Třinec je po šlágru s Plzní stále neporažený, Budějovice rozstřílely Vítkovice

20. 11. 2020 19:27
Třinečtí hokejisté porazili ve šlágru 19. kola extraligy na svém ledě vedoucí Plzeň 3:1 a zvítězili i v devátém utkání nové sezony. Hosté až ve dvanáctém zápase tohoto ročníku poprvé nebodovali a přišli o sérii devíti výher, ale zůstávají v čele soutěže. Oceláři stáhli náskok lídra tabulky na rozdíl dvou bodů, vítězný gól dal Lukáš Jašek sekundu před koncem první třetiny.
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski | Foto: ČTK

Hosté začali skvěle. Už po 24 sekundách udeřil Suchý, který se po pasu Mertla ocitl sám před Štěpánkem a zakončením mezi betony otevřel gólový účet. Aktivnější Třinec ale zasypal v první třetině Pavláta, jenž chytal za Plzeň v extralize poprvé, devatenácti střelami a otočil ještě před přestávkou skóre.

K vyrovnání pomohly Ocelářům i chyby hostujících beků. Nejdříve Kaňákovi přeskočil na útočné modré čáře puk, ale Zadinovu střelu v přečíslení tři na jednoho kryl Pavlát. V dohrávané akci ale vyhození Vráblíka zblokoval Marcinko k Chmielewskému, který z mezikruží vyrovnal.

Plzeň mohl dostat znovu do vedení Gulaš, který ze sólového úniku jen vyprášil betony Štěpánka. Na druhé straně upravil Jašek z rychlého protiútoku přesnou střelou k tyči na 2:1 v čase 19:59.

Svižný a atraktivní hokej přinesla i druhé třetina, ve které oba gólmani nepřipustili změnu skóre. Štěpánek vychytal v sólovém úniku Kracíka, který si třineckého brankáře položil blafákem na led, ale v cestě za vyrovnáním nepřehodil pravý beton. Z následné dorážky neuspěl ani Rob.

Pavlát si o chvíli později vysloužil uznání od Růžičky. Domácí kanonýr si stáhl na hranici brankoviště rukavicí puk na led a měl před sebou prázdnou branku, ale mladý plzeňský gólman skokem z jedné strany na druhou zabránil jistému gólu.

I když se hrálo důrazně, tak vyloučení bylo poskrovnu (1:3). Hosté měli první přesilovou hru až ve 45. minutě, ale bez velkých šancí. Nejblíže vyrovnání byl v závěru obránce Jiříček, který si sjel na Gulašovu přihrávku, jen netrefil odkrytou branku.

Při power play ještě udržel Plzeň ve hře Pavlát, který už byl v půli cesty na střídačku, ale vrátil se včas, aby zastavil střelu Hrehorčáka z vlastního pásma. Vzápětí už ale Pavlát ze střídačky sledoval, jak Doudera zpečetil výhru Třince.

Budějovice triumfovaly ve Vítkovicích

Hokejisté Českých Budějovic se na jedenáctý pokus po návratu do extraligy dočkali prvního vítězství. Jihočeši v duelu 19. kola vyhráli ve Vítkovicích 7:0, když o výsledku rozhodli pěti góly v rozmezí deseti minut prostřední části. Branku a tři asistence si připsal kapitán Pavel Pýcha. Svou první extraligovou nulu vychytal Jiří Patera.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v zápase 19. kola na ledě Zlína 7:3 a rázně tak ukončili sérii tří porážek. Domácí, kterým chyběl nemocný trenér Roman Svoboda i řada hráčů základního kádru, naopak padli potřetí v řadě.

Hokejisté Litvínova zvítězili v dohrávaném utkání 3. kola extraligy na ledě Liberce 2:1 po samostatných nájezdech. Verva tak navázala na úterním výhru proti Zlínu a v tabulce se posunula na 10. místo. Naopak Liberec prohrál doma podruhé za sebou a doma padnul potřetí z posledních čtyř utkání. Utkání rozhodl v desáté sérii nájezdů obránce Jan Ščotka.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Chmielewski (Marcinko), 20. Jašek (M. Kovařčík), 60. M. Doudera - 1. Suchý (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Sýkora, Šír - Hanzlík, Ondráček. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Bez diváků.

Třinec: Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

Plzeň: Pavlát - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Vráblík, Jiříček, Budík, Kaňák - Gulaš, Mertl, Suchý - Kantner, P. Musil, Pour - Rob, Kracík, Stach - Malát, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. O. Beránek (Pulpán, T. Mikúš), 39. Lauko (O. Beránek), 51. O. Beránek (Pulpán, L. Zábranský ml.), 60. Vondráček - 36. Král (Süss, Freibergs), 53. Plášek (Rákos, Schneider). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Karlovy Vary: Bednář - Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Hladonik - Lauko, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Kadlec, Zabloudil. Trenér: Pešout.

Kometa Brno: Klimeš - O. Němec, Freibergs, Svozil, Pyrochta, J. Zbořil, Hájek, Král - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Rákos, DeFazio - Horký, Brabenec, Plášek - Gajarský, Süss, Kunc. Trenér: L. Zábranský st.

HC Vítkovice Ridera - Madeta Motor České Budějovice 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Pýcha (Raška), 24. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 27. Jonák (M. Beránek, Vydarený), 32. Pýcha (R. Přikryl), 32. M. Beránek, 34. Allen (D. Voženílek, Raška), 55. M. Novák (Pýcha, R. Přikryl). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Gerát, Axman. Vyloučení: 7:7, navíc R. Polák (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:3. Bez diváků.

Vítkovice: Dolejš (32. Miroslav Svoboda) - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, Trška, R. Černý, od 33. navíc Koch - Lakatoš, Hruška, V. Polák - Šišovský, Marosz, Schleiss - Mallet, L. Krenželok, Dej - Dočekal, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

České Budějovice: J. Patera - Plášil, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Allen, Pavel, od 35. navíc Svach - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - Karabáček, Raška, Michnáč - D. Voženílek, Venkrbec, Christov - Jonák, M. Beránek. Trenér: Prospal.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Valský (Olesz), 40. Kuscera (Kusko, Švrček), 42. Nahodil (Dujsík), 60. Kucsera (J. Knotek) - 3. Vitouch (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:5, navíc Švrček (Olomouc) 10 minut. Využití: 1:0. Bez diváků.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Valenta - Tomeček, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, Káňa - Valský, Kusko, Olesz - Mácha, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.

Sparta: Neužil - M. Jandus, Němeček, Košťálek, Mikliš, Poizl, T. Dvořák - Řepík, Horák, Rousek - Tomášek, M. Sukeľ, Sobotka - Kudrna, Pech, Buchtele - Forman, Vitouch, Říčka. Trenéři: Hořava a Jandač.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Filippi (T. Rachůnek, Rosandič) - 40. Pospíšil (Ščotka, V. Hübl), rozhodující nájezd Ščotka. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 5:3, navíc Havelka (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. Bez diváků.

Liberec: Kváča - Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Štibingr, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, A. Musil - Šír, A. Najman, J. Vlach. Trenér: Augusta.

Litvínov: Godla - Irving, Demel, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Ščotka - Mahbod, Gerhát, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, P. Zdráhal - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.