Uzavření extraligy získává podporu. Uklidnilo by to situaci, říká majitel Boleslavi

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 4. 2020 19:24
Kvůli dopadům koronavirové krize je majitel hokejové Mladé Boleslavi Jan Plachý pro uzavření extraligy. Zástupci klubů nejvyšší soutěže by o tomto tématu mohli diskutovat už v příštím týdnu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

"V této nejisté době bych se přikláněl k uzavření extraligy na rok nebo na dva. Čekají nás extrémní tlaky na náklady, rozpočty půjdou hodně dolů a uzavření by mohlo situaci pomoct uklidnit," uvedl Plachý na klubovém webu.

Ve čtvrtek se podle něj uskuteční schůzka majitelů extraligových klubů.

"Na rovinu přiznávám, že pokud na uzavření přijde debata, budu to v současnosti podporovat. A myslím, že nebudu jediný," prohlásil majitel Bruslařského klubu, který skončil v základní části čtvrtý. Po předčasném ukončení soutěže kvůli pandemii koronaviru ale přišel o možnost využít dobrou formu v play off.

O možném uzavření extraligy se začalo mluvit už během sezony. "Dole se namočily tradiční kluby a všechny chtěly zůstat. Já jsem zastáncem toho názoru, že pravidla se během hry nemění… Jistým paradoxem přitom bylo, že i ti, kteří před sezonou aktivně vystupovali proti přímému postupu a sestupu, najednou otočili," řekl Plachý.

"To, co se dělo během letošní sezony, bylo extrémní. Když nám dva dny před koncem přestupních termínů jeden z namočených klubů nabízel dva miliony za Jakuba Klepiše, přišlo mi to už zvrácené. Nemyslím si, že to byl šťastný ročník, co se týká systému a organizace soutěže," dodal.

Po zavedení přímého sestupu opustilo extraligu Kladno, které v ní po návratu mezi elitu strávilo jen rok. V nejvyšší soutěži ho nahradí vítěz první ligy Motor České Budějovice.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy