Úmyslné posunutí branky? Nesmysl. S gólmany sepíšu petici, smál se Hrubec

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
1. 10. 2016 8:21
Osm zápasů, osm vítězství a skóre 29:8. Oceláři z Třince vstoupili do nové sezony hokejové Tipsport extraligy suverénně a válcují jednoho soupeře za druhým. V pátečním střetnutí přejeli do té doby třetí Chomutov 5:1. Domácí brankář Šimon Hrubec však byl v utkání dvakrát vyloučený. Poprvé vyhodil puk na tribunu, podruhé údajně úmyslně posunul branku. "Chtěné to rozhodně nebylo, ale trest byl asi v pořádku. S kolegy gólmany sepíšu petici, aby byly všude jednotné gumové kolíky a stejně navrtané díry," smál se po další výhře aktuálně nejlepší gólman ligy.
Šimon Hrubec slavil výhru nad Chomutovem s dětmi přímo na ledě.
Šimon Hrubec slavil výhru nad Chomutovem s dětmi přímo na ledě. | Foto: Lukáš Filipec

A.cz: Šimone, letos jste zatím neokusili hořkost porážky. Za osm zápasů jste inkasoval pouhých osm gólů. Co stojí za tak razantním zlepšením oproti loňsku?

Každý puk, který se ode mě odrazí beci okamžitě odpalují pryč. Útočníci se poctivě vrací, bráníme všichni. Letos je to zase opravdu týmový Třinec. Loni jsme dostali facku, ze které jsme se celý rok nedokázali probrat. Teď je to super, jen musíme dál makat, jít zápas od zápasu a neurazit štěstí.

Bylo proti Chomutovu poznat, že se potkaly týmy z čela tabulky?

V první třetině určitě ne. Nehráli jsme dobře, stejně tak i oni. Nebyl to ani moc hezký hokej. Pak se to ale zvedlo a nám to v závěru parádně napadalo.

Piráti mají ve svém středu nejlepšího střelce extraligy, jako tým dali druhý nejvyšší počet branek. Věnoval jste Poletínovi, Vondrkovi a spol. zvýšenou pozornost?

Jasně. Věděli jsme, že ve předu jsou hodně silní. My jsme ale hráli skvěle. Kluci blokovali střely, výborně bránili a soupeř se do žádných větších šancí za celý zápas nedostal. Žádné úniky, nebo tutové šance tam nebyly. Něco málo si vytvořili jen v přesilovkách.

Dvě početní výhody jste jim poskytl i vy sám. Už se vám to někdy stalo?

Asi ne. Během utkání na to nemyslíte, ale po něm mě to hrozně štvalo. Nechat kluky takhle utopit, ještě navíc dvakrát. Byly to ale náhody, jako když někdo trefí protihráče v souboji vysokou holí.

První vyloučení bylo za vystřelení puku mimo hřiště, to druhé pak za úmyslné posunutí branky. Jak jste tu situaci viděl vy?

Jejich hráč byl za brankou a vyjížděl. Ve slidu k tyči jsem do ní vrazil a ona vypadla. Že bych ji vyhodil úmyslně, není pravda. Jen jsem chtěl co nejrychleji zavřít ten prostor. Když se na to ale kouknu zpětně, asi to bylo spravedlivé vyloučení.

Právě branka před domácím kotlem vyskakuje ze svého postavení velmi často. Řešili jste to nějak s ledaři?

Já nevím, ale štve mě to. Už říkám několik let, aby se udělaly normy na kolíky, aby byly na všech stadionech stejně široké díry, stejný výrobce těch gum. Brankáři tak vlastně nemají všude stejné podmínky. Asi sepíšu s kolegy gólmany nějakou petici (smích).

Letos jste zatím ani jednou nepustil do branky kolegu Petera Hamerlíka, se kterým jste se v posledních letech pravidelně střídal. Byla s trenéry už před sezonou nějaká úmluva, že budete vy jednička?

Něco proběhlo. Sedli jsme si s trenéry a gólmany a bavili jsme se o tom. S tím, co teď ale Třinec hraje, by ta čísla byla stejně dobrá i u Hamase.

Když jste v brankovišti střídali, byli jste velkými kamarády. Trvá vaše přátelství stále, i když teď chytáte jen vy?

Samozřejmě. Bydlíme spolu na patře, večer se často scházíme a pokecáme u televize a třeba nějakého drinku. Tak to bylo v minulých letech a je to tak pořád. Já jsem za to moc rád. Tím, že mě vlastně sám podporuje, mi to moc ulehčuje. Ale víte jak to je... Brána je jen jedna a on by určitě chtěl taky chytat.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy