Vítkovice porazily Litvínov, Pardubice zvýšily náskok na poslední místo na šest bodů

18. 10. 2019 20:27
Hokejisté Pardubic porazili v 11. extraligovém kole na svém ledě Třinec 5:2 a přerušili tak sérii pěti porážek ve vzájemných kláních s Oceláři.
33. kolo hokejové Tipsport extraligy, Vítkovice - Třinec: Jan Výtisk se raduje ze vstřeleného gólu Vítkovic. | Foto: Dalibor Sosna

Dynamo vyhrálo třetí z posledních čtyř duelů, hosté naproti tomu prohráli po čtyřech výhrách za sebou, přesto si udrželi vedoucí pozici v tabulce. Východočechy k vítězství nasměrovaly dva góly na začátku druhé části, přičemž rozhodující branku zaznamenal ve 43. minutě mladík Ondřej Matýs. Pardubičtí pak ještě v samém závěru vstřelili dva góly při třinecké hře bez brankáře.

Třinec působil od začátku zápasu živějším dojmem, ale výraznou střeleckou převahu nedokázal přetavit ve vedoucí gól. Dvakrát na Kacetla nevyzrál Hrňa a kotouč do sítě nedostal ani Michal Kovařčík. Pardubice po bázlivém startu nakopla střela Hovorky, kterou Kváča se štěstím vyrazil, a v závěru první části spálil stoprocentní možnost Blümel.

Góly v Pardubicích začaly padat až po pauze. Harju se k vedoucí trefě dostal trochu se štěstím, když do sítě sklepl letící kotouč. Důraz v prostoru před brankou se Dynamu osvědčil a ve 24. minutě po pohotové dorážce zvýšil na dvoubrankový rozdíl Hovorka. Třetí branku mohl přidat Pochobradský, který pláchl po křídle, jenže branku o kousek minul.

Oceláři se k tomu, aby přímo ohrozili Kacetla, pořádně nadřeli, i když času kolem jeho branky trávili dost. Nejblíže ke gólu tak byl po dlouhé době Vrána, jehož nahození z dálky málem proskákalo až do sítě. Důležitý kontaktní gól ještě před druhou přestávkou Třinec ale přece jen vstřelil. Ve 39. minutě si Dravecký na straně odcouval a přestože mu střela z první nesedla, kotouč i tak skončil v síti.

Jenže hned zkraje třetí části pláchl Matýs a střelou nad lapačku vrátil Dynamu dvoubrankové vedení. Dravecký vzápětí ve stoprocentní šanci minul branku. Ke kýženému gólu Ocelářům pomohla až přesilovka, ve které se po Vránově dobrém napadání trefil do horního rohu Marcinko.

Třinec vrhl všechny síly do útoku a Kváča musel vzadu hasit příležitosti Kousala a Kusého při přečísleních. Stejně pohotový byl ale i na druhé straně Kacetl, který zlikvidoval teč Kofroně i čistou gólovku Adamského. Při hře bez brankáře byl blízko vyrovnání Vrána, jenže puk až za čáru nedoklouzal. Naopak střelami do opuštěné branky pečetili pardubické vítězství Kousal a Mandát.

Vítkovice porazily Litvínov

Hokejisté Vítkovic se po třech týdnech dočkali bodového zisku, když v utkání 11. kola extraligy doma porazili Litvínov 2:0. Postarali se o to Dominik Lakatoš a Blaž Gregorc, který výsledek pečetil při power play. Ostravané tak usekli nejen šňůru čtyř porážek za sebou, ale rovněž sérii čtyř proher na domácím ledě. Brankář Miroslav Svoboda si připsal první čisté konto ve vítkovickém dresu.

Hokejisté Karlových Varlů porazili v 11. kole extraligy Mladou Boleslav 5:3. Západočeši sice v utkání promarnili dvoubrankové vedení, ale na konci 51. minuty rozhodl gólem na 4:3 útočník Tomáš Mikúš a v samém závěru jistil úspěch domácích přesnou střelou do prázdné branky při power play Středočechů Tomáš Vondráček.

Hokejisté Olomouce prohráli v 11. kole extraligy s Hradcem Králové 0:2. Hanáci prohráli popáté za sebou, za poslední čtyři utkání nebodovali a dali v nich dohromady jediný gól. Vítěznou branku vstřelil v 11. minutě útočník Daniel Rákos. Na další gól čekali diváci až do 56. minuty, kdy se prosadil Radovan Pavlík. Čisté konto vychytal díky 28 úspěšným zásahům Marek Mazanec.

Podrobnosti připravujeme…

11. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Lakatoš (D. Krenželok), 60. Gregorc (D. Krenželok). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4007.

Vítkovice: M. Svoboda - D. Krenželok, Gregorc, Kvasnička, Šidlík, Trška, Výtisk - Schleiss, O. Roman, Mallet - P. Zdráhal, Š. Stránský, Lakatoš - E. Němec, Vopelka, Dej - Guman, Werbik, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Honzík - Jánošík, Baránek, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera, Kubát - L. Kašpar, V. Hübl, F. Lukeš - J. Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek - Jurčík, Válek, Trávníček - Myšák, Mikeš, Gerhát. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Beránek (Raška, T. Mikúš), 32. Koblasa (Kohout, T. Knotek), 34. T. Rachůnek (Gríger, Flek), 51. T. Mikúš (T. Rachůnek, Graňák), 60. Vondráček (Skuhravý) - 31. Hrbas (Skalický, A. Zbořil), 39. R. Zohorna (Hrbas, O. Najman), 43. Skalický (A. Zbořil). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:5, navíc Gríger (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3531.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, V. Polák - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk, Dlapa - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Houška, L. Pabiška, Maršoun. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Rákos (Jergl, Červený), 56. R. Pavlík (Cingel, F. Pavlík). Rozhodčí: Pešina, Šír - Lederer, Zíka. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3771.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Jaroměřský, Valenta - V. Tomeček, Klimek, Ostřížek - Olesz, Kolouch, Irgl - Burian, Nahodil, Pekr - Kořenek, Skladaný, Hecl. Trenéři: Moták a Tomajko.

Hradec Králové: Mazanec - Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík - M. Chalupa, Koukal, Smoleňák - R. Pavlík, Cingel, Vincour - Červený, Rákos, Jergl - Perret, Kevin Klíma, Paulovič. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. Harju (M. Látal), 24. Hovorka (J. Kolář, Harju), 43. O. Matýs (M. Machač), 59. R. Kousal (Mandát, J. Mikuš), 60. Mandát - 39. Dravecký (M. Kovařčík), 51. Marcinko (P. Vrána, M. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6327.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Hrádek - Tybor, R. Kousal, Mandát - Hovorka, Harju, M. Látal - Blümel, J. Kloz, Kusý - O. Matýs, Pochobradský, M. Machač. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.

Třinec: Kváča - Roth, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galvinš - M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Kofroň, Polanský, Adamský - Hladonik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.