Sparta zvítězila v Liberci. Třinec v Litvínově prohrával už o tři branky, nakonec ale bere dva body

Aktualizováno 11. 12. 2016 19:57
Tři ze sedmi zápasů 29. kola hokejové Tisport extraligy poznaly své vítěze až v prodloužení či po samostatných nájezdech. Sparta vyhrála v základní hrací době v LIberci, Třinec otočil z 0:3 na 4:3 a z Litvínova veze dva body, Zlín přetlačil Vítkovice v prodloužení, stejně tak jako Chomutov Plzeň. Tři body pak berou brněnská Kometa, Hradec Králové a Pardubice, které zvítězily v Olomouci.
Filip Pychota, Lukáš Klimek
Filip Pychota, Lukáš Klimek | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Hokejisté Sparty zvítězili ve 29. kole hokejové extraligy na ledě Liberce 3:1 a připsali si devátou výhru z posledních deseti startů. Naopak úřadující mistři po skvělém listopadu lehce uvadli a prohráli potřetí v řadě. Bílí Tygři šli v repríze finále minulé sezony zásluhou Lukáše Vantucha do vedení, Spartě se však i díky dvěma využitým přesilovkám podařilo zápas otočit a venku tak vyhrála popáté v řadě.

Aktivněji začali zápas Pražané. Již ve třetí minutě je mohl poslat do vedení Mikuš, Will si však připsal první ostrý zákrok. Na druhé straně měl velkou šanci osamocený Jelínek, jeho střela ale skončila těsně vedle Pöpperleho branky.

Možnost první přesilové hry v utkání dostali Tygři, naložili s ní však velmi špatně. Domácí to ale příliš nemrzelo, protože vzápětí se střelou přes obránce prosadil Vantuch a otevřel tak skóre utkání.

Druhou branku mohl přidat z brejku Svačina, se svým blafákem ale neuspěl. Přesilovou hru si zahráli po faulu Šimka také Pražané. Do úniku se ale dostal liberecký Jelínek, Pöpperle vytáhl skvělý zákrok. Ihned z protiútoku pak po krásné Vránově přihrávce vyrovnal Hlinka.

Do vedení mohl hosty poslat v úvodu druhého dějství Mikuš, ani nadvakrát ale Willa nepřekonal. Na opačné straně se do šance tlačil Šimek, byl však faulován. Ani druhou početní výhodu však Tygři nehráli dobře a Sparta se v poklidu ubránila.

V polovině zápasu se se za domácí obranou objevil Forman, tváří v tvář Willovi ale neuspěl. Sparta poté převzala iniciativu a byla lepším týmem. Ve 36. minutě šla i do vedení. Willa překonal střelou na zadní tyč Cingel. Ideální příležitost na vyrovnání měli Severočeši ve dvojnásobné početní výhodě, až na střelu Bulíře ale nic nevymysleli.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy aktivně, do gólové šance se však nedostal ani jeden z nich. Vyrovnání pak měl nejdříve na hokejce Ševc, Pöpperle famózně zasáhl. V další stoprocentní šanci poté selhal také Radivojevič.

V 53. minutě pak byl vyloučen domácí Ševc a hosté v přesilovce opět trestali. Černoch nadvakrát dotlačil puk za Willova záda a přiblížil Spartu k výhře. Bílí Tygři museli dohánět dvougólové manko a tak sáhl trenér Pešán ke hře bez brankáře již čtyři minuty před koncem třetí části. Ani tento risk ale domácím nevyšel a Sparta tak i podruhé v sezoně na ledě Liberce vyhrála.

Vervě nestačilo k výhře nad Třincem ani tříbrankové vedení

Litvínov prohrál s Třincem 3:4 v prodloužení a skončila tak jejich dvanáctizápasová série bez porážky na domácím ledě. Utkání rozhodl osm sekund před koncem prodloužení v oslabení Kamil Kreps. Oceláři tak dokonali skvělý obrat v zápase, ve 25. minutě totiž prohrávali 0:3.

Oba týmy nasadily od úvodních vteřin vysoké tempo, akce střídala akci. V páté minutě ztratil Kane ve středním pásmu puk, Lukešovu střelu na poslední chvíli ale stihl zblokovat vracející se obránce.

Poté už se musel Hrubec činit. Jurčíkův drzí průnik i Válkovu dorážku s přehledem zneškodnil. Stejně sebevědomě si na druhé straně počínal i Janus, který se vyznamenal při Petružálkově jedovaté střele.

Následovaly šance druhé litvínovské formace, Robin Hanzl prověřil Hrubce střelou z mezikruží. Skóre otevřel v 13. minutě při početní výhodě pohotovou střelou z mezikruží Martin Hanzl.

Hosté se ještě více začali tlačit do ofenzivy, ale šanci Rákose i dorážku Krepse Janus zneškodnil. V 17. minutě se Martin Růžička prosmýkl kolem mantinelu, dostal se až před domácího brankáře, ten mu ovšem výtečným zákrokem zabránil ve srovnání stavu.

Po 18 vteřinách druhé části zvýšil na 2:0 Hübl, který se štěstím tečoval puk mimo dosah hostujícího brankáře. Na rozdíl tří branek upravil v 25. minutě překvapivou střelou z levého křídla Robin Hanzl.

Hosté však nerezignovali a za šest minut se jim podařilo snížit. Za aktivitu byl odměněn reprezentační obránce Doudera, který vyslal na Januse tři střely během krátké chvíle. Až ta třetí švihem se ujala a zaplachtila až za Janusova záda. Třinečtí se dostali na koně a ještě ve druhé třetině snížili na 2:3. Irglovu přihrávku zužitkoval Kreps.

V nastoleném tempu hosté pokračovali i po přestávce ve 42. minutě se jim podařilo vyrovnat. Chytrou tečí se prosadil Kane. Třinečtí byli i poté lepším týmem a vyrovnali se i s odstoupením obránce Rotha, který se za vlastní brankou srazil s Petružálkem a otřesen musel předčasně odjet do kabin.

V 50. minutě našel Nosek křížným pasem Růžičku, jenž ale trefil jen výborně přesunutého Januse. V závěru hosté nevyužili přesilovou hru a tak se utkání muselo prodloužovat.

V nastavení byli aktivnější domácí, ale když své šance nevyužili. A hosté je potrestali. Osm vteřin před koncem v oslabení rozhodl Kreps. Litvínov tak doma prohrál poprvé od 16. září a premiérově v sezoně prohrál utkání, ve kterém musel absolvovat prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Piráti udolali Plzeň

Chomutov porazil Plzeň 2:1 v prodloužení, což je pro Piráty osmé vítězství po uplynutí základní hrací doby v sezoně. Hosty poslal v SD areně do vedení svým šestnáctým gólem Dominik Kubalík, ve třetí třetině poté vyrovnal premiérovou brankou v nejvyšší soutěži Martin Šťovíček. Duel rozhodl v 63. minutě kapitán domácích Michal Vondrka.

V úvodu byla střelecky aktivnější Plzeň. Nejprve Stach zkusil z pravé strany kličku do forhendu, ale bezmocného Laca nepřehodil, krátce poté Kubalík nastřelil tyčku. Ve vlastním oslabení ujel plzeňské obraně Vondrka, jenž si na Machovského ale nepřišel.

Při přesilovce hostů unikl Kämpf a Sklenář, ale v konečné fázi před brankou si nepřihráli. Vzápětí na druhé straně neuspěli Lev s Kratěnou. V závěru první třetiny měli i Piráti možnost početní výhody, která však zůstala nevyužita.

Na začátku druhého dějství si ani jeden celek nevytvořil nadějnější šanci, až ve 27. minutě Kämpf z mezikruží vypálil jen těsně vedle plzeňské branky. I v dalším průběhu se týmy soustředily na obranou práci a nepouštěly soupeře do střeleckých pozic.

Ve 37. minutě Kubalík nahrál před branku Kratěnovi, který ale z těsné blízkosti trefil pouze chomutovského brankáře. Skóre se změnilo až v čase 39:20, kdy si nahození Kubalíka srazil do vlastní branky Valach.

Na začátku druhé minuty třetí třetiny se do samostatného úniku dostal Stach, Laca ale nepřekonal. Krátce poté Šťovíček vystřelil z mezikruží, dojel si vyražený kotouč a vyrovnal, čímž zaznamenal první extraligový gól. V 58. minutě měla Plzeň možnost rozhodnout v přesilové hry, bránící čtveřici ale hosté nepokořili a zápas se tak prodlužoval. Hrdinou utkání se stal v čase 62:24 kapitán domácích Vondrka, jenž využil skvělé přihrávky od Humla a rozhodl o výhře Pirátů.

Zlín bere důležité dva body

Hráči Zlína přetlačili Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si třetí domácí výhru v řadě. Hrdinou utkání byl útočník Robert Říčka, jenž se dvakrát prosadil ze hry a uspěl i v rozhodujícím nájezdu.

Berani začali aktivně a před skvělou diváckou kulisou, o kterou se starali i fanoušci hostů, měli lepší úvod. Díky tomu se dostávali často do přesilovek, jenomže gól vstřelit nedokázali ani při vyloučení Kucsery, ani při 97 sekund trvající přesilové hře pět na tři.

Vítkovice oslabení ustály, inkasovaly ale záhy. Sekundu po návratu Olesze na led se premiérové trefy v sezoně dočkal Blaťák, jehož pokus zpoza branky si Bartošák srazil za svá záda.

Tlak domácího celku pokračoval, hosté ale se štěstím drželi jednobrankovou ztrátu. Možnost podívat se do útočné třetiny měli hosté ve 13. minutě při vyloučení Marušáka a hned toho využili. Tybor dorazil střelu Koloucha a vyrovnal.

Útočník Vítkovic ale vzápětí putoval na trestnou lavici a i Zlín využil přesilovou hru. Říčka na hranici brankoviště vyhrál souboj o odražený puk a skóroval.

Ve druhé třetině se hrál nadále akční hokej, šancí ale ubylo. Více ze hry měli hosté a taktéž si zahráli dvojnásobnou přesilovku, ani oni ji ale nevyužili. Dobré šance si tvořil Stastny, který dvakrát místo prázdné branky trefil jen tyčku. Do třetice mu to už ale vyšlo, ve 36. minutě tečoval ránu Kloka a vyrovnal na 2:2.

Na začátku třetí části měl dvě velké šance domácí Honejsek. Nejprve v dobré pozici mezi kruhy nedokázal vystřelit, následně jeho pokus zastavila horní tyč. Ostravané vycítili, že nástup soupeře do třetiny byl akční a vybrali si oddechový čas. Ani ten ale nezabránil tomu, aby se PSG dostalo do vedení.

V 52. minutě usedl na trestnou lavici Stastny a již za šest sekund jeho faul potrestal svým druhým gólem v utkání Říčka. Hráči Ridery si poté vytvořili slibnou šanci před Kašíkem, puk se ale zastavil na brankové čáře. Naopak horní tyč zastavila na druhé straně pokus domácích.

I díky tomu mohly Vítkovice srovnat. Kolouch se uvolnil před brankou a v 58. minutě úspěšně tečoval střelu Krenželoka. Zápas se tak musel prodlužovat. Více ze hry v nastaveném čase měli domácí, Bukarts však trefil jen brankovou konstrukci. Vítěze tak určily nájezdy, ve kterých uspěl Zlín.

Mountfield vynuloval Vary i potřetí v sezoně

Hradce Králové ani ve třetím vzájemném zápase od hráčů Karlových Varů neinkasoval jedinou branku a zvítězil 3:0 . Gólman Patrik Rybár si připsal druhé čisté konto v sezoně. Západočeši odjeli pošesté za sebou z Hradce Králové bez bodového zisku, přitom až do 59. minuty prohrávali jen 0:1. Poté ale ještě dvakrát inkasovali, jednou při power play.

V první třetině nebyl k vidění příliš atraktivní hokej, šancí bylo také poskrovnu. V úvodní desetiminutovce byli nebezpečnější hosté. Paradoxně největší možnost si vytvořili v oslabení, kdy Mikulík zakončoval z předbrankového prostoru, ale na Rybára nevyzrál.

Domácí gólman se pak ještě zapotil při tvrdé střele nejproduktivnějšího obránce Energie Sičáka. Hradec se do pořádné příležitosti dostal až ve 12. minutě. Po střele Vydareného se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl kapitána Bednáře, jenže ten trefil pouze boční síť.

V závěru úvodního dějství ještě dorážel vyraženou střelu Picard, jenže Závorka skvěle upevnil prostor u pravé tyče.

V prostřední části Hradec výrazně přidal a před Závorkou přibylo nebezpečných momentů. Vše odstartovala velká možnost Newtona, který však před poloodkrytou brankou špatně trefil ránu z voleje. V 25. minutě se prohnal po levé straně Kukumberg, zpětnou přihrávkou oslovil ke skórování Knotka, jenž propálil karlovarského gólmana.

Domácí měli v druhé části tři početní výhody, jenže nedokázali proměnit ani jedinou, proto Varští stále drželi relativně příznivý stav. A v závěru třetiny mohli dokonce vyrovnat. Sičákovi ale střela nesedla a následný závar vyřešil pozorný Rybár. Na druhé straně pak Závorka musel zlikvidovat střely štiplavé pokusy Picarda a Červeného.

V závěrečné třetině si Hradec celkem dlouho pohodlně držel jednogólový náskok, několikrát mohl přidat i druhou branku, ale Picard ani Kukumberg nebyli schopní přelstít výborného Závorku.

V samém závěru hosté přitlačili, při hře bez brankáře mohl srovnat Rachůnek, jenže přestřelil prázdnou branku. Vzápětí se domácí utrhli do brejku a Jarůšek přidal pojišťující druhý gól. Osmnáct vteřin před koncem uzavřel skóre Köhler.

Olomouc po tragické první třetině nestačila na Pardubice

Pardubice vyhrály na ledě Olomouce 4:2, když si čtyřbrankové vedení vypracovaly již v první třetině. Hanáci poté dokázali jen snížit, prodloužit sérii tří zápasů s bodovým ziskem ale nezvládli. Pardubice jsou i nadále předposlední, Olomouc desátá.

Kohouti přitom začali aktivně, už v prvním střídání vypracoval Knotek pozici Lašovi, jehož pokus vyrazil Kacetl na tribunu. Ve třetí minutě šli ale do vedení hosté. Ščotka nahodil puk na branku a Redenbach jej tečoval za Konráda.

Hanáci odpověděli šancí Skladaného, který však trefil jen brankáře hostí. Pardubice mohly zvýšit při signalizovaném vyloučení Rašnera, posila z Plzně Johnson nechal vyniknout Konráda, který lapil i obrovskou šanci Nahodila už v početní převaze hostí.

V 8. minutě už však vedlo Dynamo 2:0. Obránce Havlík střílel a Beran tečoval puk nad Konrádovu lapačku. Olomouc pak nevyužila další šance, když Kacetl vychytal Rašnera a Buriana. A Pardubice trestaly, brejk využila první formace, přesně se trefil Hubáček. A to nebylo ze strany hostů vše, ve 14. minutě zvyšoval na 4:0 obránce Leduc.

Ve druhé části se Olomouc snažila s utkáním něco udělat, ale v koncovce se jí nedařilo. Ve 25. minutě Fořt dorážel do odkryté branky, obrana Dynama jej na poslední chvíli zablokovala. Burian v polovině utkání minul v nadějné pozici branku. Pardubice byly blízko páté branky při brejku Malleta, Konrád byl ale pozorný. Hanáci se poprvé prosadili v oslabení, když obraně Dynama ujel Skladaný a překonal Kacetla.

Ve třetí části stáhli domácí trenéři hru na tři formace, Kohouti se tlačili do koncovky, ale buď jim chyběla přesnost, nebo razance. Pak dostali Hanáci možnost hrát téměř minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, ale herní nemohoucnost Kohoutů jakoby v ní gradovala. Olomouc dvakrát vystřelila na připraveného Kacetla.

Na brankáři si již v rovnovážném stavu vylámal zuby dvakrát i nejlepší hráč domácích Skladaný. Domácí přidali 140 sekund před koncem druhou branku, ale Dynamo už si tři body nenechalo vzít.

29. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Vantuch (J. Vlach, Jánošík) - 19. J. Hlinka (P. Vrána), 36. Cingel (Gernát), 55. Černoch. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 7309.

Sestavy:

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Derner, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - Ordoš, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Nedomlel, Gernát, Barinka, Eminger - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Komárek, Cingel, Uher - Forman, Ihnacak, Kumstát - Martin Procházka, Černoch, Havel. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávka: 42. Šťovíček (J. Mrázek), 63. Vondrka - 40. D. Kubalík. Rozhodčí: Šír, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4719.

Sestavy:

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Moravčík - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Lev, Stach, T. Svoboda - Vondráček, Koreis, Hrnka - Indrák, Preisinger, Švarc. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branka a nahrávka: 13. M. Hanzl (R. Hanzl), 21. V. Hübl (Kubát, Gula), 25. R. Hanzl (M. Hanzl, T. Pavelka) - 31. M. Doudera (Hrňa, Irgl), 39. Kreps (Irgl), 42. Kane (Adamský, Nosek), 65. Kreps (Rákos). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda - Ondráček, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5285.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Šimeček, Trávníček - Dufek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - M. Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

PSG Zlín - HC Vítkovice Ridera po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts, O. Veselý), rozhodující nájezd Říčka - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok, Olesz), 58. Kolouch (D. Krenželok). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 4433.

Sestavy:

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Horák, Blaták, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík (21. Gago), Říčka - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Goiš. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) - 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. M. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (P. Sýkora), 14. Leduc (Johnson). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Pardubice: Kacetl - Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Bokroš - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, Johnson - Poulíček, T. Kaut, Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4321.

Sestavy:

Hradec Králové: Rybár - Vydarený, Pláněk, Dietz, Čáp, Newton, Štajnoch, Gregorc - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, Picard - P. Beránek, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a Tvrdík.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, Sičák, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Stloukal, Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. L. Čermák (J. Káňa II, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa II) - 42. L. Pabiška (Urban). Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7366.

Sestavy:

Brno: Čiliak (42. Vejmelka) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec - H. Zohorna, M. Erat, Zaťovič - Haščák, V. Němec, Dočekal - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, Nečas, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav: Lukáš - Štich, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub, Kučný - M. Látal, Musil, Lenc - Klepiš, Urban, L. Pabiška - Fronk, Vampola, Jonák - Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Žabka.