Třinec porazil Zlín po boji 2:1 v prodloužení, Sparta doma smetla Brno

Aktualizováno 19. 2. 2017 18:20
Hodně vyrovnaný duel viděli hokejoví fanoušci v Třinci, kde domácí Oceláři porazili Zlín až v prodloužení 2:1. Litvínovští přehráli Karlovy Vary 3:2 a také až v nastaveném čase. O dost snadnější vítězství si připsali hráči Mladé Boleslavi, kteří vyhráli v Pardubicích 6:3. Hráči Sparty zdolali Kometu Brno také přesvědčivě 4:0.
Třinečtí mají z nedělního zápasu dva body
Třinečtí mají z nedělního zápasu dva body | Foto: Lukáš Filipec

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Hokejisté Třince udolali ve 48. extraligovém kole na vlastním ledě Zlín 2:1 v prodloužení. Vyrovnaný duel rozhodl v čase 61:23 americký útočník Cory Kane. Zlín tak již šest zápasů čeká na výhru v normální hrací době a zůstává mimo postupové pozice do play off.

Sparta smetla Brno 4:0. Pražané zdolali Kometu potřetí v řadě, aniž by jí během této série přenechali bod. K výhře je před 11.974 diváky dvěma góly v úvodních 13 minutách nasměroval útočník Lukáš Pech. Hostům nepomohlo k návratu do zápasu ani vyloučení domácího gólmana Tomáše Pöpperleho na pět minut a do konce utkání. Sparta se posunula na třetí místo tabulky, Kometa se bude nadále strachovat o svou pozici v první šestce, aby se tak vyhnula nástrahám předkola play off.

Mladá Boleslav vyhrála na ledě Pardubic 6:3 a porazila tak Dynamo i počtvrté v sezoně. Po vyrovnané první třetině se Středočechům vydařila prostřední část, ve které vstřelila čtyři branky. Východočeši se ke slovu dostali až v závěru zápasu, ale dvě branky na zvrat nestačily. Zatímco hosté tak vyhráli čtvrté utkání v řadě, domácí popáté za sebou prohráli.

Litvínovští porazili Karlovy Vary 3:2 v prodloužení, když utkání rozhodl v čase 60:38 obránce Filip Pavlík. Zatímco Verva se třetí výhrou v řadě přiblížila přímému postupu do čtvrtfinále play off, Energie prohrála pošesté za sebou a i nadále je poslední. Po zisku bodu se však Západočeši dotáhli na třinácté Pardubice.

Liberec zdolal Hradec Králové 2:1 a po třetí výhře za sebou má v čele tabulky čtyři kola před koncem náskok devíti bodů na druhý Třinec. Bílí Tygři si tak mohou už v pátek na ledě Vítkovic zajistit obhajobu Prezidentského poháru pro nejlepší tým základní části. Mají na dosah také start v příštím ročníku Ligy mistrů, o který mohou přijít už jen teoreticky.

Plzeň smetla Vítkovice vysoko 6:2 a upevnila si postavení v elitní desítce zajišťující účast v play off. Po vyrovnané první třetině rozhodli Západočeši o své výhře dvěma trefami během prostřední dvacetiminutovky a třemi góly ve třetí části si ještě vylepšili skóre. Třemi brankami a asistencí se v plzeňském dresu blýsknul Miroslav Indrák. Zdatně mu sekundoval gólem a třemi přihrávkami David Stach. Západočeši tak ukončili sérii tří porážek.

Olomoučtí přetlačili Chomutov 1:0 a posunuli se v tabulce na jedenácté místo. Na desátou Plzeň Hanáci ztrácí čtyři body, mají však utkání k dobru. Dnešní vyrovnaný zápas rozhodl gól útočníka Romana Vlacha v 11. minutě, uzdravený brankář Branislav Konrád oslavil svůj návrat do sestavy čtvrtým čistým kontem v sezoně.

48. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane (Marosz) - 25. Ostřížek (Matějíček). Rozhodčí: Kubičík, Pražák - Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:6, navíc Bukarts (Zlín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 4686.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, Jank, Nosek, L. Galvas - Netík, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - J. Petružálek, Redenbach, Klimenta - Hrňa, Marosz, Dravecký. Trenéři: Kýhos a Mucha.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Honejsek, O. Veselý - Ostřížek, Chytil, J. Ondráček. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Rolinek (P. Sýkora), 56. Bárta, 57. Rolinek (P. Sýkora, Trončinský) - 10. Klepiš, 15. Kučný, 26. L. Pabiška (Pospíšil, Maxwell), 31. L. Pabiška (Vampola), 35. Pacovský (Musil, Lenc), 60. Urban. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6114.

Pardubice: J. Hübl (41. Martin Růžička) - Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Schaus, Havlík, Zajíc, Nedbal - P. Sýkora, Špirko, Rolinek - J. Sýkora, Tomášek, Hubáček - M. Beran, Nahodil, Bárta - M. Kaut, T. Kaut, Starý (41. Kusý). Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Kučný, Jan Hanzlík, Kurka, Hrdinka, Holub, Štich - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - Pospíšil, Vampola, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. J. Černý (F. Pavlík, V. Hübl), 36. V. Hübl (Sörvik, R. Hanzl), 61. F. Pavlík (R. Hanzl, J. Černý) - 12. Flek (T. Rachůnek, Gríger), 50. Mikulík (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Bejček - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:6, navíc Gríger (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5085.

Litvínov: Janus - Gula, F. Pavlík, Sörvik, Kubát, K. Pilař, Z. Sklenička, od 21. navíc Kokeš - Martynek, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, K. Reichel, Válek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Tomáš Dvořák, Baránek, Harant, Benák, M. Rohan, Baldajev - Mikulík, Gríger, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Tuominen, Davídek - Flek, D. Kindl, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Svačina, Bartovič), 18. Mojžíš (Svačina, Vantuch) - 28. Jarůšek (Newton, Štajnoch). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 6771.

Liberec: Lašák - Vitásek, Ševc, Mojžíš, Jánošík, Pyrochta, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Bartovič - J. Stránský, Bližňák, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Newton, Štajnoch, Dietz, Čáp - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - J. Dvořák, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky:11. Stach (D. Kubalík, Indrák), 31. D. Sklenička (Moravčík, Stach), 36. Indrák, 44. Indrák (Stach, Lev), 45. M. Procházka, 47. Indrák (Preisinger, Stach) - 15. P. Zdráhal (Kolouch), 46. O. Roman (Hrbas). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Preisinger (Plzeň) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4234.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Kvasnička, Čerešňák, Pulpán, D. Sklenička, Moravčík - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - M. Procházka, Kratěna, Lev - Indrák, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk, Kovář - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Y. Stastny, Olesz - Tomi, Balán, Szturc - P. Zdráhal, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Pech (J. Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, J. Hlinka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Špůr, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 11.974.

Sparta: Pöpperle (37. F. Novotný) - Gernát, J. Mikuš, Piskáček, Kalina, Eminger, Nedomlel, od 21. navíc Barinka - Řepík, J. Hlinka, Klimek - Ihnacak, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - V. Němec, Nečas, Brabenec - Vondráček, Dočekal, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 11. Roman Vlach (Rašner, J. Galvas). Rozhodčí: R. Čech, Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4174.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, Sundher, Burian - T. Mikúš, Roman Vlach, Holec - Kotala, P. Mrázek, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, J. Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka - Vondrka, Huml, Tomica - Račuk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hlava, D. Kaše, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.