Vítkovice ve třetí třetině otočily derby s Třincem, Vary slaví výhru proti Zlínu

15. 1. 2017 18:02
Vítkovice díky čtyřgólové smršti v závěru porazily v 39. kole extraligy Třinec 6:3. Oceláři přitom vedli v druhé třetině 3:2. Výhru za tři body slaví také Karlovy Vary, které doma přehrály Zlín 4:1. Jen dva body vybojovali Litvínovští proti Pardubicím,když vyhráli v prodloužení 5:4. O výhře Sparty 3:2 na ledě Plzně rozhodl trefou tři sekundy před koncem prodloužení kapitán Jaroslav Hlinka.
Radost hráčů Vítkovic
Radost hráčů Vítkovic | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejisté Vítkovic na třetí pokus v sezoně ovládli moravskoslezské derby a díky čtyřgólové smršti v závěru porazili v 39. kole extraligy Třinec 6:3. Hosté sice po obratu ve druhé části vedli 3:2, ale závěr se nesl zcela v režii Ostravanů, kteří čtyřmi góly během patnácti minut stav definitivně strhli na svou stranu.

Dva góly vítězů zaznamenal extřinecký Radoslav Tybor, po brance si připsali i další bývali hráči Ocelářů Jan Výtisk a David Květoň. Třinec poprvé v sezoně nebodoval potřetí v řadě.

Bez pár desítek míst vyprodaná hala byla svědkem impozantního nástupu Vítkovic. Domácí soupeře hned po buly zamkli v pásmu a Tybor po Romanově přihrávce zpoza branky mířil švihem z mezikruží zcela jistě.

Ostravané v celé první třetině udávali rytmus hry. Hlavně díky lepšímu bruslení si udržovali převahu, ale z několika přečíslení už další gól nevytěžili. Třinec žil hlavně díky brankáři Hrubcovi, který si poradil s pokusy Koloucha i Tybora. Hostům v první části stačilo málo. Kreps ve 12. minutě přenechal kotouč za sebe Draveckému, který se tváří v tvář Dolejšovi trefil přesně k tyči.

Oceláři tím zmírnili převahu domácích, kterým však opět patřil úvod druhé části. Buldok Výtisk byl ve skrumáži neodstavitelný a bekhendem přehodil klečícího Hrubce.

Třinec přesto srovnal hru a pozvolna si chystal půdu pro tvrdý dvougólový úder v půli utkání. Sýkora v 30. minutě po vhazování v útočném pásmu tečoval do vítkovické sítě Rothovu střelu od modré čáry a už po 23 sekundách otočil skóre Dravecký, který si vybruslil na střed a vymetl horní růžek.

Vítkovický kouč Petr zklidnil tým oddechovým časem. Ač to chvíli nevypadalo, domácí ještě jednou povstali, a jak jinak než v úvodu další dvacetiminutovky. Květoň chytrou trefou přes Hrabala 38 sekund po návratu ze šaten vyrovnal na 3:3 a za 90 sekund Szturc šťastnou teči poslal puk mezi Hrubcovými betony počtvrté.

V euforii hrající Vítkovice v 50. minutě udeřily popáté zásluhou Tybora, jenž při signalizovaném vyloučení zaskočil Hrubce ranou takřka od modré čáry. Zkázu Ocelářů dovršil v oslabení Kucsera, který vypíchl puk Noskovi a ze sóla překonal Hrubec pošesté. Omráčený Třinec se i vinou vyloučení v závěru už k ničemu nedostal.

Pardubice jsou poslední

Litvínovští porazili Pardubice 5:4 v prodloužení. Zápas rozhodl v 64. minutě František Lukeš, jenž v utkání nasbíral celkem čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Východočeši si ve třetí třetině dokázali vynutit prodloužení, nakonec si však připsali šestou porážku v řadě a klesli na poslední místo tabulky.

Karlových Varů naopak opustili dno tabulky, když přehráli Zlín 4:1. Západočeši rozhodli o své výhře ve druhé třetině, ve které se třikrát střelecky prosadili.

Sparťané i potřetí v sezoně porazili Plzeň, když zvítězili na jejím ledě 3:2 v prodloužení a dobře se naladili na úterní odvetu semifinále Ligy mistrů. O výhře pražského týmu rozhodl trefou tři sekundy před koncem prodloužení kapitán Jaroslav Hlinka. Sparta tak ukončila pětizápasovou vítěznou šňůru Západočechů.

Hráči Komety Brno potřetí v sezoně vyšli na domácím ledě bodově naprázdno, když podlehli Olomouci 1:3. Hanákům výrazně pomohl k úspěchu brankář Branislav Konrád, který si připsal 32 úspěšných zákroků. V tabulce soutěže Brňané klesli na čtvrté místo, z pěti zápasů v novém roce získali pouze tři body za vítězství nad Libercem. Naopak Olomouc se dostala z výsledkové krize a po čtyřech prohrách podruhé naplno bodovala.

Liberečtí hokejisté vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 3:1 a upevnili si vedení v soutěži. Aktuálně mají Severočeši náskok pěti bodů na druhou Třinec. Dvěma góly se dnes na výhře Bílých Tygrů podílel útočník Jan Stránský.

39. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 1. Tybor (Stastny, D. Květoň), 23. Výtisk (Kucsera, Vandas), 41. D. Květoň (O. Roman, Klok), 43. Szturc (E. Němec, Tomi), 50. Tybor (Klok), 55. Kucsera (Výtisk) - 12. Dravecký (Kreps, Roth), 30. J. Sýkora (Roth, Špirko), 30. Dravecký (M. Doudera, Rákos). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.004.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Kovář, Urbanec, Výtisk, od 21. D. Krenželok - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, E. Němec, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - J. Petružálek, Špirko, J. Sýkora - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos a Mucha.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Mikulík (Skuhravý, Benák), 25. Stloukal (V. Tomeček), 29. Gorčík (M. Rohan, Dušek), 35. Benák (Gríger, V. Tomeček) - 7. Kotvan (Bukarts, P. Holík). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 2514.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Sičák, Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, M. Rohan, Baldajev - V. Tomeček, Tuominen, Mullane - Mikulík, Skuhravý, Kindl - Gorčík, Dušek, Stloukal - Davídek, Gríger, Vachovec. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Zlín: Kašík (41. Štůrala) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Řezníček, Žižka, od 41. navíc Gazda - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Ondráček, Ostřížek, Gago. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. F. Pavlík (Lukeš, V. Hübl), 27. Jurčík (Lukeš, M. Hanzl), 39. Jurčík (Frolo, M. Hanzl), 42. Lukeš (V. Hübl), 64. Lukeš (Gula) - 32. Redenbach, 41. Schaus (Starý), 45. F. Zadina (Hubáček, Schaus), 49. Rolinek. Rozhodčí: Hejduk, Souček - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4965.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Frolo - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - Jurčík, M. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Havlíček, Trávníček - Dufek, K. Reichel, Válek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice: M. Růžička - Schaus, Havlík, Nedbal, Čáslava, Ščotka, Bokroš, Leduc - F. Zadina, Redenbach, Hubáček - M. Beran, Nahodil, Rolinek - M. Kaut, T. Kaut, Bárta - Mallet, Starý, Panna. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska a V. Martinec.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) - 33. P. Vrána z trest. střílení, 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána). Rozhodčí: R. Polák, Pražák - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 9:9, navíc Lev - Eminger 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6079.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Kaňák - T. Svoboda, Kratěna, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - Hrnka, Kracík, Lev - Vondráček, Koreis, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Sparta Praha: Škarek - Eminger, J. Mikuš, Gernát, Švrček, Piskáček, Barinka, Kalina - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Trška (L. Čermák) - 9. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 24. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 51. Holec (T. Mikúš). Rozhodčí: Hribik, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 7314.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Trška, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Zábranský ml. - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, R. Zohorna, M. Kvapil - F. Dvořák, Nečas, Dymáček - Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Houdek, Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, J. Mikúš, Strapáč - T. Mikúš, Roman Vlach, Holec - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Hyka) - 17. P. Jelínek (Radivojevič, Vitásek), 26. J. Stránský, 59. J. Stránský. Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:7, navíc J. Stránský (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3768.

Mladá Boleslav: Maxwell - Holub, Trončinský, T. Voráček, Jan Hanzlík, Kučný, Bernad, Štich - Hyka, Musil, Lenc - Vampola, Klepiš, L. Pabiška - M. Látal, Žejdl, Jonák - Ďurač, Urban, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

Liberec: Will - Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš, Plutnar, Jan Bednář - L. Krenželok, Jelínek, Svačina - Radivojevič, Bulíř, Valský - Mikyska, Bližňák, J. Stránský - J. Vlach, Vantuch, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.