Tipsport extraliga • 52. kolo • 18:00

52. kolo extraligy

Dobrý den, vítejte při sledování souhrnného online přenosu ze všech sedmi zápasů 52. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se rozhodne o konečném pořadí základní části, a tedy také o klubu, který sestoupí do první ligy. Všechna utkání začínají v pátek 6. března v 18:00.

Klíčový extraligový den je tady. Nejvíce pozornosti se upíná k souboji o záchranu. O dvě místa se poperou tři celky. Kladno na ledě Litvínova ve vzájemném duelu a Pardubice potřebují na ledě Brna získat alespoň bod, aby se zachránily. Dynamo sestoupí, pakliže Kladno vyhraje v Litvínově za dva body.

Třinec - Plzeň

Zároveň se hraje také o to, jaké týmy se spolu utkají v předkole a jak budou vypadat první dvě dvojice pro čtvrtfinále.

Zápasy začínají!

První branka dnešního programu přišla v Hradci Králové, kde se domácí ujali vedení nad Vítkovicemi po trefě Eklunda.

Skóre se poprvé měnilo také v Karlových Varech, kde šel Liberec vedení po gólu Vlacha.

Vedení se navíc v souboji s Plzní ujali také Oceláři Třinec, prosadil se Růžička.

Do bitvy o druhé místo se hlásí také Mladá Boleslav, která vede díky trefě Luntera z páté minuty doma nad Zlínem.

V Litvínově viděli diváci první přesilovku domácích, v největší šanci však Lukeš trefil jen tyč branky Kladna.

V Brně zatím jsou herně aktivnější domácí, Kantor už zlikvidoval obrovskou šanci Svozila.

Karlovy Vary doma proti lídrovi tabulky z Liberce srovnaly, do střelecké listiny se zapsal Beránek - 1:1.

Mladá Boleslav po trefě Jegliče vede doma už 2:0. Druhý gól přidal taky Třinec s Plzní a Olomouc se ujala díky Nahodilovi vedení na Spartě.

Pardubice jsou v Brně nyní aktivnější a vytvářejí si šance, branka však zatím nepadla. To stejné platí o duelu Litvínova s Kladnem.

Litvínov jde proti Kladnu do vedení! Moravčík se uvolnil mezi kruhy a trefil se do šibenice - 1:0. Rytíři mají zase o něco více starostí…

Karlovy vary doma otáčejí skóre s Libercem a po přesilovkové trefě Graňáka vedou 1:0.

Pardubice také vedou, na ledě Brna se jako první prosadil Poulíček.

Kladno sekundu před koncem první třetiny vyrovnává v Litvínově, trefil se produktivní obránce Austin - 1:1!

Druhé třetiny začaly.

Liberec díky gólu Ordoše srovnal v Karlových Varech.

Liberec po trefě Musila už vede, na dalších stadionech góly nepřicházejí.

V Brně se hraje hodně vyrovnaný hokej, v Litvínově měl největší šanci druhé části Lukeš.

Litvínov opět vede a má blíž záchraně, po Lukešově pasu se trefil Hubl - 2:1!

Sparta doma snížila proti Olomouc, trefil se Jan Buchtele (1:2).

Ve vedení je v domácím prostředí opět Mountfield HK proti Vítkovicím po gólu Nedomlela.

Kladno vrací Litvínov úder a podruhé dnes máme srovnáno. V přesilovce vymetl šibenici O`Donnell - 2:2.

Vítkovice srovnaly v Hradci Králové.

Druhé třetiny skončily na šesti stadionech.

Karlovy Vary - Liberec 2:4
Litvínov - Kladno 2:2
Mountfield HK - Vítkovice 2:2
Sparta - Olomouc 2:2

Litvínov znovu vede! Na severu Čech se hraje o něco pomaleji a pouhé čtyři sekundy před koncem druhé části se prosadil podruhé dnes Viktor Hubl - 3:2!

Třetí třetiny na některých stadionech začaly.

Mladá Boleslav po trefě Skalického vede nad Zlínem už 3:0 a play-off začne nejspíš doma.

Potřetí dnes vede také Hradec Králové, s Vítkovicemi hraje na začátkut třetí třetiny 3:2.

Litvínov je hodně blízko záchrany, Tomáš Pospíšil totiž nyní parádní ranou k tyči zvýšil na 4:2!

První dnešní konečný výsledek: Třinec - Plzeň 3:0

Pardubice vstřelily v Brně gól do prázdné branky zásluhou Rolinka a po výhře 2:0 slaví záchranu!

Kladno nejspíš sestoupí, v Litvínově dostalo i pátý gól - 5:2.

Litvínov navíc nyní přidal šestou branku, v přesilovce se trefil Lukeš a zdá se, že je hotovo.