Extraligové vysvědčení: V základní části zklamala Sparta, mezi premianty patří pardubické Dynamo

Marek Janoš Marek Janoš
6. 3. 2018 15:58
Základní část extraligy je u konce. Karty před vyřazovací částí jsou rozdané. Podívejte se na vysvědčení týmů jako ve škole pohledem Aktuálně.cz. Známka kromě umístění zohledňuje také potenciál týmu před sezónou.
TELH, Sparta-Plzeň: Tomáš Mertl
TELH, Sparta-Plzeň: Tomáš Mertl | Foto: Milan Kammermayer

HC Škoda Plzeň: 1

Plzeňská Škoda patřila do okruhu favoritů základní části. Nicméně to, že Západočeši zvládnou dlouhodobou část téměř dokonale ve stylu start-cíl a bez větších potíží ji dokončí v čele ligové tabulky, tipoval málokdo. Klíčovými osobnostmi byli útočníci Milan Gulaš a Tomáš Mertl. Byli nejproduktivnějšími hráči extraligy, oba s více než bodem na zápas. Vynikající statistiky měl i brankář Miroslav Svoboda s průměrnou úspěšností zásahů přes 92,5 %. Silná je Plzeň především doma, kde prohrála pouze čtyřikrát, z toho jen jednou ztratila všechny body.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Libyjská vláda uznávaná OSN získala plnou kontrolu nad Tripolisem, jednotky maršála Haftara se stahují

Ozbrojené síly loajální libyjské vládě premiéra Fáize Sarrádže, která má podporu OSN, oznámily, že získaly úplnou kontrolu nad hlavním městem Tripolisem, informuje agentura Reuters. Armádní zdroj z řad východolibyjských jednotek polního maršála Chalífy Haftara (LNA) potvrdil, že LNA se z města stahuje.

Síly vlády národní jednoty (GNA) premiéra Sarrádže vydaly prohlášení, v němž sdělily, že mají plnou kontrolu nad administrativní oblastí Tripolisu. Jiný zdroj z řad LNA potvrdil, že jednotky LNA se do konce středy z Tripolisu zcela stáhnou a přesunou se do města nedaleko od Tarhúny, své hlavní základny na západě země.

Zprávě o plné kontrole nad Tripolisem předcházelo středeční oznámení sil podporujících GNA o tom, že získaly zpět mezinárodní letiště. To měly od roku 2019 pod kontrolou rivalské jednotky maršála Haftara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy