Zemřel Michal Šafařík. Byl u dvou titulů Vsetína, pak roky vedl Olomouc

Sport Sport
20. 11. 2020 8:55
Ve věku pouhých 43 let ve čtvrtek zemřel hokejový obránce Michal Šafařík. O jeho úmrtí informoval vsetínský klub.
Michal Šafařík (vpravo) na snímku s Antonínem Stavjaňou po sezoně 1997-98.
Michal Šafařík (vpravo) na snímku s Antonínem Stavjaňou po sezoně 1997-98. | Foto: ČTK

Šafařík se v roce 1977 narodil ve Vsetíně a místní klub jej pro velký hokej vychoval. V zeleném dresu nastupoval mezi lety 1996-98, kdy slavná vsetínská dynastie získala třetí a čtvrtý extraligový titul, a do klubu se pak v průběhu let ještě v několika dalších sezonách vrátil. 

Důrazný bek během své kariéry v extralize hrál ještě za Zlín a Plzeň, v prvoligové Olomouci tři roky nosil kapitánské céčko. K vzestupu hokejovou pyramidou pomáhal také Kometě Brno či Chrudimi. 

Zkusil si také hokejové angažmá na Slovensku, kde se Slovanem Bratislava vybojoval mistrovský titul. 

Profesionální hokej hrál naposledy v sezoně 2011-12 za Uherské Hradiště. 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy