Třinec bušil na vrata marně. Ale dříme tady velký potenciál, věří věčně stříbrný Svačina

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 4. 2018 11:01
Třicetiletý útočník Vladimír Svačina hrál finále extraligy potřetí a do sbírky přidal třetí stříbrnou medaili. Stejně jako s Vítkovicemi v roce 2010 a vloni s Bílými Tygry. Vnímal, že Třinec měl sílu na to, aby Kometu ve finále prohnal více. Navzdory zklamání věří, že pokud zůstanou Oceláři pospolu, velké věci ještě dokážou.
Podruhé v nové Werk Areně skončili Oceláři těsně pod extraligových vrcholem.
Podruhé v nové Werk Areně skončili Oceláři těsně pod extraligových vrcholem. | Foto: Lukáš Filipec

Jak prožíváte zisk stříbrné medaile?

Zatím to koušu strašně špatně. Věřil jsem tomu jako nikdy předtím. Měli jsme to skvěle rozjeté, doufal jsem, že by se to mohlo povést. Co se dá dělat, stříbro je výborný úspěch, ale teď jednoznačně převládá zklamání.

V prvním zápase jste doma vyhráli 5:1, ale pak přišly čtyři porážky. Co Kometa změnila, že vás nenechala dotáhnout?

Těžko říct. My jsme se více soustředili na sebe a tolik se toho nezměnilo. Jen jim tam napadaly góly, které my jsme nedali, i když jsme měli šance. Více se to k nim odráželo, potrestali každou chyby. V žádném případě nebudu říkat, že měli více štěstí. Nevím, možná tomu šli více naproti.

Byla Kometa v rozhodujících momentech vyzrálejší než vy?

Je to tak. Hráli to, co zrovna potřebovali. Kolikrát jsme do nich bušili úplně zbytečně. Na hodnocení je teď brzo. Těžko se mi hledají slova.

Vnímáte druhé místo jako úspěch třineckého klubu?

Řekli jsme si, že to je obrovský úspěch. V sezoně jsme neměli žádné výkyvy, parádně jsme zahráli Ligu mistrů. Povedlo se nám play off, šli jsme do finále. Nikdo s tím před sezonou nepočítal, ale když už finále hrajete, chcete pohár. Stříbro je vždycky smutné, dojde nám to později.

Co bylo špatně v pátém finále? Nejspíš jste doma chtěli na Kometu vlítnout, ale po první třetině jste prohrávali 0:3.

Neřekl bych, že jsme na ně chtěli vyloženě vlítnout. Spíš jsme chtěli hrát chytře ze zabezpečený obrany a dát první gól. Bohužel nám v prvním střídání ujeli po křídle a dali gól na 1:0 oni. Celých šedesát minut bylo před námi. Hráli jsme docela povedenou přesilovku, oni ujedou, dva odrazy bruslí a dají další gól. Bylo vidět, že jim tam spadne fakt vše.

Jakou roli sehrála únava?

Play off je hodně o únavě, ale unavení jsme byli my i oni. Po zápasech se špatně spí, hlava jede pořád naplno a další den máte druhý zápas. Do toho přejíždíte autobusem, vůbec nejste doma. V play off musí jít únava stranou. Chcete vyhrát, zvednout pohár se nepoštěstí každému.

Jakou budoucnost má třinecké mužstvo? Vy zůstáváte?

Uvidíme, smlouvu mám. (úsměv) Myslím, že když mančaft zůstane po kupě, potenciál je tu obrovský. Mladí kluci ukázali, že na to mají, hráli parádně. Neskutečně jsme se semkli. Snad se velké změny dít nebudou, i když to tak ve sportu chodí. Je to spíš otázka na vedení a trenéry.

Ale základ týmu je podle vás jaksi daný a dobrý, ne?

Myslím, že ano. Z velké části zůstane mančaft po kupě. Nebude to jak v Českých Budějovicích, kde teď skončilo snad šestnáct hráčů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy