"Železný muž" Hübl víc než extraligový rekord slavil důležité tři body

ČTK ČTK
28. 1. 2020 22:30
Hokejový útočník Viktor Hübl oslavil dvěma góly rekordní 1034. utkání v základní části extraligy. Jedenačtyřicetiletý hráč ale svůj zápis do historie po zápase proti Plzni neřešil, hlavní pro něj bylo, že Verva získala tři body. Severočeši jsou totiž aktuálně předposlední a bojují o udržení se mezi elitou.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl. | Foto: ČTK

"Nic to pro mě zatím neznamená, dokud hraji tak to neřeším. Vůbec jsem nevěděl, kolikáté mám utkání. Možná až po kariéře budu spokojený, až se ohlédnu, kolik jsem toho odehrál," řekl Hübl po utkání, které Litvínov vyhrál 5:1.

Litvínov dokázal vyhrát druhé utkání ze tří a z devíti možných bodů získal sedm. "Mám výborné pocity. Potřebujeme body jako sůl, abychom se odlepili ode dna a trošku zachránili sezonu. Musíme táhnout za jeden provaz. Teď se k nám i přiklonilo štěstí, vrátilo se nám to i bodově. Musíme takto pokračovat a věřím, že se posuneme do klidných vod," uvedl Hübl.

Litvínovský matador se střelecky prosadil po dlouhých jedenácti utkáních, což je na střelce jeho formátu nezvykle dlouhá doba. Kapitán Vervy si z toho ale příliš velkou hlavu nedělal. "Konečně mi to tam padlo, takže jsem rád, že jsem pomohl týmu. Vůbec jsem ale neřešil, že jsem nedal tolik zápasů gól. V mém věku to neřeším. Vím, že to vždy přijde a nechci to moc řešit v hlavě," pousmál.

Severočeši v pátek cestují k důležitému utkání do Pardubic, které jsou poslední. Oba celky dělí v tabulce jen bod.

"Nebral bych to tak, že jde o všechno. Je to důležitý zápas, ideální by bylo bodovat, ale nesmíme se upřít jen k jednomu zápasu. Poté je ještě do konce ve hře dost bodů, takže bude čas případné zaváhání napravit. My tam ale určitě pojedeme zápas odmakat a bodovat," dodal Hübl.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Disident Jiří Wonka uspěl se soudní rehabilitací za omezení osobní svobody

Okresní soud v Pardubicích ve čtvrtek vyhověl návrhu disidenta Jiřího Wonky. Domáhal se soudní rehabilitace za omezení jeho osobní svobody. Dva dny v listopadu 1988 byl násilně hospitalizován na psychiatrickém oddělení pardubické nemocnice, kam ho dopravili po zásahu příslušníků Státní bezpečnosti. Právní zástupce Lubomír Müller u soudu uvedl, že jde o morální satisfakci, do dnešního dne se Wonkovi nikdo neomluvil.

"To byla perzekuce, to si nikdo neumí představit. Dva dny jsem byl neoprávněně zadržován na psychiatrii. Doktoři se mnou nechtěli nic mít, říkali, ježišmarjá, zítra vás pustíme zadním vchodem, my to ani neřekneme estébákům," řekl novinářům Wonka.

Jiří Wonka podepsal Chartu 77. Následně ho vyhodili z práce, živil se pak jako dělník. Byl opakovaně stíhaný za protestní dopisy úřadům a soudům. V roce 1986 v bytě disidenta Pavla Wonky, jeho bratra, StB zabavila 7500 korun. Podle Jiřího Wonky byly peníze jeho.

Jiří Wonka podal žalobu, soud, který ji zamítl, se konal 23. listopadu 1988. Po skončení za ním přišli dva příslušníci StB. Podle Wonky se neprokázali žádným oprávněním a chtěli, aby šel s nimi. Wonka se chytil ústředního topení a volal o pomoc. Příslušníci Sboru národní bezpečnosti (SNB), kteří přijeli, vyhodnotili jeho chování jako narušování veřejného pořádku. Policisté mu nasadili mu pouta, odvlekli ho do auta a odvezli na okresní správu SNB. Lékařka pak doporučila Wonkovo vyšetření na psychiatrii, kam ho navečer odvezli. Na příjmu Wonka uvedl, že je "celý zmlácený a má chromé horní končetiny". Stěžoval si na "brutální zákrok policie", že mu příslušníci SNB "pohmoždili ruce a sešlapali ho do auta".

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

SZPI varuje před nebezpečným doplňkem stravy Amygdalín. Po požití se v těle mění na jedy. Z jedné dávky vzniká život ohrožující množství kyanovodíku

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Ukrajina začala vyšetřovat údajné vměšování do voleb v USA

Ukrajina zahájila vyšetřování ohledně vměšování do prezidentských voleb ve Spojených státech, oznámila agentura Reuters s odvoláním na kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Spojené státy tento měsíc uvalily sankce na několik Ukrajinců, včetně vlivného poslance z prezidentovy strany, za jejich spoluúčast na pokusech zdiskreditovat Joea Bidena před prezidentskými volbami v USA.

Šéf prezidentské kanceláře Andrij Jermak v prohlášení, zveřejněném na webu prezidentova úřadu, přislíbil, že státní orgány učiní vše, co je v jejich silách, aby postavily před soud ty, kteří vměšování organizovali, anebo se na něm podíleli, a to bez ohledu na jejich postavení.

Kriminální ústředna DBR podle Jermaka zahájila v této věci trestní řízení. "Vyšetřování probíhá a čekáme na jeho výsledky. Vyšetřování musí zodpovědět na mnoho otázek," uvedl šéf prezidentské kanceláře. Ujistil, že Kyjev by si přál, aby spolupráce s novou americkou vládou dosáhla zcela nové kvality.

Zdroj: ČTK
Další zprávy