Vítkovice a Zlín na kordy. Trenér Petr: Jsem rád, že jsme jim dali pětku, Zlínu chybí pokora

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
1. 12. 2017 21:23
Vítkovičtí hokejisté porazili Zlín 5:0 a přerušili vítěznou sérii ševců. Na vlastním ledě od začátku dominovali a vůbec poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Domácí trenér Jakub Petr po zápase prohlásil, že cítí velké zadostiučinění a zároveň přiživil rivalitu mezi oběma kluby. Vzpomněl totiž minulé vzájemné utkání, při kterém došlo po zákroku Ondřeje Veselého ke zranění Rastislava Deje, a postěžoval si na chování zlínských činovníků.
Vítkovický trenér Jakub Petr přiznal, že vnímal utkání proti Zlínu trochu jako odplatu.
Vítkovický trenér Jakub Petr přiznal, že vnímal utkání proti Zlínu trochu jako odplatu. | Foto: ČTK

Ostrava - Vítkovice rozstřílely v 27. kole extraligy hokejisty Zlína 5:0. Dvě branky vstřelil Jakub Lev, brankář Patrik Bartošák udržel poprvé v sezoně čisté konto. Vítkovický trenér Jakub Petr cítil po zápase velké zadostiučinění s ohledem na říjnové utkání ve Zlíně, kde Ostravané po zákroku Ondřeje Veselého přišli o Rastislava Deje.

Říjnové rány jsou pořád živé

Vítkovický trenér byl po utkání spokojen, ale u hodnocení samotné hry se příliš nezdržel. "Je to dobrý start do druhé poloviny soutěže. Byli jsme lepším týmem, ale rezervy tam stále jsou," prohlásil Petr. Poté přiznal, že utkání mělo speciální podtext. Zlínský Veselý v říjnu přivodil Dejovi těžká zranění kolene a vítkovický útočník je až dosud mimo hru.

Vítkovické navíc zlínský kapitán tehdy namíchl prohlášením, že Dej zákroku přidal a nemusel sebou na ledě tolik házet. "Situaci po zápase ve Zlíně mi hlava stále nebere. Není možné, aby hráč typu Rastyho Deje ležel na lehátku… A trenéři se chovají tak, jak bych si já nikdy nedovolil," opřel se Petr do soupeře. Řekl, že mu od Beranů chybí pokora a respekt.

Petr uvedl, že před utkáním v kabině krotil emoce. "Zápas měl více rovin, vnímala to tak ostravská veřejnost. Věděli jsme, jaký podtext to utkání má, a chtěli jsme udržet emoce na uzdě," vysvětloval trenér Vítkovic. "Od zápasu ve Zlíně se ve mně něco změnilo. Jsem rád, že jsme jim dali pětku a konečně jsme udrželi čisté konto," uzavřel Petr.

Svoboda: Smolná zranění k hokeji patří

Zlínský trenér Robert Svoboda si slova protějška vyslechl a zareagoval. "Tohle se asi nedá moc komentovat. K hokeji taková zranění patří, my jsme tady v prvním kole přišli o Noska, doteď nehraje," bránil se kouč Beranů. "Vzájemný respekt by měl panovat mezi všemi," řekl Svoboda. Po tiskové konferenci si však s Petrem nepodali ruce, jak bývá zvykem.

Samotné utkání se Svobodovi hodnotilo těžko. "Herně jsme nepropadli, ale v koncovce ano. Pohrdli jsme přesilovkou pět na tři, ve druhé třetině jsme neproměnili šance na 1:1," mrzelo trenéra ševců. Vítkovice vedly po brance Zdráhala a ve druhé části de facto rozhodly brankami Romana a Lva. Zlín se ve třetí třetině na větší odpor nezmohl.

Libor Kašík vychytal Zlínu tři vítězství v řadě, ve Vítkovicích však pětkrát inkasoval. "Necítil jsem se na ledě tak špatně, bohužel v tom bylo trochu smůly. Po právu jsme prohráli," hodnotil brankář žluto-modrých. Obránci mu ve Vítkovicích moc nepomohli. "Nechci nikomu nakládat, všichni jsme dělali chyby. Šancí jsme jim nabídli až moc," řekl Kašík.

Bartošák pokřtil novou masku nulou

To domácí brankář Bartošák měl naprosto odlišné pocity. "Všem jsme dokázali, že jsme lepší než Zlín. Od začátku do konce jsme je přehrávali," vyprávěl spokojeně vítkovický gólman. Bartošák chytal s novou maskou a jednoduchým designem. "Inspiroval jsem se Robertem Luongem," prozradil brankář se zkušenostmi ze zámoří.

"Jako křest masky to samozřejmě není špatné," usmíval se Bartošák. "Důležité jsou ale tři body. Zvládli jsme v první třetině oslabení ve třech, pak šlo o to, jestli udržíme čisté konto. Kluci zarvali, neměl jsem na konci skoro žádný zákrok. Pomohli mi k první nule," pokračoval. Bartošák zlikvidoval celkem 26 střel, které mířily na jeho branku.

Hrdina utkání odmítl, že by byl Zlín pro Vítkovice neoblíbeným soupeřem. "Neřekl bych, že je nemáme rádi. Letos jsme proti nim uhráli sedm bodů z devíti. Je to soupeř jako každý jiný, jsme dost inteligentní mužstvo, abychom se na každého připravili. Myslím si, že už teď ani tolik neplatí ta jejich pověst defenzivního mužstva," prohlásil Bartošák.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy