Video: Chomutovský junior šokoval brankáře lobem, všimli si ho i v zámoří

Sport Sport
4. 12. 2018 11:25
Nestává se často, že by hokejisté využívali zakončení, které by v tenise či fotbale označili lob. O to méně v samostatných nájezdech. A přesto se to talentovanému juniorovi Josefu Koláčkovi o víkendu podařilo.
Josef Koláček
Josef Koláček | Foto: ČTK

Teprve šestnáctiletý hokejista chomutovských Pirátů nevídaný kousek předvedl v penaltovém rozstřelu zápasu juniorské extraligy proti Žďáru nad Sázavou (4:2 po základní hrací době).

Dlouho to přitom vypadalo, že jeho blafák brankář hostů Jan Radosta bez problémů vykryje. Ale Koláček, který byl dobrým pohybem gólmana vytlačen do hodně velkého úhlu, nakonec dokázal skórovat geniálním obloučkem, kterým zaznamenal rozhodující trefu rozstřelu. 

Koláčkova neobvyklého zakončení si následně všimli i v zámoří, konkrétně v kanadské televizní stanici TSN, kde ho novináři označili za "šikulu". "Tohle mohlo skončit ostudou, ale zachránil to úžasně. Každopádně tohle je nejlepší způsob, jak poslat střídačku do varu," píše TSN. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy