Umí střílet prý jen z voleje, přesto drží parádní bilanci. Kubalíka mrzel v Třinci malý důraz

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
20. 10. 2017 20:48
Třinec porazil v extraligovém šlágru vedoucí Plzeň 3:2 v prodloužení a obě mužstva nadchla diváky skvělým hokejem. Utkání s parametry play off měli ve svých rukách dvakrát Západočeši, ale Oceláři se v obou případech dotáhli. Dominik Kubalík přidal v patnáctém utkání svou patnáctou branku.
Dominik Kubalík otevřel skóre v duelu Plzně proti Ocelářům, jeho tým se ale nakonec musel spokojit s jediným bodem. I tak zůstávají indiáni na čele tabulky.
Dominik Kubalík otevřel skóre v duelu Plzně proti Ocelářům, jeho tým se ale nakonec musel spokojit s jediným bodem. I tak zůstávají indiáni na čele tabulky. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Magnet 15. kola hokejové extraligy proti sobě v Třinci svedl Oceláře a vedoucí Indiány z Plzně. Západočeši přečkali úvodní nápor domácích a v dalším průběhu utkání dvakrát vedli. Třinec se však v obou případech dotáhl a v prodloužení mu vystřelil bod navíc Tomáš Marcinko.

Gólová asistence skromného Svobody

Plzeňský brankář Miroslav Svoboda v první třetině úspěšně čelil 11 pokusům Třince, a ještě přihrál na vedoucí branku Dominiku Kubalíkovi. Stalo se tak jen osm sekund po jeho návratu z trestné lavice. "Každý hráč na trestné myslí na to, že by pak mohl ujet. Míra akci skvěle rozehrál, to byl základ," pochválil střelec gólmana. Svoboda totiž chytil nelehkou střelu do lapačky, odbruslil a vyslal do úniku Schleisse.

Podle Svobody nešlo tak úplně o záměr. "Chtěl jsem to hlavně vyhodit po mantinelu. Ale máme signál, že tam vždy někdo čeká. Snažíme se to rychle posouvat ze třetiny," objasnil bývalý brankář Třince. Nejen v tomto případě ukázal, že mu práce s holí není cizí, i když má sám jiný názor. "Mně práce s holí paradoxně moc nejde, ale kluci a trenéři mě v tom podporují," řekl skromně Svoboda.

Na konci akce pak stála gólová střela Kubalíka. "Honza mi to hezky dal a já jsem jen vystřelil z voleje. To je jediné, co umím," prohlásil útočník, který je po rozpačitém začátku sezony v Plzni na hostování z Ambri-Piotty. V tvrdém utkání nebyla nouze o přesilovky, ale využita byla až ta poslední třinecká v prodloužení.

Růžičkův rekord visí stále vysoko

Kubalíka plzeňská impotence v přesilovkách mrzela i vzhledem k tomu, že si indiáni skoro na dvě minuty ve třetí třetině zahráli v pěti proti třem. "Nebylo to nijak špatně sehrané, ale chyběly góly. Dostaneme puk do brankoviště, ale pak tam chybí dorážky, větší důraz," kroutil hlavou dvaadvacetiletý útočník. Gól na 3:1 by utkání dost možná rozhodl, jenže Kubalík dvakrát nastřelil do zad Musila a Gulašovu ránu zablokoval Roth.

Nejlepší střelec extraligy z posledních dvou sezony rozjel tento ročník v takovém stylu, že se často hovoří o útoku na rekord 40 gólů. Tento primát drží třinecký Martin Růžička. "Růža má skvělou střelu, to ví celá republika. Jeho gól byl dneska důležitější. Budu se dále snažit branky dávat, ale nemám v hlavě, že bych útočil na rekord," přiznal Kubalík.

Růžička dosáhl rekordního zápisu před pěti lety, Kubalík v současnosti drží i po 15 kolech průměr gólu na zápas. "Je to pořádná palba. Růža měl neskutečnou formu, já na to opravdu nemyslím. Nereálné to ale není," podotkl plzeňský rodák. Růžičkův gól si na druhé straně hodně vyčítal gólman Svoboda.

Třinecký útočník si na bývalého spoluhráče přišel s bekhendovým blafákem. "Hrozně mi to vadí. Vím, že tu kličku umí ještě rychleji, ale i tak jsem dostal gól. Troufnu si říct, že to udělal nejhůře, co si pamatuju," mrzelo Svobodu, který lovil puk v prodloužení ze sítě ještě jednou.

Gulaš měl na Hrubce vztek

Prodloužení rozhodlo Kubalíkovo vyloučení, ale ještě předtím zachraňoval třinecké hokejisty gólman Šimon Hrubec. Nejdříve si poradil se šancemi Indráka a vychytal také samostatný únik Mertla s Gulašem. "Klobouk dolů před tím, co tam předvedl," smekl Kubalík. Třinecký brankář se roztáhl na čáře a chytil Gulašovu ránu z voleje do lapačky.

Reakce Západočechů. "Myslím, že pak Guli měl trochu zlost," usmál se Kubalík. Domácí gólman hovořil o štěstí. "Situace dva na nula je jedna z nejméně oblíbených pro brankáře. Chytíte to možná tak dvakrát z deseti. Asi byly dobře postavené hvězdy, dopadlo to dobře," ulevil si Hrubec.

Plzeň zůstala i po prohře v Třinci první s náskokem bodu před triem pronásledovatelů, které tvoří právě Oceláři, Kometa a Hradec Králové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy