Třinec smetl Vary. Dva Poláci zapsali první trefy v extralize, Kacetl vychytal nulu

21. 2. 2022 19:28
Hokejisté Třince vedli v extraligové předehrávce 55. kola nad Karlovými Vary v polovině zápasu už 5:0, nakonec zvítězili poměrem 7:0. Brankář Ondřej Kacetl zapsal druhou nulu v sezoně, Martin Růžička se na výhře podílel gólem a dvěma nahrávkami. Poláci Filip Komorski a Alan Lyszczarczyk zaznamenali první trefy v extralize.
Martin Růžička.
Martin Růžička. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

"Bylo skvělé, že jsme začali dobře. To jsme chtěli i minule (s Libercem), ale třikrát nám ujeli a prohrávali jsme 0:2. Teď nám to napadalo a kontrolovali jsme už celý zápas. Sice byly pasáže, kdy jsme trochu vypadli z tempa a dali Varům nějaké příležitosti, ale oni to naštěstí nevyužili a dokráčeli jsme pro super vítězství," uvedl Kacetl.

Třinečtí hráči avizovali po posledním zápase s Libercem, v němž jim utekl začátek, že si pohlídají úvodní třetinu, a plán dodrželi. Po ztrátě puku na útočné modré čáře se dostal do rychlého protiútoku Růžička a švihem zpoza obránce překonal Habala, jemuž puk prosvištěl kolem lapačky. Hosté mohli srovnat v oslabení, po hezké zadovce Kohouta zakončoval zblízka Beránek a Kacetl zasáhl špičkou brusle.

Ve zbytku přesilové hry zvýšil z dorážky Martin Bakoš. Slovenský útočník zaznamenal v šestém utkání za Oceláře první gól od příchodu z KHL.

Na začátku druhé třetiny využil další přesilovou hru Nestrašil ranou bez přípravy z pravého kruhu. Čtvrtý gól padl po polské spolupráci a po ideální pobídce Chmielewského zakončil Komorski do odkryté branky. Habala vyhnal na střídačku přesným zásahem do horního růžku Svačina, který nastupoval nově v elitním útoku.

V následujících minutách zahrozili hosté, Kacetl ale vychytal Rachůnka a poté se dvakrát vytáhl při šancích Vondráčka. Na druhé straně dělily Třinec jen centimetry od šestého gólu, když střelu Ondřeje Kovařčíka zastavila tyč. Jeho bratr Michal nechal v přečíslení dva na jednoho vyniknout lapačku Lukeše.

Oba týmy hrály druhý zápas ve druhém dni, Karlovy Vary navíc cestovaly ze svého města přes celou republiku už hodinu a půl po konci domácího utkání.

"V cestě bych problém nehledal. Bylo to o herní a osobní zodpovědnosti, kterou jsme neměli," uvedl asistent trenéra Tomáš Mariška. "Přijeli jsme kolem jedné hodiny, spánek nějaký byl. Myslím si, že nám nohy jely, ale byli jsme horší v taktice a v koncovce. Prostě nevyšlo nic a troufnu si říct, že jsme byli horší ve všech směrech," doplnil obránce Ondřej Dlapa.

Hosté se snažili o čestný úspěch a soupeře v zápase přestříleli 30:24. V největší šanci ale Kacetl obral o gól výborným zákrokem Dlapu, který měl před sebou odkrytou branku. "Překvapilo mě, jak rychle se tam objevil," uznal Dlapa. Hlavou kroutil i nad rozdílnými výkony svého týmu, který o den dříve zdolal třetí Pardubice. "Jsme jako den a noc. Dnes jsme nešlapali jako tým, bylo tam strašně moc děr. Proti Pardubicím jsme hráli fakt jako tým," porovnal karlovarský bek.

Závěrečné minuty vyzněly pro Třinec. Lyszczarczyk z ostrého úhlu nachytal Lukeše a z dorážky uzavřel skóre do prázdné branky Ondřej Kovařčík. Oceláři dosáhli nejvyšší výhry v sezoně a bodově se dotáhli na vedoucí Hradec Králové.

Předehrávka 55. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Martin Růžička (P. Vrána), 12. Bakoš (M. Doudera, Martin Růžička), 24. A. Nestrašil (Martin Růžička, Kundrátek), 29. Komorski (Chmielewski), 30. Svačina (Kundrátek), 58. Lyszczarczyk (Kundrátek), 59. O. Kovařčík (M. Doudera, Chmielewski). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 2868 (omezený počet).

Sestavy:

Třinec: Kacetl - M. Adámek, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Teper, Jaroměřský, od 41. Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Svačina - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Bakoš, A. Nestrašil, Hrehorčák - Dravecký, Komorski, Lyszczarczyk. Trenér: Zadina.

Karlovy Vary: Habal (30. Š. Lukeš) - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, D. Mikyska, Weinhold - Kulich, T. Mikúš, T. Rachůnek - Vondráček, Hladonik, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Osmík, Jiskra, Průžek. Trenér: Pešout.

1. Hradec Králové 50 29 7 4 10 167:104 105
2. Třinec 51 30 4 7 10 164:108 105
3. Pardubice 50 21 11 4 14 163:134 89
4. Plzeň 50 22 5 7 16 154:139 83
5. České Budějovice 49 23 5 3 18 146:132 82
6. Sparta Praha 49 20 6 6 17 175:143 78
7. Vítkovice 49 20 7 4 18 124:126 78
8. Liberec 48 20 3 8 17 124:131 74