Třinec řeší Bartošáka, prověřuje podezření na alkohol za volantem. Ve hře je odchod

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek, Rudolf Černík
14. 11. 2019 18:02
Hokejový Třinec řeší budoucnost své brankářské jedničky. O Patrika Bartošáka se zajímají kluby z KHL, Oceláři navíc prověřují informace o tom, že gólmana přistihla policie při řízení pod vlivem alkoholu.
Patrik Bartošák v třinecké brance
Patrik Bartošák v třinecké brance | Foto: Dalibor Sosna

Spekulace na diskuzních fórech už nemohli nechat třinečtí funkcionáři bez povšimnutí, informace o tom, že Bartošák během reprezentační přestávky řídil po požití alkoholu, se šíří nejen po regionu.

"Zaregistrovali jsme zprávy na sociálních sítích ohledně údajných problémů Patrika Bartošáka. Celou situaci aktuálně prověřujeme," reagoval na dotaz Aktuálně.cz Jan Peterek, sportovní manažer úřadujících mistrů.

Pokud se podezření potvrdí, možná to přispěje k Bartošákově konci mezi Oceláři. O účastníka letošního mistrovství světa je totiž zájem v Kontinentální lize.

"Vnímáme i zprávy o jeho údajném odchodu z Třince. V této věci můžeme potvrdit, že registrujeme už nějaký čas zájem z Ruska o Patrikovy služby. Bartošák v úterý i ve středu s mužstvem normálně trénoval, dneska ne," připustil Peterek. "Předpokládáme, že jasno bude v nejbližších hodinách," doplnil třinecký funkcionář.

Šestadvacetiletý Bartošák uskutečnil třaskavý přestup k Ocelářům před touto sezonou z konkurenčních Vítkovic. I v novém ročníku extraligy se mu daří, odchytal jedenáct zápasů, vede pořadí úspěšnosti zásahů brankářů a jako jediný stlačil průměr inkasovaných gólů na zápas pod dva.

Do Česka se vrátil v sezoně 2015/2016 poté, co mu nadějně rozjetou kariéru v zámoří zhatila kauza s údajným napadením tehdejší přítelkyně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy