Dědkův odchod nevadí, líčí pořadatel hokeje ve Špindlu. Bude Jágr hrát další rok?

Daniel Poláček Daniel Poláček
30. 11. 2021 17:54
Už měli rozestavěnou arénu, ale stejně musí balit. Série hokejových zápasů pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně neproběhne ani letos. "Šlo by o ekonomicky nevýhodnou záležitost," komentuje odklad spolumajitel pořadatelské agentury Eniva Tomáš Vosátka.
Z hokejových zápasů pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně už podruhé sešlo.
Z hokejových zápasů pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně už podruhé sešlo. | Foto: Winter Classic

Akci odkládáte už podruhé. Dočkají se fanoušci vůbec?

Rušení rozhodně neplánujeme, myšlenka celé akce je výborná a máme podporu ze všech stran - od klubů, Jaromíra (Jágra)… Odklad je reakcí na současná opatření v souvislosti s koronavirem. Jsme mrzutí, ale museli jsme to udělat.

Říkáte, že máte podporu ze všech stran, ale partner projektu a majitel extraligových Pardubic Petr Dědek se zlobil, že s ním zrušení nikdo neprobíral a že končí s podporou.

Petr Dědek byl pouze titulárním partnerem, nikoliv spoluorganizátorem. I tak jsme s ním měli jednání, kde jsme si ještě se spoluorganizátory, tím myslím Jaromíra Jágra a Skiareál Špindlerův Mlýn, řekli všechna pro i proti. My jakožto hlavní organizátor jsme museli udělat rozhodnutí. Ano, pan Dědek se s ním neztotožňuje, ale pro nás je opravdu důležité reagovat na současnou situaci ohledně covidu. Celá akce byla koncipovaná primárně pro lidi, aby si ji užili, což by teď nešlo.

Není ale odchod titulárního partnera problematický z finančního hlediska?

Vůbec ne. Podpora společnosti D+D Real byla nízká. Bavíme se o jednotkách procent v rámci celkového rozpočtu, takže to pro nás není zásadní. Jestli se pan Dědek bude nebo nebude příště účastnit, je čistě jeho rozhodnutí, které nedovedeme ovlivnit.

Když se akce odložila poprvé, Jaromír Jágr - možná trochu v nadsázce - prohlašoval, že musí hrát další rok, aby splnil závazek a ve Špindlerově Mlýně hrál. Prodlouží si kariéru znovu?

Samozřejmě byl součástí jednání, protože je jedním z důležitých spoluorganizátorů celé akce. Bez něj bychom toto rozhodnutí neudělali. Nemám právo se za něj vyjadřovat, ale i on souhlasil s tím, abychom to odložili, takže myslím, že nějaké plány v hlavě má. Bude to na něm.

Počítáte i s variantou bez Jágra?

Naprosto upřímně - zatím jsme vůbec nezvažovali variantu, že by se Jaromír neúčastnil. 

Letošní odklad je jiný v tom, že tentokrát už jste měli rozestavěný areál, který něco stál. Jak jste na tom finančně?

Sedí nad tím náš krizový štáb. Dáváme dohromady veškeré částky, jakožto agentura máme nějaké vlastní zdroje, něco už je uhrazené, pokryté. Přesné informace teď u sebe nemám, ale samozřejmě je to pro nás nepříjemné. 

Kdyby se akce nakonec konala, třeba i s tou tisícovkou diváků, jak navrhoval Petr Dědek, vyplatila by se vůbec?

To se ptáte správně. Pokud snížíte kapacitu ze zhruba sedmi tisíc na tisícovku, každý člověk si jednoduše spočítá, že je to sedmkrát méně. V tu chvíli jde o ekonomicky nevýhodnou záležitost. Taková akce se nedá pokrýt ze vstupného a z peněz sponzorů. I proto jsme se jako pořadatel rozhodli pro odklad. Nedávalo nám to logiku.

Měli jste rámcově spočítané, kolik byste prodělali?

Kdyby výstavba areálu pokračovala dál… Už teď se pohybujeme v řádech milionů, pak bychom se asi dostali do řádů desítek milionů a do případných ztrát. Měli jsme spočítané, jaké by to bylo s tisícovkou diváků, ale stejně jako ostatní samozřejmě nevíme, jak se budou opatření vyvíjet dál.

Jaký na ně máte názor? Přišel byste s nimi jako ministr zdravotnictví, nebo jste pro jiné řešení?

Myslím, že nemám sebemenší právo se k tomu vyjadřovat, protože nejsem člověk znalý jakéhokoliv zdravotnického oboru. Respektuju nařízení. Jsme malí páni, abychom cokoliv měnili. Samozřejmě lze vykřikovat do světa, že jsme mohli žádat o výjimky nebo obcházet nařízení, ale s tímhle se neztotožňuji. Myslím, že taková akce by neměla mít pachuť, že si tady někdo něco snaží vydobýt, aby z toho měl vlastní prospěch. Nebo aby to bylo jen pro tisícovku vyvolených, které bychom z těch všech držitelů prodaných vstupenek horko těžko vybírali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Na východní pobřeží USA dorazila silná bouře, která může zasáhnout kolem 80 milionů lidí a přinést až 60 cm sněhu. Tisíce letů jsou zrušeny

Aktualizováno před 17 minutami

V čele Strany zelených zůstanou Magdalena Davis a Michal Berg, delegáti je jakožto spolupředsedy zvolili na dnešním sjezdu. Protikandidáty neměli

Zelení by měli patřit k sociální a ekologické opozici vůči vládě. Je k tomu nutné hledat smysluplné a důvěryhodné partnery, strana začala mimo jiné komunikovat s novým vedením ČSSD. Na sobotním on-line sjezdu to řekl spolupředseda Zelených Michal Berg, který s Magdalenou Davis obhajoval pozici v čele strany. Protikandidáty nemají.

Strana zelených se sociálními demokraty pod vedením Jana Hamáčka dříve jednala o možné spolupráci před loňskými sněmovními volbami. Nakonec se ale subjekty nedohodly. Zelení obdrželi ve volbách 0,99 procenta hlasů, do dolní komory se nedostala poprvé za dobu samostatné České republiky ani ČSSD.

S novou vládou Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) přišla podle Berga určitá naděje na posun v některých věcech. Kritizoval ale zároveň například nedostatečnou podporu některých typů obnovitelných zdrojů energie, osekávání veřejných výdajů nebo konzervativní rétoriku v rodinné politice.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Suterová si ve sjezdu v Ga-Pa dojela pro čtvrté vítězství v SP

Švýcarská lyžařka Corinne Suterová vyhrála sjezd v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála a připsala si čtvrté vítězství v závodě Světového poháru v kariéře. Poslední sjezd před olympijskými hrami vynechala řada elitních závodnic včetně Ester Ledecké.

Na druhém místě skončila se ztrátou 51 setin sekundy další Švýcarka Jasmine Fluryová. Ta se dostala na stupně vítězů teprve podruhé, dosud se jí to podařilo pouze v roce 2017 při výhře v superobřím slalomu ve Svatém Mořici.

Třetí příčku obsadila Cornelia Hütterová, která za nejrychlejší Suterovou zaostala o 78 setin. Rakouská reprezentantka se na pódium ve Světovém poháru prosadila po více než tříleté pauze.

Sedmadvacetiletá Suterová všechny tři předchozí triumfy zaznamenala v roce 2020, kdy získala malé glóby za super-G a sjezd, jehož pořadí úřadující mistryně světa ve sjezdu ovládla před Ledeckou.

V průběžném hodnocení sjezdu v aktuální sezoně se Suterová posunula na druhé místo a na vedoucí Sofiu Goggiaovou ztrácí 69 bodů. Italská lyžařka po zranění v nedělním super-G v Cortině d'Ampezzo v Německu nestartovala.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Suterová sedmá. V čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová před obhájkyní Petrou Vlhovou ze Slovenska. Obě dnes na sjezdovce Kandahar rovněž chyběly.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu:

Ženy - sjezd: 1. C. Suterová 1:40,74, 2. Fluryová (obě Švýc.) -0,51, 3. Hütterová (Rak.) -0,78, 4. Weidleová (Něm.) -0,82, 5. Delagová (It.) -0,85, 6. Reisingerová -0,92, 7. Rädlerová (obě Rak.) -0,94, 8. Hählenová (Švýc.) -1,02, 9. Gagnonová (Kan.) -1,05, 10. Scheyerová (Rak.) -1,14.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. Goggiaová (It.) 400 b., 2. C. Suterová 331, 3. Siebenhoferová (Rak.) 278, 4. Johnsonová (USA) 240, 5. Puchnerová (Rak.) 231, 6. Weidleová a Nadia Delagová (Švýc.) obě 218, …13. Ledecká (ČR) 123.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1026, 2. Vlhová (SR) 1009, 3. Goggiaová 769, 4. Hectorová (Švéd.) 682, 5. Brignoneová (It.) 672, 6. Siebenhoferová 547, …29. Ledecká 204, 50. Dubovská (ČR) 108.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Italské vládní strany se shodly, že Sergio Mattarella by měl zůstat prezidentem i na další sedmileté funkční období. Ten to zatím odmítal

Další zprávy