9. 4. 2022 14:46
Sparťanský útočník David Tomášek podle předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka po faulu kapitána Českých Budějovic Milana Gulaše ve čtvrtečním třetím semifinále extraligy na jihu Čech nesimuloval. Podnět k přezkoumání situace mu dali zástupci Motoru, Ujčík ale řízení zastavil.
Milan Gulaš.
Milan Gulaš. | Foto: Petr Tibitanzl / Motor České Budějovice

Gulaš byl za nedovolený zákrok vyloučen v čase 55:25 za stavu 2:0 pro České Budějovice na pět minut a do konce utkání. Sparta si dvěma góly v dlouhé přesilovce vynutila prodloužení a v něm v čase 71:55 rozhodl o její výhře 3:2 druhým gólem v utkání Filip Chlapík po Tomáškově vyhraném vhazování.

Gulaš dostal od disciplinárky trest na jeden zápas a pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního příjmu.

Vedení Motoru trest rozporovalo a podalo podnět na Tomáška. "Hráč byl holí drženou v obou rukách zasažen do obličejové části hlavy a namítaného přestupku (nafilmovaný pád nebo přehrávání) se nedopustil. K závěru, že by se pokusil předstíráním zásahu ovlivnit úsudek rozhodčích, nelze dospět ani na základě záběru zaslaného navrhovatelem," uvedl Ujčík v tiskové zprávě.

Motor v pátek vyhrál nad Spartou 3:1 a snížil v sérii hrané na čtyři vítězství na 1:3 na zápasy. Souboj bude pokračovat v pondělí od 18:30 v pražské O2 areně a vítěz ve finále vyzve mistrovský Třinec.