Tři góly v poslední pětiminutovce zdrtily mistra z Třince, v derby slaví Vítkovice

Hokejisté Vítkovic slaví gól v třinecké síti.
Vítkovice chtěly v derby proti Třinci zastavit sérii pěti porážek v řadě ze vzájemných soubojů.
V minulé sezoně Ostravané rivalovi podlehli ve čtvrtfinále play off 0:4.
Ač se to z této fotografie nezdá, začali Třinečtí v Ostravě lépe.
Malý vítkovický fanoušek jako by už před zápasem tušil, že to pro jeho oblíbence nebude lehká práce.
17. 9. 2019 20:15
Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 33. kola extraligy Třinec 4:3, když zápas senzačně zvrátili třemi góly v poslední pětiminutovce.

Hosté po dvou gólech Tomáše Marcinka ještě pět minut před koncem vedli 3:1, ale domácí snížili, dvě minuty před koncem Roberts Bukarts v power play vyrovnal a v čase 59:51 vstřelil Rastislav Dej vítězný gól. Domácí tak přerušili sérii pěti porážek ve vzájemných zápasech.

Třinci se před utkáním rozsypala sestava a mezi sedmi chybějícími hráči byly vedle dlouhodobých marodů Růžičky nebo Krajíčka i další opory Kundrátek, Polanský či Roth. Přesto Oceláři ovládli první dvacetiminutovku a hlavně lepším pohybem dostávali domácí hráče do nesnází.

Pouze jediná z 21 střel, které hosté vyslali na Svobodu, ale našla cíl. Hrňa po křížné přihrávce v sedmé minutě ještě minul z vyložené šance, ale pak v početní výhodě ve 14. minutě naservíroval puk před bránu Marcinkovi, který se ze svého oblíbeného místa těsně před gólmanem prosadil pohotovou tečí.

Třinec i v kombinované sestavě lépe vstoupil také do druhé části. V 28. minutě se však zapomenul v ofenzivě, domácí Lakatoš dostal puk na útočnou modrou čáru a ze sóla prostřelil Bartošáka.

Ostravané po vyrovnání srovnali hru. Schleiss je mohl poslat i do vedení, ale Bartošák jeho teč zblízka reflexivně vyrazil. Pak ale i při Vítkovicích stálo štěstí, když Novotný v 39. minutě snad ze dvou kroků trefil tyčku otevřené branky.

Co Ocelářům nevyšlo v závěru, napravili ve 24. vteřině třetího dějství. Vrána dostal křížnou přihrávku před bránu a bekhendem si vychutnal Svobodu. Vyrovnání měl na holi v 50. minutě Dej, ale tváří v tvář na Bartošáka nevyzrál. Prakticky z protiútoku potáhl třinecký kontr Marcinko a chytře zpoza obránce švihem zvýšil na 3:1. Zaznamenal tak už pátý gól v sezoně.

Vítkovice však v poslední pětiminutovce předvedly uragán. Kurovský v 56. minutě snížil, Bukarts při odvážné power play už necelé tři minuty před koncem vyrovnal a Dej v přesilovce devět sekund před závěrem řádné doby dokonal obrat.

Předehrávané utkání 33. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 29. Lakatoš (Roberts Bukarts, Šidlík), 56. Kurovský (Vopelka), 58. Roberts Bukarts, 60. Dej (Roberts Bukarts) - 14. Marcinko (Hrňa, Gernát), 41. Vrána (Chmielewski, M. Stránský), 53. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5699.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, T. Černý - Lakatoš, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Dej, E. Němec, Mallet - Guman, Werbik, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Bartošák - D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Haman, Gernát, Hrachovský - M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Š. Novotný - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.