Třinec i díky gólům odchovanců přehrál jasně Spartu, Zlín přišel o vítěznou sérii

6. 10. 2017 19:55
Ve šlágru 10. kola hokejové Tipsport extraligy přivítali hráči Třince pražskou Spartu, kterou díky dvěma brankám na začátku utkání porazila 4:1. O svou čtyřzápasovou šňůru bez porážky přišli hokejisté Zlína - před kamerami ČT Sport prohráli v Mladé Boleslavi také 1:4. V dalších zápasech si poradil hradecký Mountfield v Chomutově, Plzeň vykradla Vítkovice a jihlavská Dukla přejela na vlastním ledě Litvínov. Brněnská Kometa na domácím ledě roznesla Liberec v poměru 7:2. Až do prodloužení dospěl duel v Pardubicích, ten rozsekl až v prodloužení gólem olomoucký útočník Skladaný.
Tomáš Marcinko v zápase s Vítkovicemi
Tomáš Marcinko v zápase s Vítkovicemi | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Třinečtí hokejisté zabrali po předchozích dvou prohrách a přehráli jednoznačně pražskou Spartu 4:1. Oceláři vedli brankami Davida Ciencialy a Ondřeje Kovařčíka už v čase 5:34 o dva góly a v dalším průběhu využili obě přesilové hry - v polovině zápasu přidal třetí zásah nejproduktivnější obránce soutěže Vladimír Roth a skóre uzavřel Martin Adamský. Za hosty v závěru zkorigoval výsledek Miroslav Forman.

Třinecký klub se po minulé sezoně rozhodl, že chce dávat větší prostor svým odchovancům. A právě zásluhou hráčů z jeho líhně vedl už v šesté minutě 2:0. Cienciala krásně tečoval střelu Hrni, která ještě cinkla o břevno a zapadla do branky. Poté Ondřej Kovařčík překvapivě propasíroval bekhendovým pokusem puk z velkého úhlu za záda Aittokallia a zaznamenal premiérovou trefu v extralize.

Pražané si stěžovali po svých předchozích zápasech s Olomoucí a Pardubicemi, že prováhali začátky, ale tentokrát vůbec nehráli v první třetině špatně. Hrubec ale kryl všechny jejich pokusy včetně šancí Vrány a Dvořáka. Další osm střel zblokovala obětavá obrana domácích. Navíc ještě mohl přidat třetí trefu Ocelářů Marcinko, který ale po kombinaci Martina Růžičky s Rothem minul zcela prázdnou branku.

V prostřední části se aktivita přenesla na hokejky Třince a šance se rodily výhradně na jeho straně. V největší Rákos nedotáhl sólový průnik, ale domácí to nemuselo mrzet, protože v první přesilové hře zápasu vymysleli Polanský s Martinem Růžičkou další krásnou akci. Na jejím konci stal Roth, který zamířil přesně horního růžku.

Zmar Sparty korunovali v poslední třetině Černoch s Pechem, kteří se po hrubé chybě Rákose v obranném pásmu řítili sami na Hrubce, ale situaci překombinovali. Další šanci sebral skvělý brankář Ocelářů Dvořákovi. A tak přišel trest Třince, který využil díky trefě Adamského i svou druhou přesilovou hru v zápase. Hrubec se ale nakonec z druhé nuly v sezoně neradoval, protože jej v 57. minutě překonal z mezikruží Forman.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Zlín 4:1. Středočeši ukončili čtyřzápasovou vítěznou sérii Beranů velmi rázně, když o osudu utkání rozhodli hned na jeho začátku - v čase 12:09 vedli už 3:0. Dvakrát se v dresu vítězů zapsal mezi střelce útočník Jakub Orsava.

Hráči Plzně pokračují ve vítězné sérii a díky dnešní výhře na ledě Vítkovic si připsali už šestou výhru v řadě. Západočechům ji vystřelil svým jedenáctým gólem v sezoně Dominik Kubalík, který využil ve 46. minutě přesilovou hru. V závěru zpečetil výsledek Milan Gulaš gólem do prázdné branky. Druhou hvězdou byl gólman Alexander Hylák, který ve svém prvním startu v sezoně hned vychytal čisté konto.

Litvínovská Verva prohrála na ledě nováčka Jihlavy 1:4 a pošesté za sebou nebodovala. Dukla naopak před vlastním publikem už potřetí za sebou vyhrála. Dvěma body za gól a asistenci pomohl k úspěchu domácích útočník Michal Hlinka.

Hokejisté mistrovské Komety Brno pokračovali v 10. kole extraligy ve vítězném tažení a v repríze finále porazili Liberec vysoko 7:2. Kometa naplno bodovala popáté za sebou a udržela si první místo v tabulce. Naopak Bílí Tygři vyšli i v pátém zápase venku v této sezoně bodově naprázdno. Martin Erat k výhře přispěl jedním gólem a třemi přihrávkami a Marcel Haščák si připsal dva góly a asistenci.

Piráti z Chomutova podlehli doma Hradci Králové 2:3 a připsali si před vlastním publikem třetí porážku za sebou. Mountfield bodoval v pátém z posledních šesti duelů. Vítězný gól si v dresu hostů připsal útočník Petr Koukal, který ve 45. minutě zvýšil na 3:1.

Hráči Pardubic podlehli Olomouci 1:2 v prodloužení a v pátém domácím utkání v sezoně si připsali už čtvrtou prohru. Hosté vedli od 26. minuty, ale Dynamo dokázalo v závěru vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm sice Olomouc nezužitkovala přesilovou hru, ale pak přece jen vstřelil vítěznou branku František Skladaný.

10. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) - 57. Forman (Říčka, Černoch). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Kis, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 4927.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cienciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Sparta Praha: Aittokallio - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Zámorský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš - Forman, Reichenberg, Říčka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

BK Mladá Boleslav - Aukro Berani Zlín 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Žejdl, Orsava), 6. Valský (Pacovský, Knot), 13. Orsava (Klepiš, Žejdl), 36. Orsava (J. Říha, Němeček) - 36. J. Ondráček (Ferenc, Freibergs). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2875.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Pacovský, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - Kousal, Urban, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Zlín: Štůrala - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, Gazda - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 46. D. Kubalík (Kadlec, Gulaš), 60. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: Kika, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8, navíc D. Květoň (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7457.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc - Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Plzeň: Hylák - Jones, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Mertl, D. Kindl - Indrák, Stach, D. Kubalík - P. Straka, Kracík, Schleiss - M. Chalupa, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Slovák (J. Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) - 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Jaroslav Bednář), 45. Koukal (Jaroslav Bednář, F. Pavlík). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 4298.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Lauko, Poletín - V. Tomeček, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Džerinš, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Žálčík (Anděl, M. Hlinka), 36. T. Kubalík, 46. F. Seman (R. Hubáček, Čachotský), 57. M. Hlinka (Šidlík, Žálčík) - 41. Nejezchleb (Trávníček, F. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, T. Horák - J. Ondráček, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 4699.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička - F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský - J. Černý, M. Hanzl, Nicholls - Trávníček, Jurčík, Matoušek - J. Doležal, Válek, M. Hořava. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 43. Haščák (Štencel, J. Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) - 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Komárek, D. Jelínek. Vyloučení:9:10, navíc Haščák - Lakatoš, Vantuch všichni 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7485.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, V. Němec, T. Svoboda - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Liberec: Will - Jánošík, Ševc, Plutnar, Šmíd, Pyrochta, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Jašek - Bartovič, Vantuch, Ordoš - Jeník, D. Špaček, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 54. Rolinek (Trončinský) - 26. Strapáč (Skladaný), 63. Skladaný (J. Galvas). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Zíka, Rampír. Vyloučení: 3:7, navíc Wishart (Pardubice) 5 min. a do konce. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7335.

Pardubice: Klouček - Wishart, Hunkes, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Holland, od 41. navíc Ščotka - Vondráček, Tomášek, S. Treille - Quenneville, Bojko, Rolinek - P. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Kaut, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - Buc, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.