Sparta zůstává první. Díky nájezdům se udržela bod před rozjetým Třincem

Aktualizováno 7. 2. 2021 19:51
V neděli bylo na programu kompletní 44. kolo hokejové extraligy. Vedoucí Sparta zdolala Pardubice 5:4 po nájezdech, Třinec v pohodě přehrál Zlín 5:2, Litvínov v prodloužení přetlačil Karlovy Vary, podobně jako Liberec Mladou Boleslav. Plzeň otočila zápas s Českými Budějovicemi a Vítkovice jasně vyhrály v Brně. Hradec Králové těsně porazil Olomouc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Třinečtí hokejisté porazili ve 44. kole extraligy na svém ledě Zlín 5:2 a naplno bodovali v sedmém utkání za sebou. Pod výhru Ocelářů se podepsal gólem a přihrávkou Michael Špaček. Kreativní útočník, který byl v průběhu týdne nominován do české reprezentace na Švédské hry, bodoval v pátém zápase v řadě (2+9). Zlín prohrál počtvrté za sebou.

Sparta porazila 5:4 po samostatných nájezdech Pardubice, vyhrála poosmé v řadě a i nadále je v čele tabulky. Dvěma góly se pod výhru Pražanů podepsal obránce Tomáš Dvořák, rozhodující nájezd proměnil Lukáš Pech. Velkou zásluhu na úspěchu domácích měl brankář Alexander Salák, který od druhé třetiny nahradil jedničku Matěje Machovského.

Litvínov zdolal doma v podkrušnohorském derby Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a zabral po dvou porážkách. V čase 61:19 rozhodl svým druhým gólem v utkání Richard Jarůšek. Energie prohrála počtvrté za sebou, ale poprvé při této sérii bodovala. Dvěma trefami k tomu pomohl Jiří Černoch.

Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení a připsal si třetí vítězství za sebou. V čase 61:43 rozhodl kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek. Bruslařský klub neuspěl poprvé po sérii tří vítězství, ale udržel se na třetím místě o bod před Libercem.

Hokejisté Plzně porazili České Budějovice 5:4 v prodloužení a popáté za sebou doma zvítězili. Jihočeši si během první třetiny sice vytvořili dvoubrankový náskok a ještě na začátku 48. minuty vedli 4:2, ale hráči Škody díky gólu a dvěma asistencím Petera Čerešňáka a vítězné trefě Pavla Musila v prodloužení dokonali obrat.

Hradec Králové zvítězil nad Olomoucí 3:2. Východočeši inkasovali jako první, ale ještě v úvodní části vyrovnali a o dalším osudu duelu rozhodli dvěma góly na začátku druhé třetiny. Vítěznou branku dal obránce Richard Nedomlel. Tým Mountfieldu tak vyhrál všechny čtyři vzájemné zápasy v sezoně. Hanáci vyšli naprázdno potřetí za sebou a radovali se v jediném z posledních sedmi utkání.

Hokejisté Brna prohráli ve 44. kole extraligy s Vítkovicemi 0:4 a zaznamenali tak na vlastním ledě šestou porážku v řadě. Na výhře Vítkovic, která přišla po předchozích tří prohrách, se největší měrou podíleli bývalý hráč Brna Vladimír Svačina gólem a dvěma přihrávkami a Dominik Lakatoš, autor tří asistencí. První čisté konto v sezoně si připsal vítkovický brankář Miroslav Svoboda. Brno zůstává v tabulce deváté a Vítkovice jedenácté.

44. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. D. Šťastný (Ševc, A. Zbořil) - 49. A. Musil (Knot, Birner), 62. P. Jelínek (Bulíř, Vitásek). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Lederer, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Bez diváků.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Allen, Dlapa, Bernad, Šidlík, D. Moravec - D. Šťastný, A. Zbořil, Claireaux - Jääskeläinen, A. Zbořil, Cienciala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - A. Musil, Gríger, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Průžek, J. Šír, D. Špaček. Trenér: P. Augusta.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Jarůšek (M. Hanzl, Štich), 24. Ščotka (V. Hübl, Balinskis), 62. Jarůšek (P. Zdráhal, Ščotka) - 36. Černoch (Koblasa, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, Flek). Rozhodčí: Horák, Pražák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Bez diváků.

Litvínov: Godla - Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich, Irving, Ščotka, D. Zeman - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Zygmunt, Gerhát, M. Látal - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - L. Stehlík, Jícha, Helt. Trenér: Országh.

Karlovy Vary: F. Novotný - Weinhold, Šenkeřík, Plutnar, D. Mikyska, Pulpán, L. Zábranský ml., Kowalczyk - Flek, Černoch, Koblasa - Kohout, Hladonik, O. Beránek - Vondráček, Skuhravý, T. Mikúš - Osmík, Vildumetz, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Hrehorčák (D. Musil, O. Kovařčík), 12. Kofroň (D. Musil), 22. Michael Špaček (M. Kovařčík, Freibergs), 47. Hrňa (Michael Špaček, M. Kovařčík), 57. Dravecký (Gernát, Miloš Roman) - 10. Fořt (Dufek, Řezníček), 59. Okál (J. Svoboda, D. Nosek). Rozhodčí: Obadal, Pešina - Komárek, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Karafiát 5 min. a do konce utkání, Vopelka (oba Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků.

Třinec: J. Štěpánek - Gernát, M. Doudera, D. Musil, Freibergs, M. Adámek, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - O. Kovařčík, Michael Špaček, M. Kovařčík - Kofroň, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Miloš Roman, Dravecký - Ramik. Trenér: Varaďa.

Zlín: Kořének - Gazda, Řezníček, Ferenc, M. Novotný, D. Nosek, Žižka, Matyáš Hamrlík - Dufek, Fořt, Kubiš - J. Svoboda, Vopelka, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Sebera - J. Ondráček, Karafiát, Václavek. Trenér: R. Svoboda.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Tomáš Dvořák (Řepík, M. Forman), 33. Tomáš Dvořák (Řepík), 36. Tomášek (Němeček), 54. Polášek (Řepík, Rousek), rozhodující sam. nájezd Pech - 3. L. Horký (O. Roman, Vála), 5. J. Mikuš (Paulovič, Blümel), 19. T. Zohorna (R. Kousal, Camara), 50. Camara (R. Kousal, J. Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Kika - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:1, navíc Camara (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sparta: Machovský (21. Salák) - Kalina, Němeček, Polášek, Košťálek, M. Jandus, Tomáš Dvořák - Řepík, R. Horák, M. Forman - Tomášek, M. Sukeľ, Rousek - Říčka, Pech, Buchtele - A. Kudrna, D. Vitouch (21. Zikmund), Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

Pardubice: Barulin - J. Zdráhal, J. Mikuš, Nakládal, J. Kolář, Bučko, Ďaloga, Vála - Camara, T. Zohorna, R. Kousal - Blümel, Poulíček, Paulovič - Tybor, O. Roman, L. Horký - Pochobradský, O. Rohlík, Štetka. Trenér: R. Král.

HC Škoda Plzeň - Madeta Motor České Budějovice 5:4 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Čerešňák, Michnáč), 25. Kodýtek, 48. Čerešňák (P. Musil, L. Kaňák), 60. Gulaš (Čerešňák), 63. P. Musil (Pour) - 9. M. Toman (Vydarený, G. Ville), 13. Karabáček (Slováček, Z. Doležal), 40. D. Voženílek (Karabáček), 48. D. Voženílek (Z. Doležal, Slováček). Rozhodčí: Kubičík, Vrba - Pešek, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Budík, Stříteský, Kvasnička - Gulaš, Kodýtek, M. Lang - Pour, P. Musil, F. Suchý - Rob, Kracík, Eberle - Dočekal, F. Přikryl, Michnáč. Trenér: Čihák.

České Budějovice: Strmeň - Plášil, Vydarený, Š. Kubíček, Lytvynov, Slováček, Štencel - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, R. Přikryl, Karabáček - G. Ville, M. Toman, M. Beránek - Alderson, Gilbert, Martin Novák. Trenér: Prospal.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. L. Krenželok (Lakatoš, J. Hruška), 24. Svačina (Lakatoš), 39. Pyrochta (Svačina, Lakatoš), 51. Mallet (Irgl, Svačina). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Bez diváků.

Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, Holland, P. Trška, S. Svozil, Gulaši, Kučeřík - Mueller, P. Holík, Vincour - Klepiš, V. Němec, Zaťovič - Schneider, Kusko, D. Bondra - F. Dvořák, Střondala, Valský. Trenér: L. Zábranský st.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Pyrochta, L. Doudera, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Irgl, Stach, Svačina - M. Kalus, Flick, Mallet - Dej, J. Mikyska, Fridrich. Trenér: Holaň.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kevin Klíma (Šalda, Koukal), 23. Zachar, 25. Nedomlel (Smoleňák, Cingel) - 6. Ondrušek (Ostřížek), 33. Kunc (Strapáč, Vyrůbalík). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3, navíc Nedomlel (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Hradec Králové: Mazanec - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Jank, Graňák, Šalda, Pilař - Kevin Klíma, Koukal, Perret - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Smoleňák, Cingel, Lev - Jergl, J. Veselý, Zachar. Trenér: V. Růžička st.

Olomouc: Lukáš - A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček, T. Černý - Bambula, J. Knotek, Ostřížek - Kunc, Nahodil, Klimek - Gřeš, Strapáč, Burian - Handl, Kolouch, Olesz. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

1. Sparta Praha 42 26 3 5 8 159:93 89
2. Třinec 41 25 4 5 7 152:104 88
3. Mladá Boleslav 41 20 5 7 9 132:98 77
4. Liberec 41 20 6 4 11 122:89 76
5. Plzeň 42 20 5 6 11 135:107 76
6. Hradec Králové 41 20 4 3 14 116:97 71