Vítkovice v divokém zápase přestřílely Olomouc 7:6

23. 1. 2019 20:24
Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 44. kola extraligy Olomouc 7:6 po samostatných nájezdech a v tabulce si polepšili na třetí místo. O osmé vítkovické výhře na domácím ledě za sebou rozhodl po divokém průběhu utkání až v samostatných nájezdech Šimon Stránský svým druhým gólem v utkání. Čtyři body posbíral bývalý vítkovický útočník v barvách Olomouce Petr Kolouch, který dva góly dal a na dva přihrál.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Na Vítkovice po sedmi domácích výhrách za sebou přišel slabší den. Hned ve druhé minutě se ke snadnému gólu z dorážky dostal exvítkovický Kolouch a jeho branka předurčila další vývoj utkání. Góly na obou stranách padaly s nezvyklou lehkostí a v podstatě z každé nebezpečnější situace.

Jak lehce Hanáci k vedení přišli, tak lacino si jej nechali sebrat při vlastní přesilovce, když jejich chybu v obranném pásmu potrestal po souhře se Zdráhalem Kucsera.

V divokém závěru první části ale Jergl pohotovým švihem znovu vrátil vedení na stranu hostů, aby domácí bleskově kontrovali a dvěma trefami během 28 sekund ještě před přestávkou otočili skóre: ve skrumáži před brankou propasíroval puk do brány Poletín a pak měl nehlídaný Květoň z mezikruží spoustu času zamířit přesně k tyči.

Divoký průběh ale zdaleka nebral konce. Mráz ve 23. minutě zaskočil od mantinelu Bartošáka pohotovou trefou zpoza obránce a vítkovický gólman odjel na střídačku. Vzápětí zase udeřily Vítkovice zásluhou individuální akce Tybora, který si po brejku zasekl obránce, udělal kličku na střed a švihem pod břevno překonal Konráda.

Den otevřených dveří pokračoval: vítkovickou hrubku v rozehrávce zachytil Strapáč a nabil na ránu do odkryté brány opět Kolouchovi. A v 32. minutě už Hanáci vedli, poté co se v přesilovce švihem trefil další bývalý hráč Vítkovic Irgl.

Zápas mohl srovnat v 39. minutě Poletín, ale sólo na Konráda neproměnil. Olomouc odehrála úvodní desetiminutovku třetího dějství vcelku aktivně a nedala se zatlačit, přesto si v 50. minutě prorazil kolmo cestu k její bráně Stránský a nad Konrádovo rameno vyrovnal.

Bláznivý zápas vygradoval v závěru. Po Kucserově dělovce při hře pět na čtyři z 59. minuty se zdál být další obrat Vítkovic už definitivní, jenže při power play Kohouti ze závaru díky Irglovi 35 sekund před koncem ještě naposledy srovnali.

O druhém bodu pro Ostravany tak s konečnou platností rozhodl až v páté sérii nájezdů Stránský.

44. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 7:6 po sam. nájezdech (3:2, 1:3, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kucsera (P. Zdráhal), 19. Poletín (Kucsera), 20. D. Květoň, 26. Tybor, 50. Š. Stránský (Schleiss, Gregorc), 59. Kucsera (Gregorc, Š. Stránský), rozhodující sam. nájezd Š. Stránský - 2. Kolouch, 18. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 23. B. Mráz (Burian), 28. Kolouch (Strapáč), 33. Irgl (Kolouch, J. Galvas), 60. Irgl (Jergl, Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4139.

Sestavy:

Vítkovice: Bartošák (23. Dolejš, od 2. nájezdu Bartošák) - D. Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Trška, J. Mrázek, T. Černý - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Poletín, Kucsera - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrůšek, Rutar, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - V. Tomeček, B. Mráz, Laš - Skladaný, Burian. Trenéři: Tomajko a Moták.