"Železný muž" Hübl víc než extraligový rekord slavil důležité tři body

ČTK ČTK
28. 1. 2020 22:30
Hokejový útočník Viktor Hübl oslavil dvěma góly rekordní 1034. utkání v základní části extraligy. Jedenačtyřicetiletý hráč ale svůj zápis do historie po zápase proti Plzni neřešil, hlavní pro něj bylo, že Verva získala tři body. Severočeši jsou totiž aktuálně předposlední a bojují o udržení se mezi elitou.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl.
Litvínovský hokejový útočník Viktor Hübl. | Foto: ČTK

"Nic to pro mě zatím neznamená, dokud hraji tak to neřeším. Vůbec jsem nevěděl, kolikáté mám utkání. Možná až po kariéře budu spokojený, až se ohlédnu, kolik jsem toho odehrál," řekl Hübl po utkání, které Litvínov vyhrál 5:1.

Litvínov dokázal vyhrát druhé utkání ze tří a z devíti možných bodů získal sedm. "Mám výborné pocity. Potřebujeme body jako sůl, abychom se odlepili ode dna a trošku zachránili sezonu. Musíme táhnout za jeden provaz. Teď se k nám i přiklonilo štěstí, vrátilo se nám to i bodově. Musíme takto pokračovat a věřím, že se posuneme do klidných vod," uvedl Hübl.

Litvínovský matador se střelecky prosadil po dlouhých jedenácti utkáních, což je na střelce jeho formátu nezvykle dlouhá doba. Kapitán Vervy si z toho ale příliš velkou hlavu nedělal. "Konečně mi to tam padlo, takže jsem rád, že jsem pomohl týmu. Vůbec jsem ale neřešil, že jsem nedal tolik zápasů gól. V mém věku to neřeším. Vím, že to vždy přijde a nechci to moc řešit v hlavě," pousmál.

Severočeši v pátek cestují k důležitému utkání do Pardubic, které jsou poslední. Oba celky dělí v tabulce jen bod.

"Nebral bych to tak, že jde o všechno. Je to důležitý zápas, ideální by bylo bodovat, ale nesmíme se upřít jen k jednomu zápasu. Poté je ještě do konce ve hře dost bodů, takže bude čas případné zaváhání napravit. My tam ale určitě pojedeme zápas odmakat a bodovat," dodal Hübl.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hamáček odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odvolal pardubického hejtmana Martina Netolického (ČSSD) z dozorčí rady České pošty. Informaci serveru Info.cz potvrdila ČTK mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Na místo Netolického podle ní vnitro navrhlo předsedu Asociace krajů Martina Kubu (ODS). 

Server Seznam Zprávy v úterý napsal, že Hamáček chtěl vyměnit informace o kauze Vrbětice za vakcínu proti covidu-19 Sputnik V a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Ve čtvrtek web zveřejnil vyjádření Netolického, který s Hamáčkem hovořil o získání milionu vakcín Sputnik z Ruska, o Vrběticích žádná zmínka nepadla.

Hamáček tvrzení, že chtěl kauzu Vrbětice vyměnit za vakcínu a summit odmítl a oznámil, že na autory článku podá trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy