Úžasný obrat Liberce. Pardubice přišly o výhru pár vteřin před koncem

23. 11. 2021 20:21
Hokejisté Liberce vyhráli v dohrávaném utkání 25. extraligového kola na ledě Pardubic 3:2 v prodloužení.
Tomáš Filippi.
Tomáš Filippi. | Foto: Dalibor Sosna

Po dvou prohrách, které měly oba celky za sebou, zabrali Bílí Tygři díky skvělému finiši. Jen 6,6 sekundy před vypršením základní hrací doby vyrovnal Dávid Gríger, v čase 64:38 pak rozhodl další útočník Tomáš Filippi. Hosté tak vrátili Dynamu porážku z úvodního klání sezony pod Ještědem.

Karlovy Vary vyhrály v předehrávaném zápase 27. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 5:2 a posunuly se na 9. místo tabulky. Hattrickem se na výhře Energie podílel kapitán Tomáš Vondráček, který všechny branky vstřelil ve třetí třetině v oslabení.

Dohrávka 25. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. A. Musil (R. Kousal), 44. Hecl (Paulovič, J. Mikuš) - 7. Ordoš (Filippi, Rosandič), 60. Gríger (Klepiš, Melancon), 65. Filippi (Rosandič, Gríger). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. Diváci: 5345.

Pardubice: Frodl - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, J. Kolář, Robertson, Hrádek - Blümel, Poulíček, Paulovič - Hecl, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, Urban, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

Liberec: Kváča - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner, J. Šedivý - Gríger, Filippi, Ordoš - Zachar, Klepiš, A. Najman - Jiruš, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.

Předehrávka 27. kola hokejové extraligy:

Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Branky a nahrávky: 47. Abdul (Gulaš, Pech), 54. Percy (D. Voženílek, Vondrka) - 1. T. Mikúš (O. Beránek), 45. Koblasa (Plutnar, T. Mikúš), 54. Vondráček (Flek), 56. Vondráček (Dlapa, M. Rohan), 60. Vondráček (T. Havlín, Flek). Rozhodčí: Šír, Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 4508.

České Budějovice: Hrachovina - Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Vráblík, Štich, M. Jandus - Gulaš, Pech, Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Valský, D. Voženílek, Chlubna - Karabáček, Holec, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, T. Havlín, L. Doudera - Flek, Kulich, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, Immo - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Hladonik, Redlich. Trenér: Pešout.

1. Třinec 24 17 2 3 2 78:43 58
2. Hradec Králové 23 14 4 1 4 77:45 51
3. Pardubice 24 10 5 3 6 73:61 43
4. Plzeň 25 11 2 4 8 81:72 41
5. Mladá Boleslav 24 11 3 2 8 59:56 41
6. České Budějovice 24 11 1 2 10 71:68 37
7. Olomouc 22 9 4 1 8 54:56 36
8. Brno 23 7 5 2 9 67:69 33