Za faul na Krejčíka si Vandas nezahraje tři zápasy

Bod zaplacený krví. Brněnský Krejčík musel s otřesem mozku do nemocnice
Hokejisté Brna neprožívají zrovna šťastné období, ve Vítkovicích sice vedli, ale nakonec prohráli 2:3 po prodloužení.
Jihomoravský celek tak od 8. ledna už sedm utkání v řadě naplno nebodoval.
O čtvrté výhře Vítkovic ve vzájemných zápasech v sezoně rozhodl útočník David Květoň.
Potřetí se přitom Ostravané radovali v prodloužení či po nájezdech.
Aktualizováno 5. 2. 2017 18:46
Vandas fauloval Krejčíka, který v pátek hrál své premiérové utkání v nejvyšší soutěži po příchodu ze Záhřebu.

Praha - Hokejový útočník Michael Vandas z Vítkovic dostal třízápasový trest za faul na obránce Brna Jakuba Krejčíka v pátečním zápase 44. kola extraligy. Stejně jako disciplinární komise se zákrokem zabývala i komise rozhodčích, která potrestala pokutou arbitra Oldřicha Hejduka, jenž herní situaci neposoudil jako faul.

Vandas fauloval Krejčíka, který v pátek hrál své premiérové utkání v nejvyšší soutěži po příchodu ze Záhřebu, ve 35. minutě. Podle rozhodčích Oldřicha Hejduka a Romana Mrkvy byl jeho zákrok v souladu s pravidly, komise však na základě podnětu Komety rozhodla jinak.

Předseda disciplinárky Karel Holý v odůvodnění sice poukázal na fakt, že Krejčík se do nepříznivé situace dostal svojí snahou odehrát puk u mantinelu a následným čelním postavením k mantinelu, Vandase nicméně potrestal.

"Na náhlou změnu postavení nemohl Vandas reagovat a nelze mu tuto skutečnost přičíst k tíži. Přitěžující okolností je, že Vandas vedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a také se dopustil zřetelného přistrčení rukama do oblasti Krejčíkových zad," uvedl Holý.

Poukázal i na intenzitu ataku vítkovického útočníka i na skutečnost, že k souboji došlo v bezprostřední blízkosti u mantinelu a protihráč se mohl vážně zranit. Krejčík s krvavým zraněním v obličeji a otřesem mozku ze zápasu odstoupil.

Disciplinární komise potrestala i útočníka Mladé Boleslavi Tomáše Hyku, jenž dostal pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád nebo přehrávání v pátečním zápase na ledě Litvínova. Hyka podle ní neadekvátně reagoval na faul Robina Hanzla. Dvouminutový trest dostal i od rozhodčích.