Rozšíření videa, napětí od začátku nebo útočníci v pruzích. Extraliga zvedá oponu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
12. 9. 2019 8:20
Dnešní předehrávkou mezi Spartou a Plzní (18:30, ČT Sport) se rozjede 27. ročník české hokejové Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž zavedla několik novinek, po letech ji navíc bude hrát Jaromír Jágr se svým Kladnem. Projděte si taháky extraligové sezony.

Třinec v roli obhájce, hladový Plekanec v Brně

Extraligový titul budou v sezoně 2019/20 obhajovat třinečtí Oceláři.
Extraligový titul budou v sezoně 2019/20 obhajovat třinečtí Oceláři. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Spolu se Spartou by měli k aspirantům na zisk Masarykova poháru patřit hlavně hokejisté Třince a Brna, vítězové posledních tří ročníků extraligy. Oceláři zažijí druhou sezonu v klubové historii v roli obhájců titulu, od začátku bude na jejich výkony upřena pozornost. Kometa angažovala nového trenéra Petra Fialu a dotáhla přestup Tomáše Plekance.

Plekanec se vloni vrátil z NHL, Kometě krátce vypomohl, ale v závěru sezony odešel domů do Kladna bojovat o postup. Nicméně v novém ročníku by rád hrál o svůj první extraligový titul a větší šanci cítí pochopitelně v Kometě. Byť chtějí Brňané začlenit více mladých hráčů, na klíčových postech by měli znovu sázet především na zkušenost. Je otázkou, zda a kdy se k týmu připojí Martin Erat, který odletěl k blíže nespecifikované operaci do Ameriky.

Oceláři ponechali vítězný kádr z velké části stejný. Největší rošáda se udála na pozici brankáře, kde se vystřídali reprezentanti Šimon Hrubec (odešel do KHL) a Patrik Bartošák (přišel od největšího rivala z Vítkovic). Komplikací pro svěřence Václava Varadi může být zranění střelce Martina Růžičky, jenž by měl týmu chybět nejspíš až do konce roku 2019. Mimo hru je zatím i Lukáš Krajíček.

 

Právě se děje

Další zprávy