Trápení Sparty zkazilo Kruppovi Vánoce. Kdo si jen kryje zadek, měl by odejít, říká

ČTK ČTK
3. 1. 2019 18:25
Německý kouč hokejistů Sparty Uwe Krupp přiznal, že pozice Pražanů v extralize hodně zaměstnává jeho hlavu. Přes nepříznivé výsledky ocenil pracovitost a přístup svých svěřenců. Přál by si však, aby po poklesu z čela tabulky až na současné desáté místo přišla úspěšná série, jež by posílila sebevědomí celého mužstva.
Německý kouč hokejistů Sparty Uwe Krupp
Německý kouč hokejistů Sparty Uwe Krupp | Foto: Milan Kammermayer

"Samozřejmě nejsme spokojení s výsledky a tím, jak na tom jsme, ale není zdaleka všechno negativní. Potřebovali bychom jen nějakou odměnu za naši práci, kterou odvádíme," řekl Krupp na dnešním setkání s novináři.

Nezastíral, že i pro něho je situace obtížná. I tak si třiapadesátiletý bývalý skvělý bek uchovává pozitivní nadhled. "Je to šance se v pozici trenéra zase něco nového naučit. Musím i v takovéhle situaci najít cestu, jak budeme vyhrávat. Už jsem si ale podobnými takovými situacemi prošel a bylo jich víc, i když třeba za jiných okolností," připomněl Krupp.

Povinnosti a zodpovědnost za současnou Spartu nedokázal vytěsnit z hlavy ani během svátečních dnů v závěru roku. "Mé Vánoce? Kompletně zrušeno," uvedl Krupp s hořkým pousmáním. "Pro nás všechny je opravdu těžké tomu v takové situaci uniknout, navíc, když jsme měli volno jediný den 24. prosince. Den nato jsme zase trénovali," doplnil Krupp.

Věří však, že podobnou zodpovědnost cítí i hráči. "Je to výzva i pro ně, aby tohle zvládli. Kdo si chce krýt zadek, poukazovat akorát na ostatní, co by měli dělat lépe, a schovávat se, takoví hráči ať jdou radši domů. Vážně. Jestli je tady někdo takový, ať se sbalí a jde domů, je velká spousta jiných zaměstnání mimo hokej," prohlásil Krupp.

I když výsledky by mohly naznačovat opak, ve hře týmu vidí v porovnání se začátkem sezony progres. "Nehledě na ty výsledky tam je od zápasu s Třincem více střel, vypracujeme si více šancí, dobře forčekujeme, těch dobrých věcí je víc. Fyzicky jsme na tom velmi dobře. A je to tým, který má dobrého ducha," vyzdvihl Krupp.

Sparťanům však nijak nepřidává nalomené sebevědomí. "Ale nemyslím si, že by hráči byli dole. Sami věří, že máme dobrý tým a věří ve své hokejové schopnosti a dovednosti. Myslím, že máme problém v tom, abychom byli naplno soustředění na zápas od jeho začátku a po celých 60 minut, nikoliv jen 40. To se musíme naučit, protože nás to pak stojí zápasy. Od každého hráče bychom potřebovali ještě pár procent navíc," podotkl Krupp.

Od stylu hry, který týmu vštěpuje, nechce ustupovat. "Průběžně jsme pár věcí změnili, ale nechceme být týmem, který sedí vzadu zalezlý," ujistil Krupp. "My hlavně potřebujeme začít hrát naplno od stavu 0:0 a ne až od stavu 0:2. Možná je to výsledkem toho, že jsme v sezoně odehráli pár zápasů, v nichž se nám podařilo skóre otočit. Je to sice dobrá známka charakteru hráčů a jejich síly, ale ono takhle nejde hrát pořád."

Z posledních šesti utkání vyhrála Sparta jediné a dává navíc poslední dobou málo gólů. "V šatně přitom máme spoustu střelců, hodně dobrých hráčů. Musíme si vyhrnout rukávy, tvrdě pracovat a projít si tím. Je to i o zodpovědnosti hráčů. A o zodpovědnosti hráčů jakožto členů jednoho týmu. Mnozí se nám teď uzdravili, potřebujeme uhrát pár dobrých výsledků a mohlo by to být zase o něco lepší," řekl Krupp.

K otázce, zda stále cítí důvěru vedení, se nechtěl moc vyjadřovat. "O tom zbytečně moc nepřemýšlím. S Petrem Břízou mluvíme o všem napřímo, je informovaný o rozhodnutích, jaká děláme, proč je děláme," přiblížil Krupp.

Podobně okomentoval i možnost hráčských výměn. "To je věc Michala Broše s Petrem Břízou," jmenoval sportovního manažera a klubového šéfa, přičemž Broš byl v poslední době dokonce na střídačce během utkání. "Nesedím tady a nečekám, že přijde Connor McDavid. Na nic takového nespoléháme. Máme nějakých 20 zápasů do konce a musíme zapomenout na Vánoce, Nový rok, nějaká kdyby a jestli. Musíme si to uhrát," řekl Krupp.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy