Výhru Mladé Boleslavi v Třinci režírovali bývalí hráči Ocelářů, Vítkovice opět zabraly

26. 11. 2017 17:55
Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v zápase 26. kola extraligy v Třinci 4:2 a velkou zásluhu na tom měli bývalí útočníci Ocelářů. Jakub Klepiš si připsal dvě branky a přihrávku, Jakub Orsava vstřelil vítězný gól. Z vítězství se radoval i trenér Vladimír Kýhos, který minulou sezonu vedl Třinec. Po třech porážkách slaví také Vítkovice, které doma porazily Liberec 3:2.
Jakub Klepiš
Jakub Klepiš | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - O první velké vzrušení se postaral špatnou rozehrávkou mladoboleslavský gólman Maxwell, který následně svůj kiks napravil i s velkou porcí štěstí - puk po střele domácího kanonýra Růžičky vytěsnil hokejkou, kterou ze zoufalosti natáhl před sebe při návratu do branky. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Klepiše tísnili tři protihráči, přesto z mezikruží vymetl pravý horní roh Hrubcovy branky.

Klepiš, který přišel do Mladé Boleslavi před dvěma lety právě z Třince, byl proti svému bývalému klubu při chuti. V dalším střídání se neunáhlil a gólovou pozici vylepšil na Lence, který střílel do prázdné branky. Reprezentační útočník poté nepřesnou přihrávkou vyslal do sólového úniku domácího Adamského, kterého zastavil Kotvan jen za cenu faulu. Trestné střílení ale rozhodčí nenařídili.

Oceláři poté promarnili 42 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem, v níž Maxwell díky obětavosti obránců neřešil žádnou složitou situaci. Ve své třetí přesilové hře v zápase už ale Třinec snížil, když Růžičkovu střelu dorazil Marcinko.

Dvoubrankové vedení vrátil hostům další extřinecký hráč Orsava, který z ostrého úhlu překvapil Hrubce a vyhnal ho na střídačku. Středočeši v utkání propásli několik přečíslení včetně tří na jednoho, a v polovině zápasu je stihl trest. Průnik agilního Chmielewského zakončil na hranici brankoviště Jank.

Na přelomu druhé a třetí třetiny hrála Mladá Boleslav 75 sekund pět proti třem, ale stejně jako domácí hosté převahu nevyžili. Kouč Kýhos nasadil do hry nej tři útoky, ale i v následných dvou oslabeních hosté ukázali, že sil mají dost.

Oceláři se tlačili dopředu, ale do šancí se dostával hlavně jeden muž - Klepiš.  Ze sólového úniku přidal bekhendovým blafákem uklidňující gól a sahal i po hattricku. Při závěrečné hře bez brankáře domácích mu ale střelu zablokoval obránce Adámek.

Hokejisté Vítkovic završili první polovinu základní části domácím vítězstvím 3:2 nad Libercem. Ostravané třikrát v utkání vedli, ale až na kuriózní branku Rostislava Olesze ze 44. minuty hosté nedokázali odpovědět. Domácí naplno zabodovali po třech zápasech bez vítězství. Domácí si do třetice vzali vedení zpátky v úvodu třetí části, a to dost kuriózním způsobem. Olesz ze sólového nájezdu trefil Willovu lapačku, ale dojíždějící liberecký bek Derner upadl a hostujícího gólmana i s pukem natlačil do vlastní branky.

Jihlava porazila Olomouc 3:2 v prodloužení a po čtyřech prohrách se radovala z výhry. V 63. minutě utkání rozhodl útočník Lukáš Anděl, Dukla je ale i nadále poslední. Olomouc bodovala posedmé v řadě.

Hráči Zlína zvítězili na ledě Plzně 2:1 po prodloužení a připsali si druhou výhru na venkovním stadionu za sebou. Naopak vedoucí tým extraligy ukončil osm zápasů trvající sérii výher. Po bezbrankové první třetině v prostřední části otevřel skóre David Stach, ale v 51. minutě srovnal rovněž při přesilové hře David Šťastný. V čase 61:31 utkání rozhodl Jiří Ondráček.

Kometa Brno porazila Litvínov 6:2 a ukončila sérii pěti porážek, v nichž získala pouze dva body. O vysoké výhře Brňanů rozhodla druhá třetina, ve které vstřelili svěřenci trenéra Libora Zábranského čtyři góly. V brněnském týmu si připsal jeden gól a dvě asistence Luboš Horký.

Hokejisté Pardubic porazili ve 26. kole extraligy Hradec Králové 3:2 a po šesti prohrách tak uspěli ve východočeském derby. Vypjaté utkání rozhodl v 58. minutě gólem v přesilové hře Petr Sýkora, Mountfield tak zároveň přišel o sérii šesti výher v nejvyšší soutěži.

Hráči Chomutova udolali Spartu 4:3 v prodloužení a ukončili tak sérii šesti porážek. V čase 63:13 utkání rozhodl Vladimír Růžička. Piráti se tak v tabulce posunuli na dvanácté místo, Pražané klesli na osmé.

Aktualizujeme

26. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Martin Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) - 7. Klepiš (Jan Hanzlík), 9. Lenc (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava (Jan Hanzlík, P. Holík), 55. Klepiš (Pacovský, P. Holík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc M. Doudera (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4214.

Třinec: Hrubec (22. Hamerlík) - D. Musil, M. Doudera, Jank, Linhart, Adámek, Kovář - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, J. Petružálek - Irgl, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kotvan, J. Říha, Jan Hanzlík, Knot, Eminger, Němeček, od 21. min. Bernad - Pacovský, V. Němec, Klepiš - M. Procházka, P. Holík, Orsava - Lenc, Knotek, L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. D. Květoň (Szturc, O. Roman), 27. Baranka (Kolouch, O. Roman), 44. Olesz - 18. Ordoš (Kolmann, P. Jelínek), 38. Jánošík (Šmíd, Kvapil). Rozhodčí: Kika, Šír - V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 2:7, navíc Lakatoš 10 minut a P. Jelínek (oba Liberec) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6341.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Szturc, O. Roman, D. Květoň - Bartovič, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Redenbach, J. Vlach - Lakatoš, Bližňák, Jašek. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Dostálek (Žálčík, A. Zeman), 39. Čachotský (Skořepa, Dostálek), 63. Anděl (Čachotský) - 17. Mráz (Holec, J. Galvas), 52. Ondrušek (Houdek). Rozhodčí: Lacina, M. Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3598.

Jihlava: Volden - de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, D. Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žálčík, Seman, Anděl - Diviš R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, Mráz, Holec - Jergl, R. Vlach, Sundher. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Škoda Plzeň - Aukro Berani Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branka a nahrávka: 36. Stach (Mertl) - 51. D. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7111.

Plzeň: M. Svoboda - J. Kindl, Jones, Čerešňák, Kvasnička, Moravčík, Kaňák, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kratěna - P. Straka, Preisinger, D. Kindl - Indrák, Kracík, Stach - Hollweg, Kodýtek, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Valenta, Matějíček, Řezníček, Žižka, Petran - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Fryšara, Popelka, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, Krejčík), 37. J. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) - 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 7228.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Mikyska - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Horký, L. Čermák, Dočekal - Haščák, R. Zohorna, Plášek. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Litvínov: Kantor (41. Soukup) - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička - Jánský, V. Hübl, J. Černý - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, Matoušek - Stříbrný, Šimeček, Helt. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) - 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček - Dragoun, Pláněk všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, R. Pavlík - Cingel, Džerinš, Kukumberg - Berger, Tuominen, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Vondrka (J. Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička ml. - 39. Pech (P. Vrána, Z. Michálek), 49. Říčka (J. Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Bejček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3971.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Luako, V. Růžička ml., Koblasa - Skokan, Sklenář, Poletín - Tomeček, Šťovíček, J. Havel. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, T. Dvořák, Švrček - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek - Forman, Pech, Kumstát - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.