Vítkovice opět ovládly derby s Třincem, Budějovice rozstřílely Jižní Koreu

11. 8. 2017 21:35
Hokejisté Jižní Koreje mají za sebou přípravu v Česku. Zatímco s extraligovými kluby drželi krok, od prvoligových Českých Budějovic schytali debakl 1:9. Chomutov na soupeře ze sousedního Německa nestačil. Vítkovice opět vyhrály derby s Třincem.
Radost hokejistů Vítkovic.
Radost hokejistů Vítkovic. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Hokejisté Vítkovic vyhráli i druhé derby s Třincem během přípravy na novou sezonu extraligy. Po úterním domácím vítězství 6:3 dnes uspěli na ledě Ocelářů 4:2. Chomutov podlehl doma německému Bremerhavenu jednoznačně 2:5.

Vítkovičtí se radovali i po čtvrtém utkání od začátku přípravy. A to i přesto, že první třetinu v Třinci prohráli. V dalším průběhu zápasu, který sledovalo přes dva a půl tisíce diváků, ale skóre otočili na 3:1. Martin Růžička sice v 48. minutě snížil, ale v posledních vteřinách potvrdil výhru Ostravanů Patrik Zdráhal.

"Utkání mělo co do herní aktivity podobný průběh jako to, které jsme sehráli doma. Třinec byl v první třetině lepším týmem, ale od druhé části už se obraz hry změnil a z mého pohledu jsme byli lepším týmem," uvedl kouč vítězů Jakub Petr.

Chomutov sice koncem července načal program přípravných duelů výhrou nad účastníkem Kontinentální ligy Jekatěrinburgem 4:3 v prodloužení, ale před týdnem podlehl Liberci vysoko 1:6 a podobně dopadl i dnes. S Fischtown Pinguins prohrávali domácí už 0:3, před polovinou třetí části sice snížili na 2:3, ale za necelé dvě minuty přidali hosté další gól a 28 vteřin nato rozhodli.

Poslední přípravný zápas během pobytu v Čechách sehrála Korea. Soupeř české reprezentace v základní skupině na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu a nováček elitní skupiny mistrovství světa má za sebou celkem pět utkání.

Minulý týden na Mountfield Cupu porazila Korea Spartu 2:1 v prodloužení, prohrála s Hradcem Králové 3:4 po samostatných nájezdech a podlehla Pardubicím 1:4. Ve středu ji předčila 2:1 Plzeň až po samostatných nájezdech. Nejlépe si tak vedly prvoligové České Budějovice, které dnes asijského soupeře deklasovaly 9:1.