Třinec porazil Tygry díky drtivé druhé třetině, Sparta je znovu první

Aktualizováno 4. 11. 2018 20:16
V neděli bylo na programu kompletní 17. kolo nejvyšší hokejové soutěže.
Třinec doma přestřílel vedoucí tým extraligy.
Třinec doma přestřílel vedoucí tým extraligy. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Třinečtí hokejisté zvítězili v 17. kole extraligy nad vedoucím Libercem 5:3. Oceláři prohrávali po gólech Marka Kvapila po první třetině 0:2, ale otočili skóre mezi 24. až 36. minutou na 4:2. Na obratu se podílel dvěma trefami proti svému bývalému klubu útočník Vladimír Svačina.

Zaváhání Liberce využila Sparta a vrátila se na první místo. Pražané vyhráli na ledě Pardubic 5:4 v prodloužení. Hosté po většinu utkání dotahovali náskok Dynama, když třikrát prohrávali, sami se poprvé dostali do vedení až v 55. minutě. Domácí ale rychle srovnali, zápas tak dospěl do prodloužení, které v 63. minutě ukončil svým druhým gólem a celkem čtvrtým bodem v utkání sparťanský obránce Jeremie Blain.

Mladá Boleslav porazila i podruhé v sezoně mistrovskou Kometu Brno, doma vyhrála těsně 2:1. Středočeši uspěli po dvou prohrách, Brno naopak nedokázalo navázat na tři předešlé triumfy. Gólově se pod výhru domácích podepsali Pavel Musil a Martin Procházka, za hosty snížil Lukáš Kašpar.

Karlovy Vary zvítězily na ledě Zlína 4:1. Západočeši po sedmé výhře z posledních osmi utkání přeskočili Berany v tabulce, Zlínští naopak podruhé za sebou nebodovali. Hosté vedli 3:0 už na konci druhého dějství.

Litvínov vydřel dva body z ledu posledního Chomutova. Vyhrál tam 2:1 v prodloužení. Podkrušnohorské derby dvou rivalů rozhodl před vyprodaným hledištěm přesně po čtyřech minutách nastavení Juraj Mikúš. Verva tak přerušila sérii tří porážek, přestože Piráti skórovali 37 vteřin po začátku třetí části jako první.

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě trápící se Plzně 3:2 po samostatných nájezdech a zvítězili počtvrté za sebou. Domácím se sice podařilo v prostřední části dokonat obrat ve skóre na 2:1, ale hosté stačili krátce před druhou sirénou srovnat. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých hráči Vítkovic uspěli třikrát a Západočeši pouze jednou. Vítěznou trefu zaznamenal Ondřej Roman. Indiáni tak prohráli již počtvrté v řadě.

Olomouc přehrála Hradec Králové 3:1. Hanáci v posledních 14 minutách otočili vývoj díky hattricku útočníka Petra Strapáče, jenž přitom dosud v sezoně neskóroval a za 13 předchozích vystoupení stihl jen dvě asistence. Zatímco Olomouc utnula sérii čtyř zápasů bez bodového zisku, Mountfield promarnil příležitost dostat se do čela celé soutěže.

17. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 28. Gernát (Werek), 32. Svačina (Martin Růžička, Polanský), 36. Svačina (Adamský, Gernát), 48. Hrňa (D. Musil, Marcinko) - 1. M. Kvapil (Šmíd, Doherty), 17. M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc), 41. Ševc (P. Jelínek). Rozhodčí: Bejček, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4834.

Třinec: Hrubec - Matyáš, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Adámek - Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Werek, Dravecký - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, M. Zachar - Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil - Teplý, P. Jelínek, L. Krenželok - Lakatoš, J. Vlach, Ordoš. Trenéři: Pešán a Augusta.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Šlahař (Anděl, Žižka) - 16. T. Mikúš (Roman Vlach, O. Beránek), 34. Gorčík (Lapšanský), 38. Balán (Šenkeřík, O. Beránek), 42. Gríger (Skuhravý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, D. Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4019.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Řezníček, Žižka, Nosek, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Poletín - E. Kulda, Popelka, Anděl. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář - T. Rachůnek, Gríger, Flek - T. Mikúš, Roman Vlach, O. Beránek - Stloukal, Skuhravý, Gorčík - Lapšanský, Balán, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) - 46. Trávníček (Jurčík, Gerhát), 64. J. Mikúš. Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, J. Mrázek - Duda, Klhůfek, Marjamäki - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - J. Stránský, Vantuch, Chrpa - J. Havel, Huml, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Litvínov: Janus - Ščotka, Baránek, Hunkes, Březák, Romančík, Suchánek - J. Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - J. Černý, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Řehoř, Havelka. Trenéři: Razým a Šlégr.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. P. Musil (Pacovský, M. Látal), 29. M. Procházka (L. Pabiška) - 49. Kašpar (Zaťovič). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2439.

Mladá Boleslav: Krošelj - Dlapa, Jan Hanzlík, Bernad, Kotvan, Němeček, T. Voráček, Pláněk - Vondrka, T. Knotek, Skalický - M. Látal, P. Musil, Pacovský - D. Šťastný, L. Pabiška, M. Procházka - Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Brno: Vejmelka - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Horký, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Plášek - Köhler, R. Zohorna, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 31. S. Treille (Dušek, Bubela), 47. Bubela, 57. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) - 25. Říčka (Kumstát, Blain), 44. Blain (P. Vrána, A. Kudrna), 48. Buchtele (A. Kudrna, Blain), 55. Jarůšek (A. Kudrna, Košťálek), 63. Blain (Pech, Říčka). Rozhodčí: Hradil, Kika - Malý, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. Diváci: 8338.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Holland, Cardwell, Wishart, Děrvuk, Hrabal, Miromanov, Budík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, S. Treille - Vondráček, Dušek, Perret - Mandát, Poulíček, Kusý. Trenéři: Kopřiva a Janecký.

Sparta: Machovský - Koštálek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Delisle, Blain, Gregorc - Říčka, Pech, Kumstát - Jarůšek, Sill, Rousek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - M. Beran, Smejkal, Pšenička. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. Strapáč (Irgl, Kolouch), 54. Strapáč (J. Galvas, Kolouch), 60. Strapáč - 8. Cibulskis (Cingel). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lučan, V. Hanzlík. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3527.

Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Jaroměřský, Dujsík, Staněk - Irgl, Kolouch, Strapáč - Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Burian - Skladaný, Holec, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Piché - Rákos, Koukal, Vincour - R. Pavlík, Cingel, Vopelka - Miškář, Bičevskis, Chalupa - Bezúch, Dragoun, Karabáček. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Gulaš (Kratěna), 32. D. Kindl (Čerešňák, Kracík) - 7. Schleiss (Lev), 40. Szturc (O. Roman, Tybor), rozhodující sam. nájezd O. Roman. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - J. Svoboda, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4747.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Vráblík, Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen - Gulaš, Nedorost, V. Němec - Indrák, Kracík, D. Kindl - Kantner, Kratěna, Stach - P. Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, Šidlík, T. Černý - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, Szturc - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Baláž, Pytlík, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.