Třinec v únoru potřetí prohrál. Sparta utnula sérii porážek výhrou 1:0 nad Boleslaví

15. 2. 2019 19:51
Hradec Králové vyhrál ve 44. kole hokejové extraligy v Třinci 5:1 a vystřídal ho v tabulce na třetím místě. Východočeši rozhodli definitivně zápas v rozmezí 42. až 48. minuty, kdy třemi góly stanovili konečnou podobu výsledku. Gól a přihrávku si připsali Mislav Rosandič a Matěj Paulovič. Oceláři utrpěli nejvyšší porážku sezony a poslední dva zápasy ztratili doma se skóre 3:10.
Hokejová extraliga 2018/19, Třinec - Mladá Boleslav: Petr Vrána
Hokejová extraliga 2018/19, Třinec - Mladá Boleslav: Petr Vrána | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Třinecký trenér Václav Varaďa proházel po minulé prohře s Libercem složení všech formací a první polovinu úvodní třetiny se hrál svižný hokej. Diváci viděli hlavně boj bez šancí, přesto padl gól. Domácí nechali na chvíli mezi kruhy volného Koukala, jenž se trefil nad vyrážečku Hrubce.

Třinec za 45 sekund vyrovnal. Obránce Galvinš podpořil útok a z levého kruhu se trefil přesně do horního rohu. Hradec udeřil v závěru první třetiny z další nenápadné akce. Na modré čáře si vyměnili puk obránci Rosandič s Graňákem, jehož přízemní střela skončila v brance. Hosté mohli do šaten odcházet ještě veselejší, ale Hrubec zneškodnil sólo Pavlíka.

Královéhradečtí na začátku prostřední třetiny dvakrát zahrozili v přesilové hře, pokusy Cingela i Rákose z předbrankového prostoru ale se skóre nepohnuly. Třinec několikrát přečíslil obranu soupeře bez efektu - Růžička minul branku, Hrňu vychytal Pavelka, Roth prováhal ideální moment k zakončení a vracející se obránci ho obrali o "gólovku". Hosté se po srážce domácích hráčů Novotného s Douderou dostali dokonce do brejku čtyři na jednoho, ale v závěru akce ani nevystřelili.

Domácí trenér Varaďa před závěrečným dějstvím opět zamíchal se všemi útoky, ale už ve 42. minutě zvýšil zblízka osamocený extřinecký Rákos. Další ránu zasadil domácím Rosandič, jehož střelu od levého hrazení Hrubec přes klubko hráčů neviděl. Pověstný hřebíček přibil v početní výhodě Paulovič. Sám dal ještě i šestý gól, ale krátce po závěrečném klaksonu.

Sparta vyhrála 1:0

Hokejisté Sparty vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 1:0 a ukončili sérii tří porážek. Vyrovnaný duel rozhodl v čase 59:14 útočník Jiří Smejkal, domácí tak neuspěli po pěti výhrách.

Kouč hostů Krupp po středeční porážce na ledě posledních Pardubic změnil složení všech útoků a centr druhé formace Klimek se dostal do první šance utkání. Svůj brejk po minutě hry ale úspěšně nezakončil, brankář Růžička si poradil i s dorážkou.

Domácí byli poté nebezpečnější, výraznější tlak si ale vytvořit nedokázali. Machovský ustál závar ve čtvrté minutě, později si poradil s tečovanou střelou Bernada i šancí Zohorny po skončení úvodní přesilové hry.

Náboj druhé třetiny zvedly početní výhody. Při Dlapově vyloučení měli velkou šanci otevřít skóre Rousek a Jarůšek, Růžičku ale nepřekonali. Při Formanově trestu se do slibných šancí dostali Žejdl a Musil, ani oni ale ukazatelem skóre nepohnuli.

Střelecky aktivní byl zejména domácí Musil, většinou však mířil vedle branky. I díky tomu si Růžička ve druhé části připsal 13 zákroků, zatímco Machovský jen tři.

Bezbrankový stav nedokázali změnit ani domácí Bernad a hostující Jarůšek. Ve 48. minutě dělily Středočechy od vedení milimetry, na brankové čáře poskakující puk po Latálově střele a Machovského zákroku dokázal Košťálek včas odehrát. Rozhodující moment duelu nakonec přišel v samotném závěru, kdy Smejkal v pádu dorazil Piskáčkovu střelu a zápas rozhodl.

Brněnští obhájci titulu nevyužili ve 44. kole hokejové extraligy možnost dotáhnout se bodově na páté Vítkovice. V duelu s posledními Pardubicemi zahodila Kometa obrovské množství šancí, což ji stálo plný bodový zisk, přesto vyhrála 2:1 v prodloužení. V čase 62:27 rozhodl o úspěchu domácích nejlepší extraligový střelec Peter Mueller. Při porážce Mladé Boleslavi má Brno na šesté příčce tříbodový náskok.

Hokejisté Litvínova porazili ve 44. kole extraligy Karlovy Vary 5:4 v prodloužení. Domácí třikrát prohrávali, ale nakonec si připsali třetí výhru z posledních čtyř utkání. Udrželi se tak v desítce před dotírajícím Zlínem, který na Vervu ztrácí jen bod. V čase 61:05 rozhodl druhou trefou v utkání Juraj Mikúš. Dva góly stihl také hostující Jakub Flek.

Hokejisté jedenáctého Zlína zvítězili ve 44. kole extraligy na ledě vedoucího Liberce 3:2 a po třetí výhře za sebou se přiblížili desátému Litvínovu na rozdíl jediného bodu. O prvním úspěchu Beranů ve vzájemných duelech po čtyřech prohrách za sebou rozhodl v 59. minutě Pavel Kubiš. Bílí Tygři poznali hořkost porážky poprvé po pěti výhrách a před druhou Plzní mají náskok pěti bodů.

Podrobnosti připravujeme…

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Galvinš (Š. Novotný) - 11. Koukal (Paulovič, Linhart), 19. Graňák (Rosandič), 42. Rákos (Vopelka, M. Chalupa), 46. Rosandič (Vopelka, F. Pavlík), 48. Paulovič (Cibulskis, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4593.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvinš, Matyáš, Gernát, D. Musil, M. Doudera, Adámek - M. Růžička, Polanský, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Werek - Svačina, P. Vrána, M. Kovařčík - O. Kovařčík, Š. Novotný, Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Graňák - Paulovič, Koukal, M. Chalupa - Dragoun, Cingel, R. Pavlík - Smoleňák, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Rákos, Lessio. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 60. Smejkal (Piskáček, Sill). Rozhodčí: Šír, Horák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3837.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček - Vondrka, Klepiš, Skalický - Najman, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Sparta: Machovský - Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček, Piskáček, Blain, Kalina, De la Rose - Smejkal, Sill, M. Beran - Roberts Bukarts, Klimek, Jarůšek - Forman, Pech, Buchtele - Rousek, K. Klíma, A. Kudrna. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Trávníček (Piché), 25. Piché (Gerhát), 38. J. Mikúš (Trončinský, F. Lukeš), 54. Jurčík (Trončinský, M. Hanzl), 62. J. Mikúš (Ščotka) - 22. Gorčík (Skuhravý, Eminger), 23. Flek (Gríger, Plutnar), 33. Flek (Gríger), 44. Kverka (Eminger, Stloukal). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Lučan, Hlavatý. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4456.

Litvínov: Petrásek - Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Hunkes, L. Doudera, Šesták - J. Petružálek, Gerhát, Trávníček - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Kašpar, J. Mikúš, Helt - Jurčík, M. Hanzl, M. Havelka. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák, M. Rohan, Podlipnik - T. Rachůnek, Gríger, Flek - T. Mikúš, R. Vlach, Kohout - Balán, Skuhravý, Gorčík - Stloukal, Kverka, Šik. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Indrák (V. Nedorost, Kantner), 34. Gulaš (Allen, Jan Kovář), 40. V. Němec (D. Kindl, Jones), 55. Moravčík (Eberle, Kantner) - 5. J. Stránský (Raška), 5. Vantuch (Marjamäki, Knot), 35. Trefný (Raška, L. Kovář), 36. Sklenář (T. Svoboda, Dietz), rozhodující sam. nájezd J. Stránský. Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, D. Klouček. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6335.

Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Pulpán, Allen, Jones, L. Kaňák, Moravčík - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Preisinger, V. Němec - Indrák, V. Nedorost, Kantner - Roubal. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Chomutov: Peters - Knot, Jank, Buchtela, L. Kovář, Zeman, Dietz - J. Stránský, Raška, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Vantuch, Marjamäki - Klhůfek, Chlouba, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Orsava (M. Erat), 63. Mueller (O. Němec) - 35. P. Sýkora (J. Mikuš). Rozhodčí: Mrkva, M. Sýkora - Bryška, Pešek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, Orsava - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Kusko, Süss. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný, Oslizlo a Horáček.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, J. Zdráhal, Porseland - Hovorka, Bubela, Dušek - P. Sýkora, Ihnačák, Marosz - Horký, Mandát, Machala - Poulíček, Kloz, Machač. Trenéři: Lubina a Čáslava.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. P. Jelínek (L. Hudáček, Šmíd), 47. Lenc (Šmíd, Birner) - 29. Fořt (Freibergs, J. Ondráček), 55. Herman (Honejsek, Šlahař), 59. Kubiš (J. Ondráček, Freibergs). Rozhodčí: Pražák, Kika - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 6989.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Kolmann - Lenc, Lakatoš, Birner - Valský, L. Hudáček, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.

Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - E. Kulda, P. Sedláček, Fryšara - Václavek, Popelka, Werbik. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.