Třinecký drak spálil i Spartu a má třináctou výhru. Na vlně jede také Mladá Boleslav

Aktualizováno 1. 12. 2020 21:53
Třinečtí hokejisté porazili ve 23. kole extraligy na svém ledě Spartu 4:2 a vyhráli ve třináctém ze čtrnácti utkání sezony. Mladá Boleslav uspěla počtvrté v řadě, vítězství slavili také hráči Zlína, Karlových Varů, Plzně, Hradce Králové a Pardubic.
Martin Růžička vstřelil vítěznou branku v zápase Třince proti Spartě.
Martin Růžička vstřelil vítěznou branku v zápase Třince proti Spartě. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Lídr soutěže Třinec sice prohrával po 46 sekundách, ale už v 17. minutě vedl 3:1. Na obratu se podílel gólem a přihrávkou Erik Hrňa. Pražané prohráli ve druhém utkání za sebou.

Šlágr kola, v němž se střetly první a třetí tým tabulky, začala lépe Sparta. Horák z levého kruhu překonal Kořenáře rychlý švihem nad vyrážečku. Hosté propásli šanci ke zvýšení z přečíslení dva na jednoho, ve kterém Řepík nezpracoval přihrávku Rouska a ani nevystřelil.

V osmé minutě už Třinec vedl. Marcinko ani nevěděl, jak vyrovnal, když se od jeho chráničů odrazilo do branky Hrňovo plácnutí do puku. O 81 sekund později se právě Hrňa prosadil z přesilovky. Jeho první gól sezony prošel kontrolou u videa, když si Sparta vzala trenérskou výzvu, při níž neúspěšně reklamovala kontakt útočícího hráče s gólmanem Machovským.

Třetí gól darovala Sparta domácím ještě v první třetině chybnou rozehrávkou, po níž se utrhl do úniku Růžička. Nejproduktivnější hráč soutěže zvýšil precizně provedeným bekhendovým blafákem.

Hostující trenéři udělali do druhé třetiny jednu změnu - Řepík nahradil v elitní formaci Tomáška. Sparta se zlepšila a Buchtele osmým gólem sezony snížil, když obkroužil branku a z pravého kruhu prostřelil Kořenáře mezi betony. Zanedlouho ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Vrána. Bývalý sparťanský kapitán se v oslabení natlačil před Kalinu, položil si Machovského a zakončil do odkryté branky.

Sparta v úvodu poslední třetiny zatlačila Třinec, ale vyloženou šanci měl jen Horák, který zblízka nepřekonal Kořenáře. Zaujalo gesto Kudrny, který odvolal faul domácích. Za fair play ale nebyl odměněn, jeho střela při hře bez brankáře lízla horní tyčku. Pražané hráli power play déle než tři minuty, ale úspěch slavila obětavost domácích. Oceláři tak vyhráli i osmý domácí zápas sezony.

Boleslav ve formě, Plzeň vyloupila Liberec

Mladá Boleslav zvítězila v Litvínově 4:2 a počtvrté za sebou naplno bodovala. Ve vzájemných zápasech zvítězila v sedmém z posledních osmi soubojů. Domácí sice ve druhé třetině nejdříve smazali dvoubrankovou ztrátu, ale v čase 39:34 rozhodl obránce David Bernad a výsledek pojistil v závěrečné power play Jakub Strnad.

Hokejisté Zlína porazili Vítkovice 2:1 a zabodovali tak naplno po předchozích dvou porážkách v základní době. Berani dali oba góly ve druhé třetině, hosté snížili až v závěru a připsali si třetí prohru za sebou. Vítězný gól dal při přesilovce útočník Pavel Kubiš.

Karlovy Vary zvítězily na ledě Olomouce 3:1. Západočeši díky obratu ve druhé třetině z 0:1 na 2:1 vyhráli potřetí za sebou a posunuli se už na třetí místo v tabulce před pražskou Spartu. Tým Energie tak zároveň přerušil nepříznivou sérii pěti proher s Hanáky ve vzájemných duelech.

Hokejisté Liberce podlehli Plzni 3:6 a potřetí za sebou nebodovali. Indiáni na ledě Bílých Tygrů uspěli poprvé od 24. listopadu 2017 po pěti porážkách za sebou a drží se na druhé pozici o dva body za Třincem, který má ale tři zápasy k dobru. Dvakrát za vítěze skóroval Matyáš Kantner a tři asistence si připsal Filip Suchý.

Hradec Králové porazil Brno 6:2 a zabral po třech zápasech bez bodu. Shodně třemi body k tomu přispěli útočníci Radek Smoleňák (2+1) a Lukáš Cingel (0:3). Kometa neuspěla po dvou vítězstvích za sebou a s Mountfieldem prohrála ve vzájemném souboji teprve podruhé z posledních devíti utkání.

Předposlední Pardubice zdolaly v souboji celků ze dna tabulky České Budějovice 3:2 v prodloužení a udržely se tak díky tomu před Motorem. Na dnešního soka mají ještě s jedním zápasem k dobru dvoubodový náskok. Jihočeši sice ve druhém dějství smazali dvoubrankovou ztrátu, ale na třetí výhru venku v řadě nedosáhli. V čase 62:34 rozhodl útočník Matěj Blümel.

23. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 8. Hrňa (P. Vrána, Gernát), 17. Martin Růžička, 37. P. Vrána - 1. R. Horák (Kalina, Sobotka), 35. Buchtele (Piskáček). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Třinec: Kořenář - Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, Kalina, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Němeček - Tomášek, R. Horák, Sobotka - Řepík, M. Sukeľ, Rousek - M. Forman, Pech, Buchtele - Zikmund, D. Vitouch, A. Kudrna. Trenéři: Hořava a Jandač.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Cibulskis (Demel, V. Hübl), 34. Gerhát (Demel, Myšák) - 15. P. Kousal (O. Najman), 19. A. Zbořil (Klikorka, J. Stránský), 40. Bernad (R. Zohorna, Fillman), 60. J. Strnad (Fillman). Rozhodčí: Šindel, Lacina - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, L. Doudera, Cibulskis, Kudla, Demel - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Válek, V. Hübl, Pospíšil - M. Látal, Gerhát, Myšák - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskaläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Köhler, 38. Kubiš (Řezníček, Herman) - 56. Mallet (Dočekal, Werbik). Rozhodčí: Kika, Micka - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Zlín: Kašík - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Karafiát, Herman, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dobiáš, P. Sedláček, Kubiš - Ondráček, Poletín, Václavek. Trenér: Robert Svoboda.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Dej, Marosz, Ryšavý - Šišovský, J. Mikyska, Dočekal - Mallet, Werbik, Lednický. Trenér: Trličík.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Kucsera - 23. Koblasa (D. Kaše, Černoch), 37. Vondráček (Šenkeřík), 60. Černoch (Graňák, D. Kaše). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Olomouc: Lukáš - Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek - Bambula, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kolouch, Olesz - V. Tomeček, Kusko, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Lauko - M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Rachůnek (Filippi, Pekař), 17. Lenc (T. Hanousek), 59. Filippi (Birner, Lenc) - 5. Kantner (Kracík, Vráblík), 30. Kodýtek (F. Suchý), 34. L. Kaňák (F. Suchý), 35. Gulaš (Stříteský, F. Suchý), 49. Kracík (Gulaš), 53. Kantner (Budík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Liberec: Kváča - T. Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, T. Havlín, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - A. Musil, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, Hrabík, Pekař. Trenér: P. Augusta.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, Vráblík, Budík - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Kantner, Kracík, Pour - Malát, Stach, F. Přikryl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Zámorský (Lev), 35. Perret (F. Pavlík), 39. Jergl (Cingel, Smoleňák), 41. Smoleňák (Jank), 53. Smoleňák (Šalda, Cingel), 60. Čáp (Cingel) - 36. Mueller (J. Zbořil, Pyrochta), 60. Schneider (Gulaši, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Sýkora - Bryška, Frodl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy:

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Jank, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Lev, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Koukal, Pilař. Trenér: V. Růžička st.

Brno: Klimeš - Pyrochta, J. Zbořil, Hájek, Freibergs, O. Němec, Gulaši, F. Král - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, L. Horký - Vincour, F. Dvořák, DeFazio - T. Svoboda, Kunc, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

HC Dynamo Pardubice - Madeta Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Paulovič (J. Mikuš, Blümel), 20. Camara, 63. Blümel (Kusý) - 30. Pýcha (Martin Novák, Gilbert), 34. Gilbert (Michnáč, Pýcha). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Pardubice: Vladař - Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga - Tybor, Poulíček, Svačina - Claireaux, Mandát, Camara - Paulovič, Anděl, Blümel - T. Zeman, Rohlík, Kusý - od 21. navíc O. Machala. Trenér: Král.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Lytvynov - M. Beránek, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, R. Přikryl, Karabáček - L. Bednář, A. Raška, Michnáč - D. Voženílek, Gilbert, Martin Novák. Trenér: Prospal.

Kanadské bodování:

1. Martin Růžička (Třinec) 14 zápasů/25 bodů (7 branek + 18 asistencí), 2. Gulaš (Plzeň) 17/24 (7+17), 3. M. Stránský (Třinec) 14/21 (14+7), 4. D. Šťastný (Mladá Boleslav) 15/18 (12+6), 5. F. Suchý (Plzeň) 17/16 (9+7), 6. R. Zohorna (Mladá Boleslav) 15/16 (8+8), 7. Honejsek (Zlín) 15/15 (4+11), 8. Gernát (Třinec) 12/15 (3+12), 9. Schneider (Brno) 14/14 (11+3), 10. P. Vrána (Třinec) 13/14 (7+7).