Tři góly v poslední pětiminutovce zdrtily mistra z Třince, v derby slaví Vítkovice

17. 9. 2019 20:15
Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 33. kola extraligy Třinec 4:3, když zápas senzačně zvrátili třemi góly v poslední pětiminutovce.

Hosté po dvou gólech Tomáše Marcinka ještě pět minut před koncem vedli 3:1, ale domácí snížili, dvě minuty před koncem Roberts Bukarts v power play vyrovnal a v čase 59:51 vstřelil Rastislav Dej vítězný gól. Domácí tak přerušili sérii pěti porážek ve vzájemných zápasech.

Třinci se před utkáním rozsypala sestava a mezi sedmi chybějícími hráči byly vedle dlouhodobých marodů Růžičky nebo Krajíčka i další opory Kundrátek, Polanský či Roth. Přesto Oceláři ovládli první dvacetiminutovku a hlavně lepším pohybem dostávali domácí hráče do nesnází.

Pouze jediná z 21 střel, které hosté vyslali na Svobodu, ale našla cíl. Hrňa po křížné přihrávce v sedmé minutě ještě minul z vyložené šance, ale pak v početní výhodě ve 14. minutě naservíroval puk před bránu Marcinkovi, který se ze svého oblíbeného místa těsně před gólmanem prosadil pohotovou tečí.

Třinec i v kombinované sestavě lépe vstoupil také do druhé části. V 28. minutě se však zapomenul v ofenzivě, domácí Lakatoš dostal puk na útočnou modrou čáru a ze sóla prostřelil Bartošáka.

Ostravané po vyrovnání srovnali hru. Schleiss je mohl poslat i do vedení, ale Bartošák jeho teč zblízka reflexivně vyrazil. Pak ale i při Vítkovicích stálo štěstí, když Novotný v 39. minutě snad ze dvou kroků trefil tyčku otevřené branky.

Co Ocelářům nevyšlo v závěru, napravili ve 24. vteřině třetího dějství. Vrána dostal křížnou přihrávku před bránu a bekhendem si vychutnal Svobodu. Vyrovnání měl na holi v 50. minutě Dej, ale tváří v tvář na Bartošáka nevyzrál. Prakticky z protiútoku potáhl třinecký kontr Marcinko a chytře zpoza obránce švihem zvýšil na 3:1. Zaznamenal tak už pátý gól v sezoně.

Vítkovice však v poslední pětiminutovce předvedly uragán. Kurovský v 56. minutě snížil, Bukarts při odvážné power play už necelé tři minuty před koncem vyrovnal a Dej v přesilovce devět sekund před závěrem řádné doby dokonal obrat.

Předehrávané utkání 33. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 29. Lakatoš (Roberts Bukarts, Šidlík), 56. Kurovský (Vopelka), 58. Roberts Bukarts, 60. Dej (Roberts Bukarts) - 14. Marcinko (Hrňa, Gernát), 41. Vrána (Chmielewski, M. Stránský), 53. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5699.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, T. Černý - Lakatoš, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Dej, E. Němec, Mallet - Guman, Werbik, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Bartošák - D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Haman, Gernát, Hrachovský - M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Š. Novotný - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.