Extraligové vysvědčení: V základní části zklamala Sparta, mezi premianty patří pardubické Dynamo

Marek Janoš Marek Janoš
6. 3. 2018 15:58
Základní část extraligy je u konce. Karty před vyřazovací částí jsou rozdané. Podívejte se na vysvědčení týmů jako ve škole pohledem Aktuálně.cz. Známka kromě umístění zohledňuje také potenciál týmu před sezónou.
TELH, Sparta-Plzeň: Tomáš Mertl
TELH, Sparta-Plzeň: Tomáš Mertl | Foto: Milan Kammermayer

HC Škoda Plzeň: 1

Plzeňská Škoda patřila do okruhu favoritů základní části. Nicméně to, že Západočeši zvládnou dlouhodobou část téměř dokonale ve stylu start-cíl a bez větších potíží ji dokončí v čele ligové tabulky, tipoval málokdo. Klíčovými osobnostmi byli útočníci Milan Gulaš a Tomáš Mertl. Byli nejproduktivnějšími hráči extraligy, oba s více než bodem na zápas. Vynikající statistiky měl i brankář Miroslav Svoboda s průměrnou úspěšností zásahů přes 92,5 %. Silná je Plzeň především doma, kde prohrála pouze čtyřikrát, z toho jen jednou ztratila všechny body.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy