Zářící Kometa proti probuzené dračí síle. Třinci schází specialista. Kdo může být tajným esem?

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 4. 2018 19:44
Už v sobotu odstartuje v hokejové extralize finálová série mezi Kometou a Oceláři. Rozjetí Brňané chvátají za obhajobou a jsou favoritem, ale Třinec nemohou nepodceňovat. Slezané se proti Kometě umí vytáhnout a s rozmanitou skladbou mužstva mají šanci. Podívejte se na srovnání finálových soupeřů.

Vzájemná utkání

Každý hokejista potvrdí, že play off a základní část jsou dvě odlišné soutěže. Třinec a Kometa se od návratu Brňanů do extraligy v roce 2009 ve vyřazovacích bojích nepotkaly. V základní části odehrály 36 vzájemných utkání s bilancí 20 výher Ocelářů (z toho jednou v prodloužení a dvakrát na nájezdy) a 16 triumfy Brna (z toho třikrát na nájezdy). Třinec nastřílel v těchto duelech 116 gólů, Kometa 94.

Také v aktuálním ročníků má Třinec bilanci krapet lepší. V prvním kole vedl v Brně už 4:2, ale nakonec se z vítězství 5:4 na nájezdy radovala Kometa. Utkání druhé a třetí čtvrtiny ovládli Oceláři (doma 4:1, venku 3:2), ale naposledy dominovali Brňané. V polovině ledna vyhráli ve Slezsku 5:2. Oceláři tak získali o dva body více.