Suverénní Liberec ovládl šlágr v Třinci, zoufalá Sparta nestačila ani na Pardubice

13. 2. 2019 19:33
Duel dvou nejlepších celků hokejové extraligy měl jednoznačného vítěze, lídr z Liberce vyhrál na ledě Ocelářů 5:2. Díky tomu poskočila na druhé místo Plzeň po výhře 4:2 nad Vítkovicemi. Brněnský obhájce titulu podlehl 1:2 v prodloužení Mladé Boleslavi, Zlín zdolal Karlovy Vary 5:3 a Chomutov 4:1 Litvínov. Hradec zvítězil 3:1 v Olomouci a poslední Pardubice si vyšláply 4:1 na Spartu.
Liberecká radost
Liberecká radost | Foto: Dalibor Sosna

Výhru Severočechů v Třinci režíroval Lukáš Krenželok, který dal gól a na další tři přihrál. Bílí Tygři popáté naplno zabodovali a Ocelářům se v čele tabulky vzdálili na sedm bodů.

Liberec se i na ledě vicemistra představil ve výborném světle. Nepochybně tomu nahrál i rychlý vedoucí gól, který už po 102 sekundách vstřelil důrazný Krenželok. Sudí se hned jel poradit s kolegou u videa, který po prohlédnutí situace gól uznal.

Severočeši znovu profitovali z výborného bruslení. Domácí jejich kompaktní obranu prolamovali stěží, kontry soupeře byly nebezpečnější. I díky Růžičkově srážce s rozhodčím unikl ve 12. minutě v oslabení znovu Krenželok, ale Hrubce nepřekonal. Úspěšnější byl v 17. minutě v přesilovce Jelínek, který měl před Hrubcem dost prostoru na dvě dorážky.

Před třineckou brankou to hořelo ještě v 19. minutě, ale Kvapilovo zasunutí zpoza branky čáru nepřekročilo. Domácí do druhé části vstoupili lépe a hned ve 22. minutě snížil v přesilové hře bombou od modré čáry Gernát.

Třinec se hrnul dopředu, ale současně otvíral okénka, kterými prostupovali hosté, a Hrubec měl co dělat, aby zlikvidoval nájezdy Lakatoše a Ševce. Pak už byl ale krátký na dorážku Ordoše, který zblízka ve 31. minutě upravil stav na 3:1 pro Liberec.

Ordoš mohl osud utkání definitivně vyřešit ve 42. minutě, když se parádně prokličkoval až před Hrubce, ale ten se překonával. Z jednoho z několika přečíslení nakonec rána do vazu přece jen přišla. Další díru v obraně Ocelářů po pasu Kvapila potrestal ve 48. minutě Vlach gólem na 4:1. Navíc už o 40 sekund nato využil další nepozornosti třinecké defenzívy neobsazený Ordoš a bezmocného Hrubce vyhnal na střídačku.

Hrňa v závěru ještě v početní výhodě snížil na 2:5, Třinec to chvilku zkoušel i v šesti proti čtyřem, ale Polanského faul závěrečnou snahu domácích definitivně zhatil.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Brno 2:1 v prodloužení a přiblížili se v tabulce šesté Kometě na rozdíl bodu. Utkání rozhodl v čase 61:18 útočník Pavel Musil. Středočeši porazili úřadujícího mistra i počtvrté v sezoně, aktuálně vyhráli pátý zápas za sebou.

Pardubice zvítězily nad Spartou 4:1, na domácím ledě Pražany udolaly po sedmi duelech a čtyřech letech. Dvěma góly se na tom podílel útočník Ondřej Machala.

Plzně porazila Vítkovice 4:2 a připsala si čtvrtou výhru za sebou. Vyrovnaný duel rozhodly přesilové hry. Domácí v nich skórovali dvakrát včetně vítězné branky Jana Kováře v 58. minutě.

Chomutov zdolal Litvínov 4:1 a ukončil sérii šest porážek. Piráti si ve vyhroceném podkušnohorském derby pomohli dvěma přesilovkovými góly a přiblížili se v tabulce dvanáctým Karlovým Varům na pět bodů. Litvínov je i nadále desátý.

Zlín si poradil s Karlovými Vary 5:3 a přiblížil se v tabulce desátému Litvínovu na dva body. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře domácích podílel Jakub Šlahař. Zlín naplno bodoval po pěti zápasech.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Gernát (Svačina), 56. Hrňa (M. Růžička, Roth) - 2. L. Krenželok (P. Jelínek, Ševc), 17. P. Jelínek (Stříteský, L. Krenželok), 32. Ordoš (Šmíd, L. Krenželok), 48. J. Vlach (M. Kvapil), 48. Ordoš (L. Krenželok, Hanousek). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 4993.

Třinec: Hrubec (48. Kantor) - Roth, M. Doudera, Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, od 21. navíc Matyáš - M. Růžička, P. Vrána, Werek - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, Polanský, M. Kovařčík - Svačina, Š. Novotný, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Kolmann - Lenc, Redenbach, Birner - Valský, L. Hudáček, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Lakatoš, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branka a nahrávky: 2. Machala (Horký, Cardwell), 29. Kloz, 40. Eklund (Mandát), 51. Machala (Schaus, P. Sýkora) - 28. Jarůšek. Rozhodčí: Pavlovič, Roman Svoboda - Tošenovjan, Lhotský. Vyloučení: 7:10, navíc Sill a Forman (oba Sparta) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7381.

Pardubice: M. Klouček - Eklund, J. Zdráhal, J. Mikuš, Schaus, Budík, Cardwell - Hovorka, Bubela, Dušek - P. Sýkora, Ihnacak, Marosz - Horký, Mandát, Machala - Poulíček, Kloz, Perret. Trenéři: Lubina a Čáslava.

Sparta: J. Sedláček - Kalina, Blain, Piskáček, Delisle, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček - Roberts Bukarts, Pech, Jarůšek - Forman, Klimek, Kumstát - Rousek, Smejkal, K. Klíma - A. Kudrna, Sill, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Žejdl (Vondrka, Kotvan), 62. P. Musil (M. Látal, Bernad) - 20. Orsava (M. Erat). Rozhodčí: Hribik, Kika - Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3444.

Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka - Vondrka, Klepiš, Skalický - Najman, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Brno: Čiliak - O. Němec, Bartejs, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, Plášek - Kusko, J. Hruška, Orsava - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný, Oslizlo a Horáček.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Pulpán (P. Straka, Kodýtek), 26. Indrák (Gulaš, Jan Kovář), 58. Jan Kovář (Moravčík, Pour), 60. Gulaš (Moravčík) - 9. P. Zdráhal (Kucsera, Š. Stránský), 42. D. Květoň (D. Krenželok, Hrabal). Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Petružálek - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 5901.

Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Pulpán, L. Kaňák, Moravčík, Allen, P. Hořava - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Preisinger, V. Němec - Indrák, V. Nedorost, Kantner - Kolda. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Vítkovice: Dolejš - Trška, Výtisk, Šidlík, Gregorc, Hrabal, D. Krenželok - Dej, Lev, Olesz - Tybor, Roman, Schleiss - Szturc, Poletín, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Fořt (Nosek, J. Ondráček), 29. P. Sedláček (Šlahař, Gazda), 37. Freibergs (Popelka, Nosek), 49. Herman (Šlahař, Honejsek), 58. Šlahař (Kubiš, Fořt) - 20. Flek (Skuhravý), 40. Kozák (Stloukal), 49. T. Mikúš (Šenkeřík). Rozhodčí: Hradil, Lacina - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 3511.

Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Herman - Šlahař, P. Sedláček, Fryšara - E. Kulda, Popelka, Werbik. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kozák, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - T. Mikúš, R. Vlach, J. Černý - Gorčík, Skuhravý, Šik - Kohout, Balán, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Duda (Vantuch, Dietz), 28. J. Stránský (Sklenář, V. Růžička ml.), 39. T. Svoboda (V. Růžička ml., L. Kovář), 48. Raška (J. Stránský, Knot) - 43. M. Hanzl (Piché). Rozhodčí: Pešina, Horák - Pešek, O. Polák. Vyloučení: 8:6, navíc Trončinský (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5125.

Chomutov: Peters - Knot, Jank, Buchtela, L. Kovář, Zeman, Dietz, Valach - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Vantuch, Marjamäki - J. Stránský, Raška, Tomica - Klhůfek, Chlouba, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Litvínov: Janus - Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Hunkes, L. Doudera - J. Petružálek, Gerhát, Trávníček - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Kašpar, J. Mikúš, Helt - Jurčík, M. Hanzl, Havelka. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Irgl (J. Galvas) - 9. Rosandič (F. Pavlík, Rákos), 40. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 51. Vopelka (M. Chalupa). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3567.

Olomouc: Konrád - Vyrůbalík, Rutar, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Jergl, J. Knotek, Holec - Irgl, Strapáč, Burian - Mráz, Skladaný, Laš - V. Tomeček, J. Káňa, Podlaha. Trenéři: Tomajko a Moták.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Graňák - M. Chalupa, Koukal, Paulovič - R. Pavlík, Cingel, Dragoun - Miškář, Bičevskis, Smoleňák - Vopelka, Rákos, Lessio. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.