opustil Hamerlík pro power play. K puku se dostal Hynek Zohorna a Martin Nečas. Domácí obránci dvě střely zablokovali, ale na konečnou dorážku Hynka Zohorny byli krátcí. Bez asistence.

57:00

Třinec to ještě jednou zkouší bez brankáře, ale teď už to bude mít těžké.

57:50

Kometa hraje úsporně a na jistotu, Čermák vyhodil od červené čáry za bránu Hamerlíka.

58:49

Utkání se dohrává za bouřlivé atmosféry z obou stran.

59:27

Kometa už na střídačce slaví, stejně jako její fanoušci. Oslavy chtěl nabourat Linhart, ale jeho ránu hosté srazili mimo.

60:00

Konec zápasu.

Hráči Komety naskákali na hrací plochu a radují se z vítězství v pátém finále. Brno dokázalo obhájit extraligový titul. Na druhé straně můžeme vidět samozřejmě opačné emoce. Zvlášť velké zklamání jde vidět ve tváři domácího trenéra Václava Varadi.

Dnes se rozhodlo jak o titulu, tak o tom, kdo bude hrát v příští sezóně extraligu.

To je z dnešního utkání vše. Děkujeme za pozornost.