Pardubice mají po divokém zápase první body, duel otce se synem vyhrál Galvas starší z Třince

Aktualizováno 27. 9. 2016 20:24
Změna trenéra zabrala hned napoprvé. Hokejové Pardubice se v sedmém extraligovém kole dočkaly úvodních bodů v sezoně, a nedovolily tak Chomutovu sedmou výhru v řadě po divoké výhře 6:5 v prodloužení. Poprvé v historii extraligy se dnes na jednom ledě proti sobě utkali otec se synem. Nakonec zvítězily zkušenosti, Třinec i s Lukášem Galvasem v sedmém kole zvítězil 2:1 na ledě Olomouce, za níž nastoupil teprve sedmnáctiletý Jakub Galvas. Brno rozstřílelo Litvínov, Sparta vyhrála 3:2 v Hradci Králové.
Třinecký obránce Lukáš Galvas, otec nadějného beka Olomouce Jakuba Galvase.
Třinecký obránce Lukáš Galvas, otec nadějného beka Olomouce Jakuba Galvase. | Foto: Marian Jažowicz

Chomutov - Hokejisté Pardubic zvítězili v 6. kole extraligy na ledě dosud neporaženého Chomutova 6:5 v prodloužení. Piráti přitom vedli 3:1 po první třetině, ale během druhé prohrávali 3:4 a 4:5. Pardubice tak dosáhly na své první body v sezoně, Severočechům se nepodařilo vyrovnat klubový rekord v počtu sedmi výher v řadě. Hosty dovedl k výhře útočník Petr Sýkora. Připsal si tři body za dva góly a nahrávku, zápas rozhodl v čase 60:23.

Hosté se s přeskupenými útoky, které sestavili noví trenéři v čele s Pavlem Rohlíkem a Vladimírem Martincem, zpočátku hledali. Během úvodních více než deseti minut se do útočného pásma podívali jen zcela sporadicky a navíc nebyli dostatečně kompaktní ani v obraně, čehož využili Kämpf s Poletínem a zajistili Severočechům vedení 2:0.

V 17. minutě sice probudil svůj tým k životu svou první extraligovou trefou Schaus, jenže krátce poté se provinil proti pravidlům faulující navrátilec do Pardubic Redenbach a Vondrka ho poslal předčasně zpět na led už po 27 vteřinách. Obnovil tak zároveň dvoubrankový náskok svých barev.

Ačkoliv se po první třetině zdálo, že s chutí hrající Chomutov bude náskok průběžně ještě navyšovat, opak byl pravdou. A vystřízlivění z poklidné cesty za sedmou výhrou v řadě přišlo v krátkém sledu.

V polovině 26. minuty uspěl při přesilovce kanonýr Sýkora trochu nenápadnou ranou takřka od modré čáry. Po polovině základní hrací doby využil Hubáček Skinnerovy brusle k vyrovnání na 3:3, pak hosté přečkali bez úhony přečíslení Vondrky s Humlem a ve 35. minutě udeřil Hubáček podruhé, když tentokrát skóroval za pomoci brusle Kämpfa.

Obrovská radost Dynama měla ale jepičí život. Po 46 vteřinách zužitkoval Vondrkovu nabídku Kaše a vyrovnal. Ani to však ještě nebylo z divoké druhé třetiny vše. Na začátku 39. minuty pykal Vondrka a ani on nepobyl na lavici hanby dlouho - po 21 sekundách oslavil návrat na východ Čech Redenbach.

V tomto případě si Pardubičtí vychutnávali vedení déle, ale o pouhou jednu vteřinu: Kaše našel parádně Růžičku a domácí forvard měl při zakončení snadnou práci, přestože gólman Štěpánek se ještě rychlým skluzem snažil opětovnému vyrovnání zabránit.

Třetí dějství bylo už o poznání opatrnější, přesto měli zejména Chomutovští v jeho druhé polovině šance na to, aby vývoj zlomili na svou stranu a dosáhli na všechny tři body. Jenže Vondrka a Kämpf v těch největších neuspěli, hosté tak v šestém vystoupení v ročníku mohli slavit první bod. Po brzkém Sýkorově zásahu v prodloužení pak i první výhru.

Třinec stále bez prohry, postaral se o to Irgl

Hokejisté vedoucího Třince vyhráli na ledě Olomouce 2:1 a nepoznali přemožitele ani v sedmém utkání sezony. Domácí sice vedli po trefě Viléma Buriana, ale dvěma góly zařídil obrat kapitán Ocelářů Zbyněk Irgl. Vyrovnal v polovině utkání a v 45. minutě rozhodl.

V historicky prvním extraligovém souboji otce se synem se tak radoval sedmatřicetiletý zadák Lukáš Galvas, zatímco jeho sedmnáctiletý potomek Jakub musel strávit prohru.

Vítkovice porazily Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech, přestože po první části byli už o dva góly pozadu. Jejich spasitelem se stal Ondřej Roman, který skóroval v normálním čase a rozhodl i samostatné nájezdy. Díky jeho dvěma gólům tak Vítkovice zvítězily nad západočeským celkem už poosmé za sebou, byť tentokrát jim soupeř sebral alespoň jeden bod.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v domácím zápase nad Plzní 3:2, když rozhodli dvěma góly ve třetí třetině. Hosté se sice dostali na dostřel jediné branky minutu před koncem z trestného střílení, ale v závěrečné hře bez brankáře už na vyrovnání nedosáhli. Připsali si tak v sedmém duelu sezony šestou prohru a zůstávají dvanáctí.

Kometa Brno porazila Litvínov hladce 7:1 a udrželi si druhé místo v tabulce s jednobodovou ztrátou na lídra soutěže Třinec. K vysokému vítězství pomohly Brňanům dva góly ve vlastním oslabení. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Martin Dočekal a tři body zaznamenal za gól a dvě přihrávky také Jan Káňa.

Vítězný extraligový debut na lavičce Sparty si odbyl Jiří Kalous, který se zařadil zpět k týmu po plnění povinností asistenta trenéra české reprezentace. Pražané vyhráli na ledě Hradce Králové 3:2 a ukončili sérii tří porážek za sebou. Dvěma góly pomohl k vítězství útočník Brian Ihnacak, který v minulé sezoně oblékal dres Mountfieldu.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Burian (Jaroměřský) - 31. Irgl (Adamský), 45. Irgl (Polanský, Linhart). Rozhodčí: Šír, Čech - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváků: 4391.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Matai, J. Mikúš, Burian - Fořt, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, L. Doudera - Martin Růžička, Petružálek, Miloš Roman - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. O. Roman (Sloboda, Baranka), 45. Szturc (Klok), rozhodující sam. nájezd O. Roman - 6. Dujsík (Gorčík, Matuš), 14. Flek (Dujsík). Rozhodčí: Krob, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 3658.

Vítkovice: Bartošák - Kovář, Baranka, Sloboda, Klok, Urbanec, Výtisk - Olesz, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Szturc - Tomi, Illéš, E. Němec - Kafka, Balán, Kurovský. Trenér: Petr a Trnka.

Karlovy Vary: Honzík - Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Benák, T. Dvořák - D. Kindl, T. Rachůnek, Stloukal - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rohan - Kohout, Matuš, Gorčík - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Lenc (Hyka, Musil), 42. Vampola, 53. Hyka (Musil) - 6. Yellow Horn, 59. Kracík z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3473.

Mladá Boleslav: Lukáš - Kučný, Stříteský, Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Klepiš, Pacovský - Orsava, Vampola, Žejdl - Pospíšil, Urban, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Plzeň: Machovský - D. Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Slovák - T. Svoboda, Hrnka, Kratěna - D. Kubalík, Kracík, Indrák - Johnson, Lev, Yellow Horn - Schleiss, Suchý, Švarc. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 5:6 v prodl. (3:1, 2:4, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kämpf (Koblasa, Poletín), 11. Poletín (Skinner, Hřebejk), 18. Vondrka (Huml, Poletín), 36. D. Kaše (Vondrka), 40. V. Růžička ml. (D. Kaše, Valach) - 17. Schaus (Mallet, Rapáč), 26. P. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 33. Hubáček (Nahodil), 35. Hubáček (Nahodil), 39. Redenbach (P. Sýkora, Rolinek), 61. P. Sýkora (Redenbach, Schaus). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:1, navíc Leduc (Pardubice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4529.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pardubice: Štěpánek - Schaus, Ščotka, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Havlík, od 33. navíc Nedbal - P. Sýkora, Redenbach, Klimenta - Bárta, Nahodil, Hubáček - F. Zadina, T. Kaut, Rolinek - Mallet, D. Tomášek, Rapáč. Trenéři: Rohlík, V. Martinec, Mikeska a K. Beran.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa II), 30. Dočekal (J. Káňa II, F. Král), 36. J. Káňa II (Trška, L. Čermák), 41. L. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Trška, J. Hruška), 58. O Němec (M. Erat, M. Kvapil) - 3. Gula (Nejezchleb). Rozhodčí: Hodek, Horák - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc R. Hanzl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7422.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Guláši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, J. Hruška, Dymáček - Gajarský. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

Litvínov: Halász - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Gerhát - Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 48. Dietz (Potulny), 58. Červený (Džerinš, Dietz) - 20. Ihnacak, 27. Ihnacak (Pech, Kumstát), 28. Černoch (Ružička, J. Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5453.

Hradec Králové: J. Pavelka - Štajnoch, Gregorc, Čáp, Dietz, Pláněk, Vydarený, Plášil - Bednář, Džerinš, Dej - Jarůšek, Potulny, Šimánek - Köhler, Kukumberg, Červený - Bulík, T. Knotek, J. Dvořák. Trenér: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Sparta: Pöpperle - Kalina, Čajkovský, Nedomlel, Eminger, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš, Švrček - Forman, P. Vrána, Uher - Netík, Černoch, Ružička - Ihnacak, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Martin Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.